škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yaşadığım sıkıntılar...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre1802

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rujdi;562803
S.A.

6- Klima/fan sorunu :
Birkaç ay önce klima/fan kapalı pozisyonda olmasına rağmen araç içi fırın gibi oldu.Fanın ısı seviyesi ise her iki taraf için de en düşük seviyede ayarlıydı.Buna rağmen hava kanallarından en yüksek seviyede sıcak hava gelmekte idi.

(Serviste yapılan incelemede önemli bir problemin olmadığı tarafıma bildirildi.Bir daha benzer bir durum da olmadı.)

Her şeye rağmen aracımı seviyorum.

Diğer mesajda belirttiğim gibi en son klima ayar valflarına kadar indi sorun. Yurtdışından parçanın gelmesini bekliyorum. Değiştirince neticeyi yazarım.

Benim arabada klimayı arabadan inerken hep kapatıyorum. Arabaya bindikten sonra gerek olursa açıyorum. Kapalı halde iken 20-30 dk geçtiğinde açarsam klimayı, o zaman soğutmuyordu.

Çevrimdışı emre1802

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rujdi;562803
S.A.

8- Motor iki silindir modunda iken direksiyonda hissedilen titreşim:(Özellikle düşük viteslerde.)
(Servis normal dedi.)

Bana da normal dediler (Doğuş Oto)
Teste çıkaran usta kullandı arabayı. Devirli kullandı. Dedim daha düşük devirlerde yapıyor vuruntuyu. Yani örnek: 4. viteste 50 km/h ile giderken, 5. viteste 60km/h ile giderken gibi. Yine de benim söylediğim değerlerden fazla devirde kullandı. Çok hissedilmedi. O yüzden ileride bir sıkıntı olursa diye ben ne olur ne olmaz servis kağını (üzerinde sıkıntımın yazdığı) tutuyorum. İleride problem büyürse o kağıt, arabanın ilk alındığında dahi vuruntunun olduğunu gösteren delil.

Çevrimdışı Rujdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre1802;565743
Bana da normal dediler (Doğuş Oto)
Teste çıkaran usta kullandı arabayı. Devirli kullandı. Dedim daha düşük devirlerde yapıyor vuruntuyu. Yani örnek: 4. viteste 50 km/h ile giderken, 5. viteste 60km/h ile giderken gibi. Yine de benim söylediğim değerlerden fazla devirde kullandı. Çok hissedilmedi. O yüzden ileride bir sıkıntı olursa diye ben ne olur ne olmaz servis kağını (üzerinde sıkıntımın yazdığı) tutuyorum. İleride problem büyürse o kağıt, arabanın ilk alındığında dahi vuruntunun olduğunu gösteren delil.

Sevgili Emre Akman,
Bu ve diğer cevaplarınız için teşekkür ederim.Ben de elde edeceğim sonuçları sizinle paylaşacağım İnşallah.

Çevrimdışı SuperBe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 1 aylık (2500km) 2016 Prestij 1.6 TDI DSG,  kafasında soru işareti olan arkadaşlar için paylaşmak isterim;

1.Farlardaki buharlaşma aldığım ilk hafta yaptı, foruma baktım çok farklı çözümler yazan olmuş, yazılan çözümlerin çoğu hatalı. Örnek verecek olursak: tapanın çıkartılması içeri toz girmesine sebep olur, servisin parça eklenecek demesine inanmıyorum boşuna tampon vs. söktürüp farlarınıza silikon sıktırmanıza gerek yok. Sıfır bi-xenon'lu araçlarda genelde ilk hafta yapar bu olayı (daha önceki sıfır ford ve mercedes aracımda da başıma gelmişti). Farlarınız eğer simetrik buhar yapıyorsa (sağ ve sol far aynı yerinden ve aynı derecede) problem yok demektir. Sakın farınızı elletmeyin. Şu anda böyle bir problemim yok.

2.Bolero sistemim sadece 2 kez resetledi, ilk olarak sd card üzerinde, ikincisi ise carplay modunda iphone üzerinden farklı işlemler yaparken bolero üzerindeki iphone ekranını kullanmak istediğimde. Daha da yapmadı.

3.Cam fıskiyelerinde herhangi bir problem yok.

4.Torpido kapağının düzgün kapanmaması ve ışığının yanmaması, böyle bir problemle karşılaşmadım.

6.Trimlerden ses gelmesi gibi bir şikayetim olmadı, olan arkadaşlara tavsiyem lastik basınçlarını kontrol etsinler özellikle 19 jantlı araçlarda yüksek basınç olursa konforunuzu çok etkiler, araç daha sert olacağı için ses yapma oranı artar.

