škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI bakımı hakkında

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;203056
mercedesle sınamayın beni :D birsürü modelini çeşitini sürdüm hepsinin farklı artıları eksileri var ama ben yinede motor olayını kullanana sor derim :)

Efe sağlamla verimsiz arasında fark var.
Doğan anlatıyor işte,biri kocaman biri onun yanında ufacık motor ama güçleri aynı.Yaktığı benzinemi yanarım,verdiğim vergiyemiyanarım :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;203006
Sen caddyi doğru düzgün servise götürme yağını değiştirme sonra sorun açtı de:D

E270 CDI a baksana Efe 177hp 400nm 2700cc motordan.BMW ise 2000cc 184hp 380nm VW 2,0 170hp 350nm bide bu motorun yeni hali gelcek yakında torku felan 380nm olacak gelde Mercoya performanslı dizel yapıyor de.

Aç birde onların emisyonlarına bak aynı hacimdeki dizellerde mersonun emisyonu daha düşüktür. Türkiyeye göre üretim yapılsaydı ohoooo.. :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;203212
Aç birde onların emisyonlarına bak aynı hacimdeki dizellerde mersonun emisyonu daha düşüktür. Türkiyeye göre üretim yapılsaydı ohoooo.. :D

Emisyonada bi sen dikkat edersin zaten:D

Motor bildiğin verimsiz yani istiyosa dışarıya hiç gaz vermesin.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada kedi ciğer mevzusu değil benimkisi.Eğri oturalım doğru konuşalım.
Passattan sonraki araçta büyük ihtimal Yeni kasa(henüz çıkmayan) C180 olacak :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can foto varmı C serisinin?

Bu arada C serisi yerine 3 serisini tercih ederim:D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok Doğan,tahmini benimki.Tip güzel olduktan sonra %90 ihtimal :)
O olmazsa zaten Bmw veya Audi.

Şuanki 3 serisi ,bizim alabileceğimiz fiyatla çok boş be Doğan :)
Passattan sonra yavan gelir :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;203224
:ok::+1: Doğru tercih olur

Hayırlısı Bakalım :)

Babamada diyorum sana bundan alıyım diye ama çok ufak gelir diyo :++::++:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bundan değil abi,bundan sonra çıkacak olan hangisi olursa artık :)

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;203254
Bundan değil abi,bundan sonra çıkacak olan hangisi olursa artık :)
:D Kasayı değiştirirler o zaman :++: kesin birşey söylenmez ama tahminim küçük E serisi gibi olur :++::++:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;203000
ben mercedesin motorunu gözümde büyütmüyorum kullanıyorum,sanayideki usta öyle diyormuş şu şöyleymişle ilgilenmem biz 10sene 230D mercedes kullandık 15senedir mercedes 207D kullanıyoruz ve son olarakta c200komprassor kullanıyoruz...

zaten 15.binde bir bakım diye mercedesin benzinli motorundan bahsediyorum :) vede mercedesin dizel motoruda oldukça sağlam yenilerini bilmem,dediğim gibi 15senedir 79model dizel mercedes kullanıyoruz motorundan yana allahın bir günü sıkıntımız olmadı aha şu 2005model 1.9tdi vw motoru her yıl başımıza bi halt aştı,100bin 200bin değil mercedesin motoru 360bin gitti hatta usta daha ömrü var 400bini aşar binin demesine rağmen biz keyfi yaptırdık :) benzinli c200de 220bini aştı motor isteme namına hiçbirşey yok lpgde kullanılmasına rağmen hala adamı koltuğa gömecek kapasitede :D

birde isuzunun motoruna çok güvenirim onun motoru üstüne motor tanımam o ayrı mesele,eski 93model npr nqr ler falan ne motoru var onların,babam zamanında isuzu yetkili bayisiydi ondan biliyorum :)

senin yazını örnek alırken ben yazımı toplumda böyle bir genel kanı olduğu için genele hitap ederek yazdım, şahsına değil.
yorumlarıma gelince bunlar kulaktan dolama laflar değil, şahsım ve yakın çevrem tarafından yaşanmışlıkların özeti.
ben 1976 dan beri araba kullanırım, yıllık izinlerini sanayide geçiren ve araba sektörü ile oldukça haşır neşir olan birisiyim.
sülalemin yarısı bayi, servis, tamirci, galerici hepsine uğrarım, gözlemlerim, yaşarım, yaşayanlardan ilk ağızdan dinlerim ve bu kişilerin tecrübeli kişiler olmasına da dikkat ederim bilgi dağarcığıma bir şeyler aktarmak için.
her kezin lafını gaileye almam.
bunlar benim fikirlerimdir ve isteyen katılır. 40 yıllık tecrübemle diyorum ki;
dünyada en iyi ve sağlam dizeli ISUZU üretir bu bir.
ikincisi Volkswagen çok uzun yıllardır özellikle 1970 li yıllarda sağlam dizeller üretirken mercedesin dizel tecrübesi daha yenidir Volkswagene göre.
bizin eşimiz dostumuzda çok 220,230,240,300 dizel kullandı az buçuk bilgimiz vardır.
400.000 km nedir ki iyi bir dizel araba için, ağır iş yapan ısuzu kamyonetler kapak açmadan 1.500.000 km yol yaptı rekor kırdı.
kontak kapatmayan otobüslerin en kötüsü bile 700.000-800.000 km. yol yapıyor.
300.000-400.000 km yi dizel brodwayler bile yapıyordu.
ben 400.000-500.000 km.nin üstünde çok dizel audi, jetta ticari taksi gördüm.
bana göre Volkswagen dün de Mercedesten daha iyi dizel motor üretiyordu bu günde.
bana inanmıyorsan sanayide rektefiyecilere ve tamircilere sor onlar söylerler.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabialife;203299
...Volkswagen çok uzun yıllardır özellikle 1970 li yıllarda sağlam dizeller üretirken mercedesin dizel tecrübesi daha yenidir...
70' li yıllara ait Mercedes dizeller de var ama.:blm::hmm:

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;203308
70' li yıllara ait Mercedes dizeller de var ama.:blm::hmm:

tabiki var zaten bahsettiğim 220,230,240,300 dizeller hep 70 li modeller.
 benim anlatmak istediğim Volkswagen eskiden Mercedes'e nazaran dizele daha çok önem verdiği ve daha çok dizel üretimi yaptığı için için  dizel konusunda mercedesten daha tecrübeli ve dolayısı ile daha iyi dizeller yaptı ve yapıyor.

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;203205
Efe sağlamla verimsiz arasında fark var.
Doğan anlatıyor işte,biri kocaman biri onun yanında ufacık motor ama güçleri aynı.Yaktığı benzinemi yanarım,verdiğim vergiyemiyanarım :D

sana ne diyimki şimdi :D bu konu uzarda uzar ne sen vazgeçersin ben ben doğrumu :++: biz gene VW'le devam edek :++:

Alıntı yapılan: fabialife;203299
senin yazını örnek alırken ben yazımı toplumda böyle bir genel kanı olduğu için genele hitap ederek yazdım, şahsına değil.
yorumlarıma gelince bunlar kulaktan dolama laflar değil, şahsım ve yakın çevrem tarafından yaşanmışlıkların özeti.
ben 1976 dan beri araba kullanırım, yıllık izinlerini sanayide geçiren ve araba sektörü ile oldukça haşır neşir olan birisiyim.
sülalemin yarısı bayi, servis, tamirci, galerici hepsine uğrarım, gözlemlerim, yaşarım, yaşayanlardan ilk ağızdan dinlerim ve bu kişilerin tecrübeli kişiler olmasına da dikkat ederim bilgi dağarcığıma bir şeyler aktarmak için.
her kezin lafını gaileye almam.
bunlar benim fikirlerimdir ve isteyen katılır. 40 yıllık tecrübemle diyorum ki;
dünyada en iyi ve sağlam dizeli ISUZU üretir bu bir.
ikincisi Volkswagen çok uzun yıllardır özellikle 1970 li yıllarda sağlam dizeller üretirken mercedesin dizel tecrübesi daha yenidir Volkswagene göre.
bizin eşimiz dostumuzda çok 220,230,240,300 dizel kullandı az buçuk bilgimiz vardır.
400.000 km nedir ki iyi bir dizel araba için, ağır iş yapan ısuzu kamyonetler kapak açmadan 1.500.000 km yol yaptı rekor kırdı.
kontak kapatmayan otobüslerin en kötüsü bile 700.000-800.000 km. yol yapıyor.
300.000-400.000 km yi dizel brodwayler bile yapıyordu.
ben 400.000-500.000 km.nin üstünde çok dizel audi, jetta ticari taksi gördüm.
bana göre Volkswagen dün de Mercedesten daha iyi dizel motor üretiyordu bu günde.
bana inanmıyorsan sanayide rektefiyecilere ve tamircilere sor onlar söylerler.

yok zaten bana özel yazdınız gibi bir kanıya varmadan cevapladım :) o km olayını siz demiştiniz,vw dizelleri 400-500bin giderken mercedes dizelleri 150-200bin zor yapıyor yırtsan gitmiyor diye,ondan dedim biz 360binde yaptırdık 400bine kadarda yolu vardı diye,yoksa binen adam 400binde motor isteyen arabaya dahada biner allah biner fakat bizimki keyfiydi yani motor tam bittiğindeki km ne kadar olurdu bilmiyorum :)

fakat isuzu meselesi çok ayrı bir konu,ben vwle mercedesi kıyaslama yapıyorum yoksa isuzu bir ara 1.000.000 km garanti veriyordu diye biliyorum belki hala devam ediyordur :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;203224

Benim için merso E serisinden başlar diğerleri fazla ufak geliyor c180 octi kadar bir şey öyle fazla bi genişlik bekleme..

İkinci el e200 kompresor en güzeli :ok: