škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2020 süperb 1.6tdi dsg sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayhan5348

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ARkadaşlar arabayı bazen d den r ye çekince alttan bi vurma oluyor bu vurma ile beraber araç ta hafif bir sarsıntı da oluyor. Bu durumun şanzımana yük bindirmekle alakası yok çünkü araçla tam duruyorum ayağım frende d konumundan r ye alınca oluyor. Her zaman olmuyor arada oluyor . Başına gelen varmı

Çevrimdışı Baylent

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam yokuşta dururken veya R ye takmadan önce araba küçük bir hareket yaptı ise R ye takarken kücük bir kanırma tepkisi oluyor. Baskı sisteminden diye düşünüyorum. Araca bir zararı yok

Çevrimdışı Ayhan5348

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslinda şoyle hocam.ornegin bi yere gidip doneceksiniz d konumundan r ye takinca sesle beraber hafif bir sarsma oluyor. Yokusta veya duz yolda fark etmiyor.Her zaman olmuyor tabi arada bir oluyor. Daha once dsg kullandim hic olmuyordu. Buna servis nornal diyor enteresan bir şekilde. Sadece benmiyim bunu yasayan diye merak ettim dogrusu

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
2010'dan beri DSG'li araç kullanıyorum (Fabia, Golf, Karoq sırasıyla). Başıma gelmedi diyebilirim. Ama araçlarımla fazla km geçmedim hiç. Yani 30 binlerden sonra neler olur hiç gözlemlemedim

Çevrimdışı Ayhan5348

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;657539
2010'dan beri DSG'li araç kullanıyorum (Fabia, Golf, Karoq sırasıyla). Başıma gelmedi diyebilirim. Ama araçlarımla fazla km geçmedim hiç. Yani 30 binlerden sonra neler olur hiç gözlemlemedim

Hocam inanın yoruldum .:)Uzun yıllar dsg kullanan biriyim. Nasıl kullanılacağını da iyi bilirim. Her defasında bu sefer düzeltmişlerdir diyerek aldım çünkü memnunndum arabalarından dsg dışında. Bu son artık vag gurubu dsg  şanzımandan vazgeçmediği sürece bir daha da almam. Millet 200 300 bin km yapıyor ne kavrama ne de başka bir şey değişiyor. yok youn trafikte manuele al ani gaz ani fren yapma yokuşta yükü şanzımana bindirme bir sürü zavazingo .Keşke psa gibi tam otomatik torkkonvertör kullansalardı da gözümüz kapalı alsaydık şu araçları .

Çevrimdışı Erenkoca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ayhan5348;657546
Hocam inanın yoruldum .:)Uzun yıllar dsg kullanan biriyim. Nasıl kullanılacağını da iyi bilirim. Her defasında bu sefer düzeltmişlerdir diyerek aldım çünkü memnunndum arabalarından dsg dışında. Bu son artık vag gurubu dsg  şanzımandan vazgeçmediği sürece bir daha da almam. Millet 200 300 bin km yapıyor ne kavrama ne de başka bir şey değişiyor. yok youn trafikte manuele al ani gaz ani fren yapma yokuşta yükü şanzımana bindirme bir sürü zavazingo .Keşke psa gibi tam otomatik torkkonvertör kullansalardı da gözümüz kapalı alsaydık şu araçları .

Benimde aracim 2018 1.6 tdi dsg style..sifir km den beri benimle..Bende çok dikkatli kullandiğim halde araba yükte iken 2 viteste çok hafif bi titreme var araçta..servise danistim bir sorun olmadiği soylendi..ama ilk 30 bin km sorun yoktu suan 46 binde.

Çevrimdışı Ayhan5348

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erenkoca;657559
Benimde aracim 2018 1.6 tdi dsg style..sifir km den beri benimle..Bende çok dikkatli kullandiğim halde araba yükte iken 2 viteste çok hafif bi titreme var araçta..servise danistim bir sorun olmadiği soylendi..ama ilk 30 bin km sorun yoktu suan 46 binde.[/QUOTE

Arabanızı hangi şehirde kullandınız. Yani genelde yoğun trafiktemi . Hafif bir titreme rahatsiz etmiyorsa sorun değildir. Ama daha önce yoksa şimdi oluştuysa ısrarcı olun servise kavramadan yapar o titremeyi . Normal diyorsalar emsal bir arabayı test edin bakın bakalım onda da varmı
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2020, 23:52:49 Gönderen: Ayhan5348 »

Çevrimdışı kudycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Superb araçlarda otomatik vitesi manuel gibi kullanma özelliği var mı? Varsa nasıl yapılıyor? Golf te vites topuzu bu sağa itince geçiyordu manuel e

Çevrimdışı hsmdgn08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kudycan;657690
Arkadaşlar Superb araçlarda otomatik vitesi manuel gibi kullanma özelliği var mı? Varsa nasıl yapılıyor? Golf te vites topuzu bu sağa itince geçiyordu manuel e
F1 vitesle veya D deki vitesi sağ iterek manuel kullanabilirsiniz

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kudycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
F1 vites yok bende :( direksiyonda kulakçık diyorsunuz değil mi o yok

Tamam sağa itip deneyeceğim golf gibi o zaman teşekkürler

Çevrimdışı Erenkoca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ayhan5348;657582
Alıntı yapılan: Erenkoca;657559
Benimde aracim 2018 1.6 tdi dsg style..sifir km den beri benimle..Bende çok dikkatli kullandiğim halde araba yükte iken 2 viteste çok hafif bi titreme var araçta..servise danistim bir sorun olmadiği soylendi..ama ilk 30 bin km sorun yoktu suan 46 binde.[/QUOTE

Arabanızı hangi şehirde kullandınız. Yani genelde yoğun trafiktemi . Hafif bir titreme rahatsiz etmiyorsa sorun değildir. Ama daha önce yoksa şimdi oluştuysa ısrarcı olun servise kavramadan yapar o titremeyi . Normal diyorsalar emsal bir arabayı test edin bakın bakalım onda da varmı

Istanbulda kullaniyorum asiri trafik saatlerinde aktif degilim..ilk zamanlarda yoktu tabiki 30 bin km sonrasinda olusmaya basladi.maslak dogusa sikayetimi ilettim bir sorun olmadigini soylediler fakat not dusuldu km ve servis talebime bu sorun yuzunden birsey olursa dikkate alinicagi soylendi..pandemi olayi yuzunden bende fazla uzerinde durmadim