7. Bazı arkadaşlar cam tavan sesinden bahsetmiş, ben karşılaşmadım.

8. Klima aracı sıfır aldıktan sonraki ilk çalıştırmamda soğuk ayarında iken 1 kez sıcak üfleme yaptı, klimayı kapatıp açtım bir daha aynı sorunla karşılaşmadım.

Çevrimdışı emre1802

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rujdi;565746
Sevgili Emre Akman,
Bu ve diğer cevaplarınız için teşekkür ederim.Ben de elde edeceğim sonuçları sizinle paylaşacağım İnşallah.

2 Hafta yurtdışından gelecek parçaları bekledikten sonra arabamı servise götürdüm. Tam 7 gün sonra, dün aldım.

Sıcak üfleme problemi çözülmüş gözüküyor.
Farklı durumlarda şartlarda ve daha önce arıza çıkardığı şekillerde deneyeceğim. Eğer sıkıntı yaratırsa buraya tekrar yazarım.

Şimdilik bir soğutmama/sıcak üfleme sorunu yaşamadım. Düzelmiş gözüküyor.

Yurtdışından gelen parçalar ile değiştirilenler aşağıdaki gibidir:

gfs/Rehberli Diagnoz
Kumanda söküldü takıldı
Sıcaklık klapesi
Terminal 30_2kilidinin kontrol edilmesi (gerekiyorsa kilitlenmesi)
ETİKET
KLİMA KONTROL ÜNİTESİ
SERVOMOTOR
SICAKLIK AYAR MOTORU

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de klima problemi yaşadım soğuk üflemiyordu. Ancak güncelleme yapıldı 3 gün önce ve bu sorun çözüldü. Fakat iki problemim var;
1) Araç kullanırken iç ısısının arttığını düsünüyorum, dısarı soğuk olsa bile, özellikle baş bölgemin hararet yaptığını hissediyorum. Araç içinde niye ısı artıyor? Ön Cam altındaki hava kanalı ile, yan cam dibindeki bize bakan degil de yukarı bakan hava kanalından sanki sıcak hava geliyor gibi?
2) Araç 30 40 kmyi gectikten sonra kabin icine bir ses geliyor yol sesi mi lastik mi inanın çözemedim ama daha cok sanki ön konsoldan bir sey ufluyormus gibi (ıslık sesi değil)
Not: Uzun yolda bir kamyonun yanından geçtim iceri ön taraftan biraz rüzgar girdi. Ilk sorunla bağlantılı bir durum olabilir mi?

Çevrimdışı ayurdakul2002

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;552104
Motor ısınmamışken soğuk hava vermesini hadi bir derece anlayışla karşıladım diyelim ama benim araçta geçenlerde bir problem fark ettim. Motor ısınmış vaziyette ve sıcak hava üflüyorken, diyelim ki keskin bir dönüş yapacaksınız (avm otoparkları vb.) o esnada dışarının soğuk havasını birden içeri üflüyor araç. Direksiyonu toplayınca yine sıcak hava üflemeye devam ediyor. Bu hususta görüşü olan varsa  ve paylaşırsa sevinirim.
Bence aracın içindeki soğuk hava merkezkac kuvvetinden dolayı araç içinde dolaşıyor. Yani isinmamis bölgelerdeki hava üzerinize geliyor. Aynı durumu ben de yaşıyorum. Bu araca has değil tüm araçlarda aynıdır.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kalorifer fanı çalışmasa da araç hareket halindeyse dışarıdan aracın içine normal havalandırmadan hava girişi olur onu önlemek için iç sirkülasyonu açmanız gerekiyor, eğer gelen hava sıcak ise kaloriferi yüksek derecede kapatmışsınız dır, derecesini düşürüp kapatınca sıcak hava gelmez dışarıdaki havanın sıcaklığı hissedilir.

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yufotym;570320
Ben de klima problemi yaşadım soğuk üflemiyordu. Ancak güncelleme yapıldı 3 gün önce ve bu sorun çözüldü. Fakat iki problemim var;
1) Araç kullanırken iç ısısının arttığını düsünüyorum, dısarı soğuk olsa bile, özellikle baş bölgemin hararet yaptığını hissediyorum. Araç içinde niye ısı artıyor? Ön Cam altındaki hava kanalı ile, yan cam dibindeki bize bakan degil de yukarı bakan hava kanalından sanki sıcak hava geliyor gibi?
2) Araç 30 40 kmyi gectikten sonra kabin icine bir ses geliyor yol sesi mi lastik mi inanın çözemedim ama daha cok sanki ön konsoldan bir sey ufluyormus gibi (ıslık sesi değil)
Not: Uzun yolda bir kamyonun yanından geçtim iceri ön taraftan biraz rüzgar girdi. Ilk sorunla bağlantılı bir durum olabilir mi?

