škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI bakımı hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar geçen suberb 2 konusunda konusuyorduk ve skoda da 10,000 km de bir volkswagen de ise 15,000km de bir bakımları yapılıyor denmişti. yüce otoya sordum ve bugun bana telefonla dönüp açıklama yaptılar. 2011 de alınan karar ile bakımlar 15,000km de bir yapılacakmıs. kafasında soru işareti olanlar için konu açayım dedim :ok:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1,4 TDIdamı 15binde?

7500dü 10bin oldu şimdi 15bin:D

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
verdiğiniz bilgi için tesekkürler :)
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;201800
1,4 TDIdamı 15binde?

7500dü 10bin oldu şimdi 15bin:D

valla onu bilemiyorum ben 1,6tdi 105 için sordum :)

efe_38

• Ziyaretçi
yanlış :( mercedese falan özeniyolarda onlar gibi olamazlar :D 1.9tdi 11.000km yaptığı zaman feleği şaşıyo turbo can çekişiyo gibi ses çıkarıyo çekişten düşüyo falan...

böyle artislik yapacaklarına bakım masraflarını düşürüp 7.500km de bir bakım olsa millete tertemiz binse :)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence olması gereken bu sonuçta artık eurodizel iyice temizlendi eskisi gibi değil yağlar da gayet kaliteli. renault bile 20,000 demiş dci için hakan sölemişti vag grubu da böle yapması iyi olmus :)

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mertozbek;201886
bence olması gereken bu sonuçta artık eurodizel iyice temizlendi eskisi gibi değil yağlar da gayet kaliteli. renault bile 20,000 demiş dci için hakan sölemişti vag grubu da böle yapması iyi olmus :)

mercedes 15.000de bir bakım istiyor sanırım bmwde öyle olması lazım ama onlara hak veriyorum mercedes 15.000'i rahatlıkla görüyor ama vw motorunun 15 bini görürüken zarar göreceğini düşünüyorum...

Çevrimdışı maverick

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
süre uzuyor fakat yağ aynı kalıyor
yanlışım varsa düzeltin lütfen
HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet banada sölediler 1500de gidicem ondan sonra 15000 bakımı var :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ford bakım için 15 binde birmiş alırken öyle demişlerdi ama ben halen eski kafalıyım ve her aracımın bakımını 7500 de bir yaptırırım
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;201845
yanlış :( mercedese falan özeniyolarda onlar gibi olamazlar :D 1.9tdi 11.000km yaptığı zaman feleği şaşıyo turbo can çekişiyo gibi ses çıkarıyo çekişten düşüyo falan...

böyle artislik yapacaklarına bakım masraflarını düşürüp 7.500km de bir bakım olsa millete tertemiz binse :)

7500ne ya senede 3 kez bakıma gitmek işkence:D

yapsınlar 20bin onlarda kurtulsun bizde:)

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;202500
7500ne ya senede 3 kez bakıma gitmek işkence:D

yapsınlar 20bin onlarda kurtulsun bizde:)

3kez bakım dediğin nedir :) kaç saat sürüyor sanki,ne vakitleri boşa harcıyoruz birkaç saatimizide arabaya harcarız :)

doğan arabayla 12-13bin km yaptıktan sonra yağa bak bakalım nasıl oluyor,sonra 15bini düşün :) bu yağ motorda nasıl dolanıyor diye hayret edersin :( bizdeki mercedeste 15binde bir bakım istiyor ben hala 10binde yaptırmakta kararlıyım :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;202534
3kez bakım dediğin nedir :) kaç saat sürüyor sanki,ne vakitleri boşa harcıyoruz birkaç saatimizide arabaya harcarız :)

doğan arabayla 12-13bin km yaptıktan sonra yağa bak bakalım nasıl oluyor,sonra 15bini düşün :) bu yağ motorda nasıl dolanıyor diye hayret edersin :( bizdeki mercedeste 15binde bir bakım istiyor ben hala 10binde yaptırmakta kararlıyım :)

Bir bakım yetkili serviste 2,5 saat sürüyor.

Yerim öyle işi reno 20binde bakım yapıyor ne oluyor onların motorları 100bini geçince tırtmı?Hayır.

Bizim 1,4 1,9 TDI lar eskidi artık cidden 7500km çok çok az 10bin ideal:D

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;202539
Bir bakım yetkili serviste 2,5 saat sürüyor.

Yerim öyle işi reno 20binde bakım yapıyor ne oluyor onların motorları 100bini geçince tırtmı?Hayır.

Bizim 1,4 1,9 TDI lar eskidi artık cidden 7500km çok çok az 10bin ideal:D

bak o doğrudur en son dizeller falan değişik birşey olmuş caddye 1.6tdi koymuşlar bluemotion cart curt diyolar birsürü motor çıkmış onların tavrını bakım aralığını bilemem,ben bizim 1.9tdi için konuşuyom 10bin üstü eziyet :)

Çevrimdışı cwebb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bizde 10 bin yazıyor,hatta arada bir 15 bin var sonra 20 bin vs... diye gidiyor.