škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima soğutmuyor

mcan · 221 · 48826

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;569571
Aracı ilk aldığımda klima sıcak üflüyordu. Sonra düzeldi. Güncellemenin geldiğinden haberdar oldum. Bugün servise gittim. Gerekli güncellemeyi yaptırdım. Klima eskisinden çok daha soğuk hava veriyor artık. Ayrıca farların ayarını biraz yükselttirdim. Servis aksiyonunda çıkan kontrolü de yaptırdım.

Konuyu dağıtmadan sorayım; farların ayarını yükseltme işlemini nasıl yapıyor servis? Zira benim araçta da kısa farlardan pek memnun değilim, ancak bildiğim kadarıyla her bir farı ayrı ayrı manuel olarak ayarlıyorlar ve bu ne derece sağlıklı oluyor emin olamıyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;569575
Konuyu dağıtmadan sorayım; farların ayarını yükseltme işlemini nasıl yapıyor servis? Zira benim araçta da kısa farlardan pek memnun değilim, ancak bildiğim kadarıyla her bir farı ayrı ayrı manuel olarak ayarlıyorlar ve bu ne derece sağlıklı oluyor emin olamıyorum.

Aynen hocam. Manuel olarak önümde yaptılar. Hatta seviyesini ben belirledim. Şehir içinde değil fakat otoyolda çok aşağıda kalıyordu.

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün Ankara Efe'de gerekli güncellemeyi yaptırdım. Şükür şu an klima normal seyrinde çalışıyor. Sıcak soğuk da denedim. Bi taraf soğuk bi taraf sıcak da denedim. Bilginize

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yufotym;569753
Bugün Ankara Efe'de gerekli güncellemeyi yaptırdım. Şükür şu an klima normal seyrinde çalışıyor. Sıcak soğuk da denedim. Bi taraf soğuk bi taraf sıcak da denedim. Bilginize
Ne kadar surdu?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi alturu aradim güncellemenin onlara gelmediğini söylüyorlar forumda ki arkadaslar yaptırmış dediğimde onlar doğru değil diyerek sizide yalancı yapmış oldular bayiden bayiye fark eden birşey mi yoksa bu alturun servisinden çekeceğimiz mi var acaba?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;569761
Şimdi alturu aradim güncellemenin onlara gelmediğini söylüyorlar forumda ki arkadaslar yaptırmış dediğimde onlar doğru değil diyerek sizide yalancı yapmış oldular bayiden bayiye fark eden birşey mi yoksa bu alturun servisinden çekeceğimiz mi var acaba?

İstanbul'da size yakın diğer servisleri de arayın.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;569761

Ben Altur'a tövbe ettim. Geçmem daha kapılarından haberiniz olsun. İstanbul'da bir numara Yüce Oto ama o da maalesef Anadolu Yakasında.

Çevrimdışı aen19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı arıza bende de var 2015 superb aldım klıma bı soğutuyor bır soğutmuyor.servisten ıkam arac beklıyorum.aracı teslım etmek ıcın.servıste bu işi çözen var mı??

Çevrimdışı emre1802

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2 Hafta yurtdışından gelecek parçaları bekledikten sonra arabamı servise götürdüm. Tam 7 gün sonra, dün aldım.

Sıcak üfleme problemi çözülmüş gözüküyor.
Farklı durumlarda şartlarda ve daha önce arıza çıkardığı şekillerde deneyeceğim. Eğer sıkıntı yaratırsa buraya tekrar yazarım.

Şimdilik bir soğutmama/sıcak üfleme sorunu yaşamadım. Düzelmiş gözüküyor.

Yurtdışından gelen parçalar ile değiştirilenler/yapılanlar aşağıdaki gibidir:

gfs/Rehberli Diagnoz
Kumanda söküldü takıldı
Sıcaklık klapesi
Terminal 30_2kilidinin kontrol edilmesi (gerekiyorsa kilitlenmesi)
ETİKET
KLİMA KONTROL ÜNİTESİ
SERVOMOTOR
SICAKLIK AYAR MOTORU

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre1802;570305
2 Hafta yurtdışından gelecek parçaları bekledikten sonra arabamı servise götürdüm. Tam 7 gün sonra, dün aldım.

Farklı durumlarda şartlarda ve daha önce arıza çıkardığı şekillerde deneyeceğim. Eğer sıkıntı yaratırsa buraya tekrar yazarım.

gfs/Rehberli Diagnoz
Kumanda söküldü takıldı
Sıcaklık klapesi
ETİKET
KLİMA KONTROL ÜNİTESİ
SERVOMOTOR
SICAKLIK AYAR MOTORU

Bunlar değişiyorsa işimiz yaş, bir fitili değiştirmekten aciz servis yetkilileri bunları değiştiryorsa söküp, baya trim sesleri gelir ön konsoldan zamanla.

Çevrimdışı Rujdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre1802;570305

gfs/Rehberli Diagnoz
Kumanda söküldü takıldı
Sıcaklık klapesi
ETİKET
KLİMA KONTROL ÜNİTESİ
SERVOMOTOR
SICAKLIK AYAR MOTORU

Merhaba Emre Bey,

Size özelden mesaj yazdım.
Hayırlı günler...

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Guncelleme yaptirdim bakalim duzelecekmi? Klima ekrani falan degisti guncellemeden sonra yeni bi guncelleme oldugu hissi verdi bana hadi hayirlisi bakalim...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün 30 derece dış sıcaklıkta 20 dakika süren şehir dışı kullanımımda 24 dereceye ayarlanmış klimam ile yeterince serinlik hissi alamadım. omuz üstüm hep sıcak geldi. hava üfleme kanalları soğuk üflüyor ama sanki yetmiyor.bunda yalıtımsız camların da etkisi büyük. ama klimada sanki ekonomiye fazla kaçılmış.aracı normal modda kullandım. yani klima ekonomi modunda değildi. arka koltukta yolcumuzu araç tuttu. bence sıcaktan oldu.