škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tümseklerde gelen gıcırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhabalar,
Ben 2015 Octavia 1.2 DSG sahibiyim. Bir süredir tümseklerden geçerken sağ ön takımdan bir gacırtı gucurtu tarzında ses geliyor.
Özellikle tümsekten geçerken ayağım hafif te olsa frendeyse ses çıkıyor. Ayağım frende değilse ses gelmiyor.
Başına gelen var mı acaba, yada neden olabilceği konusunda bir fikri olan.
Tşk.

Çevrimdışı chnkty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı aldıktan 1 ay sonra tümseklerde geçerken benim araçta da gıcırtı sesi sorunu vardı. Arka ve ön tekerler geçerken ses geliyordu ama hangi tekerlere ait aksamlardan geldiğini kestiremedim. Servise görürdüm aks başlarının yağlamışlar. Sorun üzün süredir yok.
Sizde de aynı sıkıntı olabilir.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda da son 2 gündür sağ arkadan tümseklerden ve bozuk yolda giderken gacır gucur ses geliyor acaba sizinde şikayetiniz bu tarz bir ses mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu ses resmen beni deli ediyor yerinide tespit edemedim sağ arka kemerle kapının ordan grlşyor gibi

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen bendeki sesin aynısı sizdeki de. Sert plastik kasislerde ses yok ancak geniş beton vb. tümseklerde çıkıyor sağ ön taraftan bende de. Söylenildiği gibi yağlanmaya ihtiyacı olabilir aksların... Servise uğramak lazım bir ara.

Çevrimdışı Tempest33

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar havalar soğumaya başlayınca ve kış boyunca önceki araçlarımda da oluyordu octavia da olmaya başladı. Ben havaların soğumasıyla beraber (Niğde de bir süredir özellikle gece sıcaklıkları 5 derecenin altına düştü)yaylarda meydana gelen  büzülmeye buluyorum çünkü tekrar bahar gelip havalar ısınınca ses kesiliyor. Size mantıklı geldim mi bilmem ama ben bu seslerden dolayı bir sıkıntı yaşamadım dediğim gibi sıcaklar artınca ses falan kalmıyor...:))
 Bu arada sonradan aklıma geldi dediğiniz gibi özellikle sert plastik kısımlarda da ses olayı arttı, serin hava sevmiyor bu keratalar yazın ses falan yoktu...

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sağ arka kapıya elimle baya baskı yaptım plastik yerleri çat çut etti sonra bide yumruk vurdum hafifçe ses kesildi:D arada sert yapmak gerekiyor demekki her ne kadar evlat diyerek sevsemde

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tempest33;591352
Arkadaşlar havalar soğumaya başlayınca ve kış boyunca önceki araçlarımda da oluyordu octavia da olmaya başladı. Ben havaların soğumasıyla beraber (Niğde de bir süredir özellikle gece sıcaklıkları 5 derecenin altına düştü)yaylarda meydana gelen  büzülmeye buluyorum çünkü tekrar bahar gelip havalar ısınınca ses kesiliyor. Size mantıklı geldim mi bilmem ama ben bu seslerden dolayı bir sıkıntı yaşamadım dediğim gibi sıcaklar artınca ses falan kalmıyor...:))
 Bu arada sonradan aklıma geldi dediğiniz gibi özellikle sert plastik kısımlarda da ses olayı arttı, serin hava sevmiyor bu keratalar yazın ses falan yoktu...

Haklısınız soğuk havalarda daha çok ses oluyor araçta. Yinede önceki aracım megane den baya iyi trim sesi konusunda

Çevrimdışı Tempest33

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;591368
Arkadaşlar sağ arka kapıya elimle baya baskı yaptım plastik yerleri çat çut etti sonra bide yumruk vurdum hafifçe ses kesildi:D arada sert yapmak gerekiyor demekki her ne kadar evlat diyerek sevsemde

Aman küstürme arkadaşım sert yapacam derken...))

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tempest33;591381
Aman küstürme arkadaşım sert yapacam derken...))

Sabah kesilmişti gene başladı çamlıcaya çıkarken :( hafif küstürdük galiba ama cilalı yıkattık alınmamış gönlü :))

Çevrimdışı Gncmmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendede var bu ses cuma servise gidecektim bi gösterelim bakalım

Çevrimdışı alfvalid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı ses benim arabamda da var.Sag arka taraftan kemerle kapı arasından gelen  bir ses gibi

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gncmmr;591395
Bendede var bu ses cuma servise gidecektim bi gösterelim bakalım
Ne yaptınız acaba? Servise gösterebildiniz mi?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Gncmmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;591603
Ne yaptınız acaba? Servise gösterebildiniz mi?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha çıkmadı arac bir kac problem daha vardı çünkü. Yarin bir görüşeceğim servisle

Çevrimdışı mkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Simdi kayseri servisteyim ayni ses icin geldim kontrol ettiler ön iki amatisörler patlamis
Yag kacirdigi icin patlak teshisi koydular garantiye girmezmis kullanici hatasi dediler iscilik parca 800tl olunca degistirtmedim ilginc garantiye girmemesi

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bugün ses için Avek servise gittim, test sürüşü yaptık. Salıncak burçlarından ses geliyor dediler. İlaçladılar, yağladılar biraz kullanın ses keser dediler. Amortisörlerde bir problem yok dediler.