škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

şehrin yeni yıldızı Mercedes C-serisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cumartesi hatay has mercedes bayisinde yeni C 180 K test sürüşü gerçekleştirdim.Kullandığım araç C 180K AMG idi.
1800cc turbo motorlu 156ps güç,
7ileri şanzımanlı model.
Fotoğraflar üstünden ilk izlenimlerimi yazmak istiyorum.

Küresel krize bağlı olarak mercedes'in devasa zarar etmesine bağladığım,yeni C ve yeni E kasalarının çıktığı 2010 yılındaki kalitesiz dashboard veya peugeot görünümlü dashboard gitmiş;yerine nisbi ölçüde kaliteli görünen bir dashboard almış.Aslında bu dashboard bile 2007-2008-2009 modellerinin hala gerisinde bence...Sonuçta kaliteli bir görünüm nisbi anlamda bile olsa yakalanmış.
Fakat burada dikkatimi çeken sıkışmış görüntü vermesi.Komple dashboard devam edecekmişte birden kesilmiş izlenimi veriyor.Havalandırma ızgaralarının konumlaması gayet güzel,bilgi ekranı biraz dar veya küçük gibi geldi.Bilgi ekranının kontrolü direksiyon üzerinden sağlanıyor.
Direksiyon o kadar harika ki,ön konsolun en hoş,kaliteli,mercedes çizgilerini yansıtan tek ögesi bence bu 'direksiyon'.Önceki modeldeki eğreti duran düğmeler daha şık ve kaliteli olmuş.
Kısaca haklılığımı görmenin mutluluğunu yaşadım.2010 yılındaki test sürüşlerinde,ağır toplarda(E serisi,GL serisi) bile gördüğüm kalitesiz görünümü,küresel krizdeki zarara bağlamış ve 2011deki satışlardan elde edilecek kâr ile hızla düzeltileceğini söylemiştim.Ki böyle oldu.

Gelelim yeni 7G-tronik şanzımana...
Süper derecede kesintisiz harika bir sürüş deneyimi sağlıyor,vites geçişlerini çok az olsa da hissetmek mümkün.Benim başarılı bulduğum en doğru zamandaki,doğru oranlarla ayarlanmış vites geçişleridir.Volvo daki powershift ile kıyaslarsam powershift geçişlerdeki his konusunda daha başarılı.Hissetmiyorsunuz yani...

ILS intelligent light sistem yani akıllı led farlar,çok estetik bir görüntü sunuyor.

Hastası olduğum panoramik cam tavanı da unutmamak lazım.
15 telefona kadar bluetooth rehber kaydı tutulabiliyor.
şu anda 1800cc turbo beslemeli olarak satılan bu araç,eylül ayından sonra 1600cc kompresör motorlu olarak satılacak.Yani şu anda 1600cc fiyatına 1800cc motoru alıyorsunuz.
Aracı yavaşlatıp yokuş ortasında gaz pedalına yüklendim,motor sesini kabinden artmış biçimde duyunca,izolasyonun pek başarılı olmadığı kanaatine vardım.Bunu da hatırlatmak isterim.

Sonuç:
Bence 50binEuro parayı;7G şanzımana,çok hoş ön görünüme ve direksiyon'a veriyorsunuz.Bir de unutmadan,aracı kullanırken öncamın tam ortasında gördüğünüz, yol üstündeki yıldız amblemine:ok:

125.yıla özel;

75.000tl krediye 36 ay vadeli,
ilk 7 ay sadece 125tl,
8.aydan itibaren 28 ay boyunca 2.125tl,
son ay yani 36.ay tek ödemede 27.453tl ödeme ile araç sizin oluyor.
Bu şu anlama geliyor;
öngördüğüm kadarıyla bu kampanya satışları patlatacaktır.Türkiye de sınıfın en çok satan aracı olmaması için hiç bir neden yok.Çünkü o bir 'mercedes'
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 13:18:38 Gönderen: adorno »
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yolda rastladım gercekten cok kalıtelı arac.mercedes tartısılmaz bıle !

Gearbox

• Ziyaretçi
aracın ön farındaki c şeklindeki aydınlatması çok hoş bir detay :)