Hocam havalandırma kumandalarını Low yani en soğuk konumda bırakın. Çünkü sirkülasyon kapağı kapalı olsa bile araç hızlandıkça gelen hava belli bir kısma kadar ulaşmayı başarıyor. 2. söylediğiniz normal bir ses şimdiki ve daha önceki araçlarımda da vardı. Kamyonun yarattğı hava boşluğundan geçtiğiniz için olan bir durum. Sirkülasyonu kapatırsanız sorun olmaz.

Ayrıca fan açıkken sağa ve sola dönüşlerde ani ve yoğun bir üfleme olur. VW grubunda kullanıcılar bu durumdan çok şikayetçi. Ama aynı durum opel ve ford da da vardı. Biz elektronik klimalı opelin ön göğüsünü açtık virajlarda bu durumun oluşması normal...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Isınma camlarımızın ısı yalıtımlı olmamasından olabilir bence. güneş ışığı vurdukça kabinde sıcaklık artıyor.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;552104
Motor ısınmamışken soğuk hava vermesini hadi bir derece anlayışla karşıladım diyelim ama benim araçta geçenlerde bir problem fark ettim. Motor ısınmış vaziyette ve sıcak hava üflüyorken, diyelim ki keskin bir dönüş yapacaksınız (avm otoparkları vb.) o esnada dışarının soğuk havasını birden içeri üflüyor araç. Direksiyonu toplayınca yine sıcak hava üflemeye devam ediyor. Bu hususta görüşü olan varsa  ve paylaşırsa sevinirim.

Aynı sorun bende de var. Ama sorun çok olunca bu sorunu servise söylemedim bile.İnşaallah borcunu bitirince hemen bu aracı satmayı düşünüyorum. Ne hayallerle almıştım.99 Model primeram bile daha sorunsuzdu.

Çevrimdışı ozkanarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hipek;570479
Aynı sorun bende de var. Ama sorun çok olunca bu sorunu servise söylemedim bile.İnşaallah borcunu bitirince hemen bu aracı satmayı düşünüyorum. Ne hayallerle almıştım.99 Model primeram bile daha sorunsuzdu.

Aracınızda sizi bu kadar soğutacak ne sorun yaşadınız merak ettim doğrusu. Umarım çözülebilecek sorunlardır. Netice de hatrı sayılır Meblalar ödeyerek sahip olduğumuz araçları ağız tadıyla binmek en doğal hakkımız

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hipek;570479

2000 model ve üstü primera ile aracınıza takasa girebiliriz

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hipek;556018
Arkadaşlar 2 ay önce süperb III 1.6 TDI aldım. Farlarda buharlaşma ve fıskıyedeki sıkıntı benim araçtada var. Keşke sadece onlar olsaydı. Göstergesi arızalı çıktı. Yazılımın Almanyadan atılması gerekiyor diye 2 aydır çözemediler. Manuel vites olmasına rağmen vites geçişlerinde boşluk, ses var normal diyorlar. Arabada ara sıra kesilen genelde olan bir uğultu var sebebini bilmiyorum. Başka arkadaşlarda da böyle sıkıntılar var mı merak ediyorum. Böyle büyük bir firmaya bu kadar ilgisizlik ise tam bir hayal kırıklığı...

Daha önce sıkıntılarımı paylaşmıştım arkadaşlar. İnşallah sizin araçlarda yoktur. Ama bana söylenen manuel Dizellerde bu sorunlar kronik.

Primeraya gelince 110 beygirlik special (sadece 1 sene üretilen) modeli idi. Oynama varmıydı bilmiyorum ama çok performanslıydı. İlk kalkışta 1. ve 2. viteste olduğu yerde patanaj yapıp 3. vitese takabiliyordum. 2. viteste 100 yapıyordu. Hepsi aynı mı bilmiyorum. Ama 2001 ve 2004 modellerine bindim çok hantal geldi bana.

Primera ile Superbi karşılaştırmıyorum. 1 Superb parasına tam 5 Primera alınır. Biri 0 diğeri 17 yaşında. Sadece 107000 TL verilip 0 alınan D sınıfı bir aracın daha iyi olmasını bekliyor insan.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 10:03:23 Gönderen: Hipek »

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Süper b 3 de direksiyondaki yol bilgisayarı sağda ki düğme de geç algılama ve sürücü  kapısında zor açılma sorunu yaşayan var mı

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi