škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti mi ? Linea mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tüm forum sakinlerine iyi günler diliyorum . Skoda maceramız 2 sene önce SuperB 1.4 TSI ELEGANCE alarak başlamıştı . Aracı 1 sene kullandıktan sonra elimize bir fırsat geçti ve 1.6 TDI ELEGANCE aldık . Bu 2 araba da ki deneyimlerimi söyleyecek olursam 2 araba da bizi son derece memnun etti hatta bayıldık diyebilirim . Sadece 1 kez sunroof dan sıkıntı yaşadık onuda serviste değiştiler başka en ufak şikayetimiz olmadı .

Asıl konumuza gelicek olursak ben öğrenciyim ve şuan babamın arkadaşından makul bir fiyata 1.4 TSI DSG 2011 Yeti alma şansı var . Ya da gidip sıfır dizel linea alıcaz . Günlük en az 80 km yol yapıyorum okulum biraz uzak . Yetiyi alırsak mutlaka tüp taktıracağız . Sizce hangisini almam daha doğru olur hangisi beni daha mutlu eder performans açısından görüşleriniz benim için çok önemli . Ek olarak trafikten nefret eden bir insanım ve bu yüzden zaman zaman makas atmak zorunda kalıyorum bu bağlamda yeti hızlanma ve kalkış konusunda nasıl bir araç ? Şimdiden teşekkür ederim herkese :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an direkt enjeksiyonlu lpg ler yeni yeni çıkmaya başladı . Ne kadar oturdu densede benceee daha zamanı var. O Yüzden marka model belirtmeden dizel bir araç düşünmeniz daha mantıklı olur.. Tabi Sakin kullanırsanız tsi yeti nekadar yakıt tüketir onuda karşılaştırmanız mantıklı olur.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Linea yerine c-elyyse yada pug 301 alınabilir :) Bir yakınım 1 ay önce en full pug 301 i 44 bine almıştı ve gerçekten dolu bir araç yakıtıda düşük tam öğrenci işi

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Anlaşılan Yeti sana yaramaz diyorsunuz :) Lpg de sıkıntı mı var pek anlamam lpgden :)

Performans olarak Linea'nın saydıklarınızdan daha tatminkar olacağını düşünüyorum yani linea kullandım ama diğerlerini kullanmadım tabi sürmeden bilinmez ama bir bakayım :)

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gunluk 80 km yapiyorsaniz dizel almanizi  oneririm... full linea bence pug 301 ya da citroen e gore daha mantikli... motor daha guclu ve daha donanimli... gonul yeti yi ister ama gunluk yaptigin ypla gore yetinin tukatimi fazla olur...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
linea 1.3 (1.25) olacaksa kafadan PSA daha mantıklı. 1.6 hdi'ın alt devirleri çok daha canlı, kullanımı zevkli. 92 hp'likten bahsediyorum. 1.3 linea 95'lik bile olsa o tadı vermiyor. Hatta ş.içinde 95'lik cdti ecoFlex corsa bile sıkıntılı alt devirler açısından. tSI ve lpg konusunda şimdilik uzak durmalı gibime geliyor. Bana da en mantıklı 301 ya da Elysee geliyor. Yakıt olarak en ekonomiği de bu seçenek. Ş.içi 5,5 yakanlar var.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;446679
linea 1.3 (1.25) olacaksa kafadan PSA daha mantıklı. 1.6 hdi'ın alt devirleri çok daha canlı, kullanımı zevkli. 92 hp'likten bahsediyorum. 1.3 linea 95'lik bile olsa o tadı vermiyor. Hatta ş.içinde 95'lik cdti ecoFlex corsa bile sıkıntılı alt devirler açısından. tSI ve lpg konusunda şimdilik uzak durmalı gibime geliyor. Bana da en mantıklı 301 ya da Elysee geliyor. Yakıt olarak en ekonomiği de bu seçenek. Ş.içi 5,5 yakanlar var.

Bahsettiğim araç ilk depoda düzensiz kullandık gazladık trafiğe girdik vs ortalaması 5.8 lt idi İstanbul ş.içi :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: kadir_;446683
Bahsettiğim araç ilk depoda düzensiz kullandık gazladık trafiğe girdik vs ortalaması 5.8 lt idi İstanbul ş.içi :)

yeni hdi'lar böyle işte, yakmıyorlar istesen de :)

tek handikapları üst devirlerde gürültülüler. Yalıtımı iyi araçlarda o da sorun olmuyor. Aslında bütçeyi bilmiyorum ama o motoru c4'le almak daha mantıklı.

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dediklerinizi değerlendiriyorum yorumlarınız sayesinde bende Yetiden vazgeçtim . Sıfır yada az kullanmış 5 - 10 binde ki 2nci ellerden bakıcaz. Bütçeye göre alabilme seçeneklerim Linea , Duster , Symbol , 301 , C elyyse gibi duruyor . Sizin önerebilceğiniz bu tarz başka dizel arabalar var mı ? Ve ya saydıklarımdan hangisi düşünülebilir hangisinden uzak  durulmalı ?

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Madem Yeti  almıyorsunuz. mümkün ise 1.6 diesel Linea tam dolu versiyonunu şiddetle öneririm. Yakıt, performans, konfor olarak sizi üzmez. Hatta bulabilirseniz piyasada henüz az km li ve garantisi devam eden 2011-2012 modellerini alabilirsiniz.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer öğrenci isen ve hep sen kullanacaksan.. linea ile işin olmaması lazım.. emekli öğretmen arabası gibi.. spor bir şeyler bak kendine..

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
pug ve citroen in yakıttan başka bi numarası yok nede olsa Fransızlar neticede yeti de sizi kasar onun için yine olmasada en masum linea kalıyor geriye.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rapid'e baktım ama biraz pahalı geliyor bana spor olsun diye fabia falan aklıma geldi ama vazgeçtim 1.90 boyum var uzun bi araç istiyorum :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SuperBahadır;446764
...1.90 boyum var uzun bi araç istiyorum :)
Bence uzun değil de yüksek bir araç bakmalısınız zira aracın uzunluğu pek bir işe yaramayacaktır. Nihayetinde içinde yatmayacaksınız, oturarak süreceksiniz. Bu durumda da size yüksek araç lazım.