škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Eren tekinin isyanı

101hp · 22 · 4149

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;556134
Favorit' i sattığım ve yavaştan araba bakmaya başladığım dönemde duygusal davranıp Škoda' ya baktım ilk. Kasa değişikliğinin de etkisiyle fazla seçenek yoktu Fabia' da. Sadece 1.2HTP Ambiente Dinamik Plus mıydı neydi o vardı. Fiyatını sorduğumda 42 bin demişlerdi. Sene 2014 mayıs-haziran dönemi idi. Ibiza Style 1.4 85HP ise 43-43,5 gibiydi ve donanımı daha iyi idi. Bugün gene bakıyorum, fiyatlar almış başını gidiyor ama donanımlar aynı hızla standartlaşmıyor.

Ben 2014 mayısta otomatik klimalı cc li güvenlik paketli ibişi 37.300e aldım abi [emoji23]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;556161
Ben 2014 mayısta otomatik klimalı cc li güvenlik paketli ibişi 37.300e aldım abi [emoji23]
O zaman 1.2TSI DSG idi demek ki sorduğum. Hatta o aralar sana da özel mesajla sormuştum.:)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;556113
Skoda nın ikinci eli sıkıntılı.
Sebebi;
Sıfır fiyatlarının eski cazibesi yok. Vag grubunda VW ye alternatif olması gerekirken fiyatları başabaş gidiyor. Satan bayiler de sıkıntılı.
Sıfır fiyatları yükselince otomatikmen ikinci eli de yükseliyor.  Ama bu artış suni bir artış oluyor. Skoda markasına yabancı biri, "elimdeki paraya VW alacak iken neden skoda alayım" diyor. Bu da ikinci elini zayıflatıyor.

Skoda'nın 5-6 sene önceki albenisi yok ne yazık ki.  Adam  1.6 TDI roomster ilanı koymuş, 45-50 bin istiyor. Be kitapsız, aynı paraya TDI hem de DSG  golf 7 var, adam niye roomster alsın?  Böyle böyle kalıyor milletin elinde araba.

Örneğin:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ogretmenden-temiz-araba-261530700/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ogretmenden-cok-temiz-dizel-roomster-219808173/detay

Az kendini zorla 5000 daha çıkart al sana golf 7: hemi de dsg

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-2011-dsg-comfortline-golf-266738193/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-tertemiz-golf-tdi-266810163/detay

Skoda markasını bilen biri olmama rağmen, golf 7 yi tercih ederim. İkinci eli hızlı çünkü.
Verdiğin örneklerdeki golfler 7 değil 6...ama farketmez, 5 bile mantıklı bu paralara...
Ve zaten golf tercih etmenin tek nedeni 2. eli değil, golf olması...adı yeter.

Alıntı yapılan: Can;556130
Ben yorumunu ve testlerini sevmesemde adam haklı. Gökçenin Fabiasını 3 aydır satamadık,toplasanız 5 kişi aradı,onlarında 3 ü salak salak teklifler verdi,ikisi ise ciddiyim deyip ortadan kayboldu. Mümkünatı yok 5-6 bin tl zarar etmeden satılmıyor araba. Sırf satılmadı diye bütün planları değişti arabayı satmamaya karar verdi. Skodanın kapısından geçmem diyor bir daha. Bu adam doğduğu günden beri Skodaya biniyor bu arada.

Skodanın araçları iyi güzel ama malesef ne servisi servis,ne bayisi bayi,ne personeli personel. Bugün ilana koysam yarın satılacağını bilsem yine Skoda almam. O kadar sevdiğim halde.
Gökçenin arabası benim de favorime eklediğim, ve ciddi olarak düşündüğüm  bir seçenek...Benim araba da ilanda ama ne ben satabildim, ne de o...sadece ankarada bu forumdan arkadaş Tamer'inki gitti, yüklü trameri de vardı, sanırım düşük fiyata verdi ki gitti...

Alıntı yapılan: Uğur Akar;556134
Favorit' i sattığım ve yavaştan araba bakmaya başladığım dönemde duygusal davranıp Škoda' ya baktım ilk. Kasa değişikliğinin de etkisiyle fazla seçenek yoktu Fabia' da. Sadece 1.2HTP Ambiente Dinamik Plus mıydı neydi o vardı. Fiyatını sorduğumda 42 bin demişlerdi. Sene 2014 mayıs-haziran dönemi idi. Ibiza Style 1.4 85HP ise 43-43,5 gibiydi ve donanımı daha iyi idi. Bugün gene bakıyorum, fiyatlar almış başını gidiyor ama donanımlar aynı hızla standartlaşmıyor.
+1
zaten o ''duygusal'' özelliği olmasa kim biner ki vw parasına bunlara???

