škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Suberb 3 Tavsiye Edermisiniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Robinson_Crusoe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar suberb 3 almayı düşünüyorum bütçem 190 bin civarı bu aracı alırken dikkat etmem gereken bir şey varmı araçlarda kronik bir sorun varmı özelliklik olsun istiyorum mesela şöyle bir araç buldum yardımlarınızı ve yorumlarınızı rica ederim,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-garantili,arac-bakimlari-ve-arac-donanimi-full-plus-full-684807240/detay/

Çevrimdışı recepparlak44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam fiyat çok fazla yoluna göre bence ben de bakıyorum daha uygun fiyatlara var bu fiyata 2018 alırsın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Prestige paket alacaksanız 2015 üretim yılının tamamında ve 2016 yılının ilk yarısındaki üretimlerinde (22.hafta öncesi) küçük multimedya ekranı var,  ambiyans aydınlatma 11 renk yerine 3 renk, Arka cam sileceği yok, ayrıca direksiyon üzerindeki f1 vites ve çerçevesiz dikiz aynası bazılarında yok diye biliyorum. Şayet Ben Alacak olsam 2016 ikinci yarısından sonra ki araçları düşünürüm. Çocuklar küçük değilse içi bej düşünürüm ki beyaz renkte içi bej araç fazla bulunmaz. Paylaştığınız araç 2016 nın ikinci yarısı ve içi bej, acc, kör nokta ve şerit takip extraları var.Boyasız ve değişensiz yazmış. Bu aracı 2017,2018 yada 2019 prestijlerle donanımsal ve yazılımsal olarak karşılaştırırsanız aman aman bir fark yok. Bundan sonra 2017 ikinci yarısında ekran güncellenerek tamamen dokunmatik oldu, manevra freni ve ön yolcu koltuğunun arkadan ayarlanması gibi bazı güncellemeler oldu. Full servis bakımlı, temiz kullanılmış bütçenize uygun kilometresi fazla olmayan araçları düşünebilirsiniz. İlla 2017-2018 olmasına takılmayın aynı kasa ve opsiyon aynı olduktan sonra.
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2019, 04:33:18 Gönderen: Rifle44 »

Çevrimdışı Robinson_Crusoe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 olayını bilmiyordum buna dikkat edeceğim,

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015 prestijlerde  front assist standarttır. 2016 dan sonra opsiyonel olmuştur. bu sistem otomatik frenleme yaparak şahsımı 3-4 defa kazadan korumuştur.çünkü birçok kaza öndeki araç ani fren yaptığında gerçekleşiyor. siz ayağınızı frene atana kadar sistem aracı durdurmuş oluyor. 2016 dan sonra prestij pakete gelen 10 renk ambiyans,arka cam sileceği,f1 kulakçıkları, 8” ekran gibi şeyler kimileri için güzel görünse de, bana göre hepsini toplasan front assist kadar değerli değil. ayrıca arka cam sileceği bence aracı çok çirkinleştiriyor. işlevselliği desen, zaten bagaj kısmı uzun. arka cam hiç kirlenmiyor. skodanın da aklı başına geldi de nihayet yeni kasada kaldırdılar. şahsi önerim bu hususa da dikkat etmeniz yönündedir.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2019, 15:53:58 Gönderen: kolgezer »

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;652511
2015 prestijlerde  front assist standarttır. 2016 dan sonra opsiyonel olmuştur. bu sistem otomatik frenleme yaparak şahsımı 3-4 defa kazadan korumuştur.çünkü birçok kaza öndeki araç ani fren yaptığında gerçekleşiyor. siz ayağınızı frene atana kadar sistem aracı durdurmuş oluyor. 2016 dan sonra prestij pakete gelen 10 renk ambiyans,arka cam sileceği,f1 kulakçıkları, 8” ekran gibi şeyler kimileri için güzel görünse de, bana göre hepsini toplasan front assist kadar değerli değil. ayrıca arka cam sileceği bence aracı çok çirkinleştiriyor. işlevselliği desen, zaten bagaj kısmı uzun. arka cam hiç kirlenmiyor. skodanın da aklı başına geldi de nihayet yeni kasada kaldırdılar. şahsi önerim bu hususa da dikkat etmeniz yönündedir.

2015 yılı araçlardaki Front Asistin standart olduğundan emin olamadığım için yazmadım. Front asist standart ise bu özelliği gözardı etmek haksızlık olur. Sadece prestige paketlerde mi standart yoksa 2015 style ve activede de var mı bu özellik bu konuda bilginiz var mı?

