škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima soğutmuyor

mcan · 221 · 48818

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yibir;544971
Aynı problem bende de oldu.Bir türlü soğutmaya alamadım.Çözüm bulan varsa lütfen paylaşşın.
Problem fabrikasyonsal bi sorun bence tum guncellemeleri yenilediler hala duzelmedi. Ama ben cozumu kendimce buldum. Eger sogutmazsa once sicaklik ayarini maksimum sicaklida getiriyorum 1dk bekliyorum sonra maksimum sogutmaya cevirdigimde duzeliyor. Belki tesaduf oldu ama sizinde denemenizi tavsiye ederim

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Bendede bir süre oldu sonra kendiliğinden düzeldi. Yine deneyeceğim.

Çevrimdışı yibir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kışın klimayı açar açmaz sıcaklık 25  dereceye ayarlı olmasına rağmen neden AC devrede oluyor?AC benim bildiğim soğutma için.yoksa motor ısınana kadar AC ile ısıtma mı yapıyor?
Normal ev tipi klimalarda bu mümkün,araçta da böylemi?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yibir;550745
kışın klimayı açar açmaz sıcaklık 25 dereceye ayarlı olmasına rağmen neden AC devrede oluyor?AC benim bildiğim soğutma için.yoksa motor ısınana kadar AC ile ısıtma mı yapıyor?
Normal ev tipi klimalarda bu mümkün,araçta da böylemi?

Motor ısınana kadar ısıtma yapması söz konusu değil klimanın. Klimayı "auto" modda açarsanız A/C otomatik olarak açılır ve manuel kapatmanız gerekir eğer istiyorsanız. Bu arada ben yaz kış klima açık kullanıyorum aracı, kışın buğulanmayı önlüyor en azından.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;550752
Motor ısınana kadar ısıtma yapması söz konusu değil klimanın. Klimayı "auto" modda açarsanız A/C otomatik olarak açılır ve manuel kapatmanız gerekir eğer istiyorsanız. Bu arada ben yaz kış klima açık kullanıyorum aracı, kışın buğulanmayı önlüyor en azından.

Kesinlikle klima açık kullanın. Buğu derdi yaşamazsınız.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hava 4 derecenin altinda ve hava yonlendirmesi camlarda ise fani actigimda klima otomatikman devreye giriyor benim manuel klimamda. Ve sanirim olmasi gerekende bu on cam bugusunu acmak ve cam buzunu hizlica cozmek icin boyle dizaynli. Ki cogu marka aractada boyle herhalde.

Çevrimdışı SuperBe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcan;543556
Arkadaşlar,
 Herkese merhaba. 16 Ekim 2015 tarihinde Bursa Sertepe otodan süperb prestij dizel otomatik aracımı aldım. 3bin km yaptım. Aracın aldığımdan beri klima sorunu var. Belli aralıklarla klima soğutmuyor, aksine kaynatıyor. Aracın içinde yanıyoruz. Uzun süre sertepe otoyu arayarak çözüm aradılar. İlk kez geçen hafta hata havuzuna bu bilgi düştü dediler. Yurtdışına bilgiyi aktarmışlar. Haber bekliyorlarmış. Tavsiyeleri şu oldu: "Haber gelene kadar kutup başını(-) sök ve tak dediler. Faydası olurmuş. Neyse....
 Ben çocukluğuma gittim: O zamanlarda Grundig veya Telefunken siyah beyaz TV'ler vardı. Çekmeyen kanal olunca TV'ye vurun derlerdi...
 120bin öde "havuza henüz düşmedi" diye geçiştirmeler. Üzücü...

Aynı sorunla geçen gün bende karşılaştım, klimayı kapatıp açınca toparladı, bu konu hakkında herhangi bir gelişme var mı acaba?

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yok agustostan beri ara ara yapiyor. Ama sonra topluyo iki kere klima guncellemesi yapildi ama gene yapiyo. buldugum cozumu yukarida bi yerlerde yazmistim. Suan ise yariyo :)

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir ara ikinci el 2005 model A6 TDI Quattro kullanmıştım, aynı sorun onda da vardı, yanlış hatırlamıyorsam klima kanallarındaki yönlendirme hatasından kaynaklanmaktaydı ve çözülmüştü, yoksa sıfır km bir aracın klimasının veya kaloriferinin problemli olma ihtimalinin olmadığını düşünüyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tam bilemediğim ama genelde ustaların tembihlediği bir durum var; Kış ayları da olsa klimanın uzun süre kullanılmaması gazın geri kaçmasına sebep oluyormuş (ne demekse bilemiyorum-işin uzmanları açıklayabilir). O yüzden ben kış aylarında da en azından haftada bir kere klimayı 5-10 dakika çalıştırırım. Zaten camlardaki buğuyu çözmek için açmak gerekiyor. Sizde de uzun süre çalıştırmamaktan kaynaklı bir durum olabilir. Ya da soğuk sıcak düğmesinin mekanızması çalışmıyordur.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun süre klimayı kullanmazsanız sistemin ek yerlerindeki contaları kurur esnekliğini yitirir ve oralardan gaz kaçırmaya başlar. benim araçlarımda klima yaz kış devrededir. içerideki nemi aldığı için camlarda buğu olmaz.