Alıntı yapılan: mrt03mrt03;556144
Arkadaşlar bu arada bişe eklemek istiyorum. Eren Tekinin birçok videosunu izledim aman aman bi sunum yeteneğindeki görmedim dikkat ederseniz hemen her araca ortalama bi yorum yapıyor lafı geveliyor sadece bana göre o yüzden burada kendimizi sıkıntıya sokmamıza gerek yok
sıkıntıya sokulacak bir durum yok...satış rakamları, bizim cebe girmiyor nihayetinde...biniyoz, o kadar...

Alıntı yapılan: DDŞ!;556149
Bende dogdugum gunden beri skodaya biniyorum.

Son 2 senede kafama dank etti. Angrye ugrastigim kadar tek kapi ibizaya ugrassaydim ya da poloya uzay mekigim vardi simdi..

Kesinlikle ve kesinlikle genc isi araba degil. Deli mi durttu beni genc adamsin zkoda ne yaaa diyorum kendi kendime.

Bundan sonra arabami satarsam guzel bir a4 kasa lk cikmazsa karsima ya da cok kelepir bir vrs skodaya bay bay diyecegim
+1
ciddi zaman, emek ve para yedi benim bir önceki fabia da...beni de dürtmüş o deliler...

Alıntı yapılan: dgn;556150
Ben arabamı sahibinden.com'a koyduktan tam 10 dakika sonra sattım. Evet 10 dakika. 10 dakikada 35 favori olmuştu. Alacak adam İzmir'den geldi ertesi gune. O gelene kadarda telefonum susmadı. Skoda mantıklı kombinasyonda kullanısını uzmez. Octavia superb donanima gore fabia temiz oldugu surece bu arabalarin satista sorun cikaracagini dusunmuyorum.. Bugra abimiz kac tane fabia aldi satti. Hepsi sak diye satildi. Ama dedigim gibi motor ve donanim kombinasyonu ideal sekilde olacak..
Şans işte...her malın bir alıcısı çıkar, bize çıkmadı.
10 000-20 000 bandındaki eski modeller kolay gidiyor, octi3 TDİ kolay gidiyor, Süpo2 TDİ kolay gidiyor...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı vtecman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sıfır aldığımız rapid'i 2014 sonunda piyasada'ki diğer dizel otomatik araçlar arasında en uygun ve dolu model diye almıştık . Pişmanmıyım ? Hiç pişman değilim . 2015 Kasım ayında ilk bakımını yaptırdım , servis müdürü 1 sene önce sıfır olarak aldığımız aracın fiyatını ilk bakım sonrasında teklif etti . Ancak satmadık . Ben araç satacağım zaman direk vitrin ilanı açıyorum malum site'de , çok şükür bu güne kadar 1 ayı geçen satışım olmadı . Mondeo'yu bileniniz vardır piyasası oldukça yavaştır . 2008 model 205 binde dizel mondeo'yu ilanı koyduktan 3 hafta sonra satmış oldum . Kısacası bu işler kısmet işidir , bir'de ilana koyduğunuz resimler çok etki ediyor...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoları çekerken de, seçerken de titiz davrandım, arç bilgilerini doğru girdim, telefonla sorabileceği soruları, açıklamalara yazdım...bunları yapmasam günde 50 kişi zaten arıyor, herşeyi soruyorlar, tek tek anlatıyorsun, sonra kapatıp gidiyorlar...
Yani arabanın kullanımı vs.. herşeyi hoş ama gideri yok.
işte size örnek:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-temiz-bakimli-dizel-fabia2-261369090/detay

07-01-2016 ilana giriş
bakan sayısı _____2669
favorisine ekleyen 32
mesaj gönderen __12 tamamı takas teklifi ama bağ bahçe, kamyon minibüs...
arayan toplam ___18  ilanı tam okumayıp, tekrar soranlar...
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2016, 13:11:14 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı vtecman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;556212
Fotoları çekerken de, seçerken de titiz davrandım, arç bilgilerini doğru girdim, telefonla sorabileceği soruları, açıklamalara yazdım...bunları yapmasam günde 50 kişi zaten arıyor, herşeyi soruyorlar, tek tek anlatıyorsun, sonra kapatıp gidiyorlar...
Yani arabanın kullanımı vs.. herşeyi hoş ama gideri yok.
işte size örnek:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-temiz-bakimli-dizel-fabia2-261369090/detay

07-01-2016 ilana giriş
bakan sayısı _____2669
favorisine ekleyen 32
mesaj gönderen __12 tamamı takas teklifi ama bağ bahçe, kamyon minibüs...
arayan toplam ___18  ilanı tam okumayıp, tekrar soranlar...

Hakkınız'da hayırlısı umarım tez zaman'da satılır aracınız . 12-13 sene içerisinde 10 adet aracımı sattım ve hep stratejim bu şekilde oldu birazda şans işi galiba .

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;556174
...
düzelttim :D