škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sunroof ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karekok

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Sunroof kapalıyken  hareket halindeyken tıkırtı şeklinde ses çıkmaya başladı. Hafif açınca ses kayboluyor. Sinir bozucu birşey. Aranızda buna benzer problem yaşayan ve çözen var mı?

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim A7 Octavia'da da aynı sorun mevcut. 6500 km'den sonra ses yapmaya başladı. 2 kere servise götürdüm, sprey sıkıp gönderdiler. Değişen birşey olmadı. Başka bir forumda hareketli plastik parçaların arasına teflon sprey sıkarak sesin giderildiğini okumuştum. Ben henüz uygulayamadım. İsterseniz deneyebilirsiniz.

Çevrimdışı karekok

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: genious61;455758
Benim A7 Octavia'da da aynı sorun mevcut. 6500 km'den sonra ses yapmaya başladı. 2 kere servise götürdüm, sprey sıkıp gönderdiler. Değişen birşey olmadı. Başka bir forumda hareketli plastik parçaların arasına teflon sprey sıkarak sesin giderildiğini okumuştum. Ben henüz uygulayamadım. İsterseniz deneyebilirsiniz.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aynı sesle 1 aydır uğraşıyorum, her çukurda tıkırdıyor, trim sesi mi ne diyorlar. Sinir oldum, servisi aradım. 1 tam gün bırakacaksınız, bakacağız dediler de vakit sıkıntısından gidemiyorum. Pazar günü kendim birşey denedim. Tek tarafı yapışkanlı keçe gibi bi malzeme buldum, camın en önünde açılıp kapanan rüzgarlık kısmının altına yapıştırdım! Zaten aynı yerde orijinalinde de ona benzer 3 tane dikdörtgen bant konulmuştu tam onların üstüne yapıştırdım.  Ses %50 azaldı ama hala var. Elimin girdiği heryere yapıştırıp deniycem! :(
Bu zannediyorum kronik bi sorun!?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu inceleme videosunda da aynı sesten şikayet etmişler:

[YOUTUBE]YRQwwgRhw_A[/YOUTUBE]

Çevrimdışı karekok

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
15000 km bakımını yaptırırken bu problemden bahsettim. 1 saat uğraşmışlar. %80 oranında ses azalmış. kayadibi otomotiv problemi çözdü diyebilirim.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı karekok

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sunroof da birşeyleri sıktıklarını söylediler. ama detayını sormadım

Alıntı yapılan: genious61;458691
Ne yapmışlar biliyor musunuz?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
wd40 ile temizleyip sıvı gres ile yağlamışlardır..

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lostar58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
mekanizma kısmına bakmak lazım gevşek bir kısım oluşabiliyor vidalarda yoksa mekanizma açma kapama kısmını güzel temizleyip silikon sipreyle yağlamak gerekebilir ama önce her arıza bir değildir bakmak lazım ses aynı olabilir ama arızası farklı olabilir

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende de sunroof ses sıkıntısı mevcut neredeyse 6 ayda bir servise gidip temizlettirip yağlatıyorum. Bugune kadar 3 farklı servise götürdüm kayadibi, yüce motor ve bu hafta da avek... Bakalım bir daha ne zaman tıkırtı yapmaya başlayacak. Genelde sorunun toz ve pislikten olduğunu söylüyorlar. Son temizlik sonrası altı aydır neredeyse hiç açmamıştım toz nereden giriyor hiçbir fikrim yok.

Çevrimdışı metal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sanırım bu yorumlardan sonra sunroofsuz almak daha mantikli gibi geldi bana.
Halbuki sunroofun görünüşünü gerçekten beğeniyordum.