škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yine, yeni, yeniden....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Uzun bir aradan sonra tekrar selamlar arkadaşlar...
Forumda, eski tarihlerden kalan arkadaşlar varsa, bir çoğu ile muhabbetim olmuştur...

2011'de Skoda SuperB 2.0 TDİ 170 HP DSG
2016'da Skoda SuperB 2.0 TDİ 190 HP DSG
Sonrasında başka markalar ve yıl 2019; 2017 Passat'tan, 2018 Skoda SuperB 1.6 TDİ STYLE'ye ile dönüş yaptım....

Bildiğiniz üzere 17 inc jantlar var Style donanım araçta...
19 jantların lastikleri pahalı, kullanımı 17'ye göre zor fakat görünüş olarak da doyumsuz...Varsa memnun olmayan 19 jantından, değiştirmek, takas etmek isteyen arkadaş görüşebiliriz...

Ayrıca; Araçla ilgili merak ettikleriniz, sorularınız da varsa açığım, sorabilirsiniz...Yardımlaşmak güzeldir...

Herkese kolaylıklar ve iyi sürüşler diliyorum...
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2019, 16:09:14 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;652287
Uzun bir aradan sonra tekrar selamlar arkadaşlar...
Forumda, eski tarihlerden kalan arkadaşlar varsa, bir çoğu ile muhabbetim olmuştur...

2011'de Skoda SuperB 2.0 TDİ 170 HP DSG
2016'da Skoda SuperB 2.0 TDİ 190 HP DSG
Sonrasında başka markalar ve yıl 2019; 2017 Passat'tan, 2018 Skoda SuperB 1.6 TDİ STYLE'ye ile dönüş yaptım....

Bildiğiniz üzere 17 inc jantlar var Style donanım araçta...
19 jantların lastikleri pahalı, kullanımı 17'ye göre zor fakat görünüş olarak da doyumsuz...Varsa memnun olmayan 19 jantından, değiştirmek, takas etmek isteyen arkadaş görüşebiliriz...

Ayrıca; Araçla ilgili merak ettikleriniz, sorularınız da varsa açığım, sorabilirsiniz...Yardımlaşmak güzeldir...

Herkese kolaylıklar ve iyi sürüşler diliyorum...
Üstad merhaba .2.0 dan sonra 1.6 kesecekmi.birde bend e yeni kasa passat olsun mu acaba diye düsunmekteyim.(tam degil ama) passat 2017 nasildi. 19 jant su anki aracimda var lastik zamani geldi dedigin gibi 6000 gibi maliyet olcak gibi.ama deger diyorum. Yeni kasa passat elegance mi yeni superp mi .veya kodiaq mi subaru forester mi.aralardayim.

CLT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: sudege;652300
Üstad merhaba .2.0 dan sonra 1.6 kesecekmi.birde bend e yeni kasa passat olsun mu acaba diye düsunmekteyim.(tam degil ama) passat 2017 nasildi. 19 jant su anki aracimda var lastik zamani geldi dedigin gibi 6000 gibi maliyet olcak gibi.ama deger diyorum. Yeni kasa passat elegance mi yeni superp mi .veya kodiaq mi subaru forester mi.aralardayim.

CLT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türkiye'deki saçma sapan vergi diliminden sonra maalesef 1.6 kesmek zorunda kalıyor. Bir de artık çocuk var diye sakin araç kullanıyorum...

Görünüm itibariyle 19 jantlar gerçekten çok güzel yalnız kullanım açısından fiyat dezavantajları var. Bunu bile bile istiyorum :)...

Ben yerinizde olsam; Kodiaq ve Forester'e bulaşmam...
Kodiaq'ı kullandım, 1.4 TSİ bariz yetmiyor o araca...Yüksek araç keyfi size yakıt ve yetersiz performans olarak geri dönüyor. Forester deseniz, para artık aslanın ağzında, zor kazanılıyor, erken tükeniyor, ikinci el dezavantajı nedeniyle de olsa alınmaz. Değer kaybı yüksek oluyor.

Passat'mı SuperB'mi deseniz durum şundan ibaret....

Yol tutuş konusunda Passat'ın gücünü yere aktarma organları daha iyi. (SuperB'nin ki de kötü değil) Bu fark; Yumuşak ve sert süspansiyon farkından kaynaklanıyor...Yol tutuşu SuperB'den bir tık daha iyi...Bu yol tutuş size eksi konfor olarak geri dönüyor...Passat'ta 17 jantl bile bana SERT geldi.
SuperB'nin ise konforu ve iç hacmi Passat'tan iyi. Bariz olarak daha rahat ve konforlu yolculuk ediyorsunuz. Ayrıca yer yer malzeme kalitesi (Baldır dayama gibi) Passat'tan daha iyi...Donanım olarak zaten zengin. Passat'ın bana göre en büyük eksisi RÜZGAR SESİ...Yüksek hızlarda aracın içine giren rüzgar sesi gerçekten rahatsız edici boyutlara ulaşıyor...Yeni yoldan geldim Passat'tan sonra SuperB rüzgar sesi olarak gerçekten çok çok iyi geldi. Orta paketteki donanım zenginliği de ayrı bir avantaj...
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2019, 12:30:09 Gönderen: baba63 »