škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kol saati almak isteyenlere

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
pahalı olan saatleri duyorduk. pırlanta kaplı elmas işlemeli vs.. fakay bu saatlerin ne özelliği var abicim çözemedim. bunlara para verenler varmı yahu?  

http://www.saatium.com/Maurice-Lacroix/146
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Saat önemli bir aksesuardır, sosyetede hava atma kalemlerinden biridir. Sonu yok...  :)

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla hocam sıradan görünümlü bir saate 12-13 bin tl vermek garip bi durum...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Sanırım zenginleştikçe daha büyük paralara, daha küçük şeyler almanız gerekiyor.. Bu da onlardan biri.. Ama marka ismi hiç hoşuma gitmedi.. Aksaray çakması gibi :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Saat erkeğin en önemli aksesuarıdır bence..İmkanım olsa, tag heuer, seiko marka saatlerin birisinden almak isterdim.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
saat olmazsa olmazlardandır. dede-baba ve bana geçen seiko kinetic hastalığı var bende.

pilsiz harekete duyarlı kurma sistemiyle uzun yıllar sorunsuz kullanılabilecek bir saattir. tavsiye ederim.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abidincek;164144
pahalı olan saatleri duyorduk. pırlanta kaplı elmas işlemeli vs.. fakay bu saatlerin ne özelliği var abicim çözemedim. bunlara para verenler varmı yahu?  

http://www.saatium.com/Maurice-Lacroix/146

Oha ya, bunlara bu kadar para vereceğime gider Tag Heuer alırım  :)
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı Hypnotic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bir saate o kadar para verilmez ki kızılayda 10 tl :D
Sadece aptallarin ciddiye alindigi bir dunyada yasiyoruz.. O halde “beni anlamiyorlar”diye uzulmek niye? Oscar Wilde

berfin.meb

• Ziyaretçi
Çok pahalı olması gerekmez ama saat önemli bir aksesuar, baylar için de bayanlar için de.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;164427
Oha ya, bunlara bu kadar para vereceğime gider Tag Heuer alırım :)
bu kadar para vereceğime gider 2001 fabia comfort alırım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
150-300Eur arasindaki bir saat herkese yeter, bunun fazlasi gereksizdir. swarovski Kur'an yapmislar bunu almaya benzer:)

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
saatleri bende çok seviyorum eksik olmayan en önemli aksesuarım diyebilirim sadece marka takıntım var ama bi saate cebimdeki son parayı bile veririm fiyatı sorun değildir yeterki Rado marka olsun
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Benim aylık gelirim 5 adamın ki 500, niye aynı saati takalım ki? Mesela...

Burada firmalar aslında ciddi haksız kazanç elde ediyorlar. Yoğunlaştırılmış hedef pazar stratejisi ile amaç pazarın kaymağını almak, hedef yüksek gelir gruplu elit kesim, yani g.tü büyükler. Godamanda denir.

Öncelikle bir isim yaratılır, markalaştırılır, elitize edilir. Asıl mâliyet bu, ürün falan asla değil. Nedir işte Paris'in, NYC'nin meydanlarına sapsarı tüylü, süt tenli pahalı mankenlerce sergilenmiş billboardlar falan filan. Ürettikleri üründe şekilden ve şatafattan başka hiç bir şey yoktur. Bu benim görüşüm değil bu işin kitabını yazmış Amerikan profesörlerinin düşüncesi, hatta düşünce değil gerçek.

Haliyle pazar yoğunluğu elit kesim olunca ne oluyor, ucuz etiket yapıştırılmıyor, memur kesim o reyonlara yaklaşamıyor. Gördünüz mü? Toplumun büyük kesimini dışlama etkisi yarattı. Bu da elitin hoşuna gider, aldığı mal onlardan, yani toplumun büyük çoğunluğundan farkını ortaya kadar, godaman kişi memnun kalır.

Bu sayede ürettiği malın maliyetinin binlerce (rakam ile 1000'lerce, hata yok) katına satılabilir mallar doğmuş olur. Kolay bir şey asla değildir, ciddi yaratıcılık ister, saygım var, lâkin nefret ederim.

Konu saatten açılmışken, bu saat İsviçreli Stührling markasının üretimidir. Stührling saatleri kesinlikle el yapmıdır, camı Krysterna kristali dedikleri bir madde öyle iPhone ekranına benzemez hakikaten zor çizilir, 5 aydır kolumda bir zerre RDS çizik görmedim :) Deri değil kauçuk kordonludur, deriler zamanla özelliğini yitirip çatlıyor veya saat tokası tak-çıkardan deriyi zedeleyip oradan yaralıyor.

Tam bir fayda maksimizasyonu saati, 79 dolara aldım, kocaman katlanır kutusunda. Karakterimi, kalıbımı, tüm varlığımı basarım ki belki bir çok 4-5 bin dolarlık saatten daha dirayetli maldır. Zaten vay su geçirmez vay ayın kaçı onları 5 liralık Casio erbaş saatide yapıyor :D

İşte o pahalı saatlerin tek farkı yukarıda anlattıklarım, anlamsız anlamsız garip özellikler koyuyorlar, belki hiç işine bile yaramayacak bir kere kullanmayacaksın :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan dediğin doğru aslında..Mesela şu "diesel" markası.Adamlar kot, ayakkabı falan satıyordu.Ne olduysa seneler önce saatte satmaya başladılar.Kendimi üretiyor? hayır! Ama fiyatı.. dünyanın parası..Tasarımları güzel hoş ama çok aşırı pahalı..Ekmeği fırından alacaksın, saati'de üreticisinden..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mesela benim saatte tachymeter diye bir özellik var dalgıçlar felan kullanıyormuş.Ben zaten elimi yıkarken saatimi çıkarırım bide dalcam mı bu saatle?Gereksiz yani..