škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2020 1.6tdi dsg D den R ye alonca vuruntu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayhan5348

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bazen araci d den r ye alinca hafif bir vuruntu oluyor alttan. Sanzimana yuk bindirmiyorum normal d den r ye alinca oluyor . Basina gelen varmi ve cozumu nedir.Bu dsg nin sorunlar bitmeyecekmi :)

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç tam durma pozisyonuna gelmez ise yani devir saati 800-900 aralığı sizde nerede ise oradan yüksekse ve seri olarak d den r ye alırsanız vuruntu oluyor. Araç tam durur vaziyette tekrar deneyin yapmaması lazım ve çok seri manevradan kaçının

Çevrimdışı Ayhan5348

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;657315
Araç tam durma pozisyonuna gelmez ise yani devir saati 800-900 aralığı sizde nerede ise oradan yüksekse ve seri olarak d den r ye alırsanız vuruntu oluyor. Araç tam durur vaziyette tekrar deneyin yapmaması lazım ve çok seri manevradan kaçının

Tam durur vaziyette yapiyorum hocam ama yine de yapiyor. D den r ye hizli gecirdigim dogrudur. Daha onceki arabam da dsg idi ondq boyle bir sorun yasamamistim. Bu durumla karsilasip sorunu cozen cikar aramizdan insallh :) tesekkur ederim.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dsg resetleme konusu var forumda , bir deneyin isterseniz. Belki faydası olur. Yanlış hatırlamıyorsam ,

kontağı 1 tık çeviriyorsunuz, ışıklar yanınca dip gaz yapıyorsunuz ve 10 saniye kadar bekliyorsunuz. Kontağı kapatıyorsunuz. Buna benzer birşeydi ama net hatırlamıyorum.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klavuz kitap yanımda yok ama orada bir madde yazıyordu. Zeminden kaynaklı olası saplanma durumlarından kurtulmak için D ve R arasındaki geçişlerde ayrı bir özellik olarak hızlı geçişe izin veriyordu. Yani devir düşmeden yapılabiliyor. Tam durmadan D'den R'ye ve R'den D'ye geçilebiliyor. Zarar verecek bir durum yaratacağını sanmıyorum, çünkü arazide bu şekilde ileri geri yapılması gerekiyorken, eğer DSG bunu yaptırtmazsa, araçlar battığı yerden çıkamaz.