škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia 1.0 lpg (uygulama sonu fotolar içerir)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UGURDEMİR;606837
geçen hafta 79tl:440 km yaptığım yol sakin kullanım :gaz: ama bu hafta gazı farklı bir yerden mecbur aldım litrede 10 krş attı

Hocam kac litre peki gazı kactan aldınız bide aracınızın göstergesi gazı mı ölçüyor lpg den sonra benim gostergeler fazla göstermeye basladı :)

Çevrimdışı UGURDEMİR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ilk fiş 30,47 2 fiş 31,20 lt  hocam açıkcası tüpü taktırdığımdan beri hiç aracın kendi göstergelerine bakmadım sadece yapılan km :D

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UGURDEMİR;606840
ilk fiş 30,47 2 fiş 31,20 lt  hocam açıkcası tüpü taktırdığımdan beri hiç aracın kendi göstergelerine bakmadım sadece yapılan km :D

Anladım hocam benim depo bitsin göstergeler hakkinda da detayli açıklama yapacağım

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı meister78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende merak ediyorum 1.2 varmı birde bu start stop olan araçlarda uygunmudur acaba?

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: meister78;607054
bende merak ediyorum 1.2 varmı birde bu start stop olan araçlarda uygunmudur acaba?

Start stop benim aracimda da var  bi sorun olmuyor ama her seferinde ilk benzinle calisip 3 5 sn icinde gaza gecer ben boyle olmasını pek sevmiyorum o yuzden kapatıyorum binince

Çevrimdışı meister78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABIANJ2015;607083
Start stop benim aracimda da var  bi sorun olmuyor ama her seferinde ilk benzinle calisip 3 5 sn icinde gaza gecer ben boyle olmasını pek sevmiyorum o yuzden kapatıyorum binince

ozaman 1.2 tsı dsg araçlarada uygun mu bu sıvı lpg acaba?

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: meister78;607186
ozaman 1.2 tsı dsg araçlarada uygun mu bu sıvı lpg acaba?

Sıvı lpg zaten tsi gibi motorlar için üretilen bi sistem hocam o yuzden endişeniz olmasin tek problem iyi usta uygun fiyat bulabilmek :) benim aracim 1.0 mpi o yuzden sıvı lpg degil

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugun gazımızı benzinimizi fulledik :) sizlerle değerleri paylaşmak istiyorum

Alınan lpg: 23.79 lt =>63.04 TL
Alınan benzin: 4 lt => 21.80 TL
Toplam km: 376
l/100 km karma yakıt: 7.35
l/100 km gösterge değeri: 8.5
Karma yakıt kuruş hesabı: 22.3 krş

Sadece lpg kuruş hesabı: 16.8 krş
Benzin kuruş hesabı lpg den önce: 31.3 krş
Not: Kullandığım süreçte hava sıcaklığı -5 ile -15 arası değişiyordu.Ondan dolayı biraz yüksek geldi bana her depodan sonra burdan yakıt değerlerimi paylaşacağım :)
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2017, 00:02:23 Gönderen: SKODAFABIANJ2015 »

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABIANJ2015;606298
Arkadaslar bugün 17.800 km deki 1.0 aracıma lpg montajı yaptırdım.Gunluk sehir ici 50 60 km civarı binilince sehir dışına da pek çıkmadığımız icin lpg montajını uygun gördüm.Yasadigim yer itibariyle atikere karar verdim çünkü hem fiyatı uygundu hem de parça sıkıntısını en az çekeceğim marka atikerdi.Ustayla görüştüm obd li bi kit sizin işinizi görür dedi. Ben araştırmalarıma göre gold grand kitlerin de iyi oldugunu öğrendim ama usta onlara gerek olmadığını o kitleri daha güçlü araclar icin tavsiye ettiklerini söyledi.Bende ustanın isine karışmamak icin tavsiye ettigi Atiker Atikfast obd2 kiti taktirmaya karar verdim.Fiyatı 1250 lira. Montaj sırasında başında bekledim iscilikleri konusunda bi sıkıntım olmadi Allahin izniyle kullanırken de sıkıntı çekmeyiz. İşlem bittikten sonra teste çıktım ufak bi cekiste düşüş yaşadım ustaya bunu soyledim tekrar bilgisayara bağlayıp gazı biraz daha açacağını söyledi ayari yeniden yaptıktan sonra sikayetim geçti. Bir de bana cok ilginc gelen bi olayı paylaşayım anlık ve başlangıçtan itibaren yakıt göstergeleri sanırım lpg miktarını ölçmeye başladı normalde benzinde 4.5-5.0 lt gosteren gösterge su an 11 lt gösteriyor.Bu kadar lpg yakmasi cok fazla tabiki ama sanayi icinde cok gezdim bide çekiş kontrolu icin zorladim biraz. Göstergenin dogru değerleri gosterip göstermediğini depo bosalinca yapacagim ölçümle anlayacağım sonucu burdan paylaşırım.Sorulariniz olursa severek cevaplarım zaman geçtikçe sıkıntım sikayetim olursa buradan paylaşırım atikerden memnun kaldim ya da aman uzak durun diye bildiririm sonucu :)

ücretsiz resim barındırma

resim yükle

resim gönder

hızlı resim yükle

merhaba
hocam  benim aracım 2015 model skoda fabia 1.0 mpi motor bende aracıma lpg  montajı yaptırdım fakat aracım lpg de gitmesine rağmen benzin göstergesi  benzin harcıyormuş gibi benzin ibresi düşüyor sizde de bu sorun varmı  cevabınız için şimdiden teşekkür ederim sağolun

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Onur2645

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih_buyuk;648638
merhaba
hocam  benim aracım 2015 model skoda fabia 1.0 mpi motor bende aracıma lpg  montajı yaptırdım fakat aracım lpg de gitmesine rağmen benzin göstergesi  benzin harcıyormuş gibi benzin ibresi düşüyor sizde de bu sorun varmı  cevabınız için şimdiden teşekkür ederim sağolun
Merhabalar bende bugun taktırıyorum şu an. Sorun devam ediyor mu acaba?

MIX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadar bazı lpg sistemleri gaz yanında enjektörleri soğutmak için benzin de harcıyor.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onur2645;653804
Merhabalar bende bugun taktırıyorum şu an. Sorun devam ediyor mu acaba?

merhaba
onur bey aslında bu bir sorun değil aracın yol biligisayarı benzin harcıyormuş gibi gösterip ibreyi düşürüyor ben bunun önlemini aylık lpg alımı yanında 50 tl lik benzin alıyordum yani araç lpg ile benzini aynı anda tüketmiyordu doğrudur lpg ayarları ekranında belli bir devrin üstünde bir miktar benzin tüketimi yapılabilir ama montajı yapan yer bu ayarları kapalı tuttuğu sürece benzin tüketimi olmaz bilginiz olsun tasarruf oranınız harika olacak ben şu anda lpg yi kendi şehrimde go petrol ipragaz alıyorum 3,61 lira depo 32 lt lpg alıyor şehir içi 420 km yol yapıyorum hesaplarsak 32x3,61:115 tl 115/420:0,27 kuruş yani 100 km 27 tl yakıyorum lpg ile aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz

Çevrimdışı Onur2645

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fatih bey öncelikle cevabınız ve verdiğiniz bilgi  için çok teşekkür ediyorum. Eğer telefon numaranızı onurtiryakioglu77@gmail.com adresine iletebilirseniz sürekli iletişim halinde oluruz. Malum model, marka ve  lpg düşünüldüğünde forumlarda çok yardım alabileceğimiz platform yok. Tesekkürler, iyi günler