Çevrimdışı emre1802

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arabayı aldığımdan beri (eylül 2015) bu sıkıntıyı ara ara yaşadım.
başlarda klima ayarına en sıcağa (hi) sonra en soğuğa (Lo) getirince düzeliyordu. sonraları sadece arabayı stop edip, kilitleyip, kilitleri tekrar açıp, arabayı tekrar çalıştırdığımda bu sorun olmuyordu. veya ara ara oluyor ve ara ara düzeliyordu.
en son 2 hafta önce yaşadım bu sorunu. hava sıcaktı. ne yaptıysam soğutamadım. arabanın içi camdan gelen güneşten sıcak ama dışarısı soğuk. pencereleri açtım ve şifayı kaptım. ertesi gün doğuş oto'ya gittim. 3 gün kaldı araba. güncelledik dediler. sıkıntı devam. bir hafta önce tekrar götürdüm aynı sorundan. klima ayar valflarından dediler. yurtdışı siparişi verdiler. 15 gün içinde dönecek dediler. parçalar geldiğinde ve değiştirdiklerinde sonuç alırsam yazarım.

Çevrimdışı zaza12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mrb. Bende de klima yer yer soğutmadığı oluyor. Bu gün servise gittim ama servis herşey normal deyip beni geri yolladı. Üstelik servisteyken  klima gayet randımanlı  çalışınca bi şey diyemedim. Merakla sizin çözümünüzü takip edeceğim.

Çevrimdışı Rujdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre1802;565688
arabayı aldığımdan beri (eylül 2015) bu sıkıntıyı ara ara yaşadım.
başlarda klima ayarına en sıcağa (hi) sonra en soğuğa (Lo) getirince düzeliyordu. sonraları sadece arabayı stop edip, kilitleyip, kilitleri tekrar açıp, arabayı tekrar çalıştırdığımda bu sorun olmuyordu. veya ara ara oluyor ve ara ara düzeliyordu.
en son 2 hafta önce yaşadım bu sorunu. hava sıcaktı. ne yaptıysam soğutamadım. arabanın içi camdan gelen güneşten sıcak ama dışarısı soğuk. pencereleri açtım ve şifayı kaptım. ertesi gün doğuş oto'ya gittim. 3 gün kaldı araba. güncelledik dediler. sıkıntı devam. bir hafta önce tekrar götürdüm aynı sorundan. klima ayar valflarından dediler. yurtdışı siparişi verdiler. 15 gün içinde dönecek dediler. parçalar geldiğinde ve değiştirdiklerinde sonuç alırsam yazarım.

Merhaba,

Kasım-2015 döneminde yaşadığım sorunu iki hafta önce Cumartesi günü ben de tekrar yaşadım. Belirttiğiniz şekilde klimayı en sıcak, sonrasında en soğuk konuma getirince sorunu o dönemde gidermiştim.Servis bir sorun yok, klipeler açma yapmamış gibi bir husustan bahsetmişti o gün.

Ancak cumartesi günü tekrar aynı sorunla karşılaşınca aracı stop etmeden sorunu gideremedim.Dikkatimi çeken o gün de havanın sıcak olmasıydı.Buna rağmen klimayı en düşük seviyeye getirmeme rağmen yine soğutmadığı gibi , en yüksek derecede içeriye sıcak hava vermekte idi.

Görünen o ki sorun aynı ve kronik.Ama devamlılığı da olmayınca serviste birşey ispatlanamıyor ne yazık ki.

Çevrimdışı emre1802

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rujdi;565720
Merhaba,

Kasım-2015 döneminde yaşadığım sorunu iki hafta önce Cumartesi günü ben de tekrar yaşadım. Belirttiğiniz şekilde klimayı en sıcak, sonrasında en soğuk konuma getirince sorunu o dönemde gidermiştim.Servis bir sorun yok, klipeler açma yapmamış gibi bir husustan bahsetmişti o gün.

Ancak cumartesi günü tekrar aynı sorunla karşılaşınca aracı stop etmeden sorunu gideremedim.Dikkatimi çeken o gün de havanın sıcak olmasıydı.Buna rağmen klimayı en düşük seviyeye getirmeme rağmen yine soğutmadığı gibi , en yüksek derecede içeriye sıcak hava vermekte idi.

Görünen o ki sorun aynı ve kronik.Ama devamlılığı da olmayınca serviste birşey ispatlanamıyor ne yazık ki.

Servis bana yakın olduğundan, her arızayı yaptığında götürdüm. Arızayı mevcut iken görmek istiyorlardı. Arabayı stop etmeden çalışır vaziyette bırakarak servis danışmanının yanına gittim. O yüzden bir sonraki adıma geçtik.

Müzik sisteminiz (bendeki bolero) arada kendini resetliyor mu?