škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Trafik cezası gelmiş :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler selam bugün eve ptt den tebliğ kağıdı gelmiş ancak işte olduğum için tebligatı muhtarlığa bırakmış postacı , muhtardan gidip almam gerekecek sanırım ? ancak https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp linkinden baktığımda ceza görünmüyor "Trafik Para Cezası Borcunuz Bulunmamaktadır." diyor işlenmemiş olabilir mi daha internete  ?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
> Dediğin gibi ceza sisteme işlenmemiş olabilir;

> Aslında cezan yoktur. Yani yanlışlıkla gönderilmiş olabilir;

> Ceza vardır, tebligat da doğrudur. Ama çok geç tebliğ edildiği için son ödeme tarihi geçmiş ve cezana gecikme faizi çalışmaya başlamış olabilir:(.

Uzun lafın kısası, burası Türkiye her şey olabilir!..

N'olur n'olmaz en yakın trafik şubeye ve vergi dairesine uğrayıp işi sağlama almak elzem gibi görünüyor.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o kağıdı bir an önce muhtardan alıp ödemeye git. muhtarın eline geçtiği anda süre işlemeye başlar. ben muhtardan 15. gün alıp kapanmaya bir saat kala ödeyip ceza indiriminden son anda faydalanmıştım.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
GİB'nin sitesinde arkadan gelen cezalar görünmüyor. Beyanlı ceza ödeme diye bir kısım var oradan ödüyorsun.

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;445168
o kağıdı bir an önce muhtardan alıp ödemeye git. muhtarın eline geçtiği anda süre işlemeye başlar. ben muhtardan 15. gün alıp kapanmaya bir saat kala ödeyip ceza indiriminden son anda faydalanmıştım.

Yasal olarak ceza kesildikten sonra 15 gün içerisinde tebliğe çıkarılması gerekiyor. bu süreye dikkat edin eğer çok eskiden kalma bir ceza ise mahkemeye itiraz edin cezanız iptal edilecektir. yasayı yanlış yorumlayıp iptal etmeyen istisnai mahkemeler de var onun kararına karşı da itiraz etme hakkınız mevcut

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ceza bana değil pedere gelmiş ! neymiş efendim kırmızı ışıkta dururken yaya geçidini biraz geçmiş , resimlerle filan çekip yollamışlar 77 TL ... taa 19.03.2013 de yazılmış ceza ,yeni geliyor eve düşünün neyse canım pek önemli değil , bu ne ki bizim arkadaşının ön tekeri geçmiş çizgiyi yine ceza yazmışlar

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sistemi düzeltmeleri lazım. benim ödediğim her ceza 5-6 ay öncesinden yediğim cezalar. daha kimbilir kaç ceza yedik farkında değiliz.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5. ayın 5 inde evin önündeki kaldırıma park etmişim banada yeni 77 tl geldi gib.gov.tr de ceza bulunmamaktır dediği halde aylardır ...

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Benim arkadaşıma 4 yıl önce borçsuz cezasız sattığı aracına 5 yıl öncesi için ceza geldi 3-4 ay önce. Anlam veremedik bir türlü