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön bölge fren asistanı 2015'te diğer güvenlik elemanları gibi tüm donanımlarda standart idi. Fakat 2015 yılında satılan araçların neredeyse tamamı prestige paketti. 2016 yılında kör nokta, şer,t takip vs ile birlikte konfor asistanları olarak tüm paketlerde opsiyonel oldu.
Teorikte işe yarayan bir aksesuar iken Türkiye şartlarında bir çok kişiye zarar verdi. Mesela ara sokaktan burnunu çıkaran bir aracı siz geçebilecek iken front asist ani fren yaparak arkadaki aracın size çarpmasına neden oldu veya sıkışık trafikte bir aracı sollarken fazla yaklaşırsanız, sol şeride geçerken ani fren yapıp arkadaki aracın sizi biçmesine neden olabiliyor. c180 sahibi arkadaşım sürekli kapalı tutuyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Forever;652538
Ön bölge fren asistanı 2015'te diğer güvenlik elemanları gibi tüm donanımlarda standart idi. Fakat 2015 yılında satılan araçların neredeyse tamamı prestige paketti. 2016 yılında kör nokta, şer,t takip vs ile birlikte konfor asistanları olarak tüm paketlerde opsiyonel oldu.
Teorikte işe yarayan bir aksesuar iken Türkiye şartlarında bir çok kişiye zarar verdi. Mesela ara sokaktan burnunu çıkaran bir aracı siz geçebilecek iken front asist ani fren yaparak arkadaki aracın size çarpmasına neden oldu veya sıkışık trafikte bir aracı sollarken fazla yaklaşırsanız, sol şeride geçerken ani fren yapıp arkadaki aracın sizi biçmesine neden olabiliyor. c180 sahibi arkadaşım sürekli kapalı tutuyor.

Seat Ateca'da var arkadaşımda, 50 kmh ile sol şeritte giderken 2 şeritli yolda yayanın biri yolun ortasına geldi bizim geçmemiz için durdu, şerit çizgisinde bekleyen yaya yüzünden front assist çok sert fren yaptı, arkadan gelen minibüs giriyordu bize. İş sadece bizim kontrolümüzde değil, o yüzden sakat buluyorum. Mini döner kavşaklarda bile sıkıntı oluyor, karşıda yolun kenraında çit falan varsa engel olarak görüyor. Ayar şiddeti ORTA kademede olmasına rağmen, kapalı tutuyor arkadaş. Kullanım alanlarına göre farklı tecrübeler yaşatıyor  :)

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;652514
sadece prestijde standart
Hocam benim aracım active 2015 ve bu araçlarda da standarttı tıpkı elektrikli bagajın olduğu gibi. Sonradan prestige donanıma bile opsiyonel yapıldı front assist.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;652554
Hocam benim aracım active 2015 ve bu araçlarda da standarttı tıpkı elektrikli bagajın olduğu gibi. Sonradan prestige donanıma bile opsiyonel yapıldı front assist.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2015 lerde ben sadece prestijde standart biliyordum. bilgi için teşekkürler. bu arada ben durduğumda bana arkadan çarpacak olan araç ;ben duramayıp öndekine vurduğumda bana çarpmayacak mı? arkamdaki takip mesafesini korumamışsa bana her halükarda çarpacaktır.yaya olayını hiç yaşamadım ama çok zor bir durum gerçekten.  öte yandan ara sokaktan araç çıktığında vs sistem en fazla sadece uyarı veriyor fren yapmıyor.  yada makas atıldığında da kesinlikle uyarı dahi vermiyorken yukarıda belirtilen durumun spesifik olduğunu düşünüyorum. 4 yıldır bu sistemi kullanıyorum. belki 20-30 defa sesli uyarı verdi, 3-4 defa ani fren yaptı, 1-2 defa da beraber fren yaptık. neyseki hepsi yerli yerindeydi. anlamsız uyarısı hiç olmadı açıkçası. bazen şehir içinde 70-80 ile takip mesafesini koruyarak ilerlerken öndeki araç sola doğru virajı döndüğünde önündeki durmuş trafiği görüyor ve fren yapıyor. ancak o frene başladığında siz  viraja yeni giriyorsunuz. tam virajın ortasına geldiğimizde öndeki durmuş trafiği görüyorsunuz ayağınızı frene atmaya yeltendiğinizde sistem öterek aynı anda frenliyor. bu benim başıma 3-4 defa denk geldi.  sizin o anda, o mesafede durmanıza imkan yok. çünkü kamera ortada siz ise sol köşedesiniz o sizden 1-2 ms önce görüyor ve fren yapıyor. heleki o an ayağınız gaz pedalındaysa frene atacağım diye de gitti 4-5 ms. diyeceksiniz ya arkadaki araç bana çarparsa? bu elbetteki ihtimal dahilinde ancak arkaki araç takip mesafesini koruyorsa bu ihtimal çok düşük. çünkü ben virajın orta noktasında frenlemeye başladığımdan o beni görüyor. ben onun kör noktasında değilim. takip mesafesini korumuyor, bana çok yakın seyrediyorsa kaza kaçınılmaz. ancak yine de bu çarpışmanın şiddetinin benim öndeki araca çarpmamdan daha hafif olacağını düşünüyorum. çünkü arkamda bana yapışık giden biri için benim fren yapmam süpriz değil, o refleksen buna hazırlıklı. ama ben öndekinin fren yaptığını hiç görmüyorum onu gördüğümde araç neredeyse önümde durur vaziyette oluyor. özetle,arkaya takılacak kamerayla yapay zeka desteklenerek sistem daha da geliştirilebilir. front assist olsun olmasın herkese tavsiyem sola virajlarda en sağ şeritten; sağa virajlarda en sol şeritten uygun hızlarla dönmek, benzer senaryolarda görüş açınızı artıracağından kaza riskinizi azaltacaktır. diğer kullanıcılar da deneyimlerini paylaşırlarsa daha yaygın bulgulara/sonuçlara erişilebilir.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2019, 01:45:00 Gönderen: kolgezer »