škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı daka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba ben de aranıza 2018 1.4 TSI Styl paket ile katılıyorum ay sonunda. Yeni araçla ilgili bakıyorum ancak detaylı nelere dikkat etmek lazım tarzında bişey bulamadım.

Merak ettiğim bazı şeyler var yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Aracı kaza bela olmazsa en az 5 yıl civarı kullanmak istiyoruz, +3 yıl garantü uzatımı alırken yapayım mı
Alınca boya koruma olarak film öneriliyor sanırım bunu serviste yaparlar mı acaba?
Aracın orjinal bagaj havuzunu almak gerekli mi 300 liraya verior bayi, gittidiyorda 170 lira civarına sanırım halı paspas diye bişey var o yeterli olur mu?
Arka koltuğun ortasında kol dayamanın arkasındaki çıkıntı için paspas ya da vb mi almak lazım?
Gizli özellikler varmış, çok işe yarayan şey var mı, garanti bozulması oluyor mu?
Elektrikli bagaj kapağı yok bu donanımda bildiğim kadarı ile daha sonra serviste takılıyor mu yoksa ilk siparişte mi söylemek lazımdı (ben gemide gelen aracı alıyorum söyleme şansım yok), bunu taktıran var mı, taktırmak gerekir mi, maliyeti konusunda bilgisi olan var mı
İlk 1000 kmde motorun açılması için fazla gaza yüklenmemek lazım sanırım ben yaklaşık 750 km öteden aracı alıp gelecem sürüşte nelere dikkat etmek lazım?
Teşekkür ederim

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım soruların hepsini değilde bir kısmını cevaplamaya çalışayım. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız yolculuklar versin.
Bende Ekim’de prestij paket aldım. Halı paspas üzerinde geliyor. Diğer kauçuk olanı hediye olarak verdiler. İçi bej olduğu için koltuk kılıfını servisten aldım. Bagaj havuzu pahalı servisten almanıza gerek yok derim. Çünkü ben orjinalini aldım, diğerlerinden bi fark yok gibi duruyor. Arka tarafına tünel paspası var. Orjinali çok güzel onu almanı tavsiye ederim.
 Gizli özellikler size kalmış. Onları bu forumdan  okuyup neler işinize yararsa onları açtırabilirsiniz. Bu forum çok güzel. Takip ederseniz işinize çok yarar.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2018, 23:02:27 Gönderen: by_slmrkl »

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: daka;635785
Merhaba ben de aranıza 2018 1.4 TSI Styl paket ile katılıyorum ay sonunda. Yeni araçla ilgili bakıyorum ancak detaylı nelere dikkat etmek lazım tarzında bişey bulamadım.

Merak ettiğim bazı şeyler var yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Aracı kaza bela olmazsa en az 5 yıl civarı kullanmak istiyoruz, +3 yıl garantü uzatımı alırken yapayım mı
Alınca boya koruma olarak film öneriliyor sanırım bunu serviste yaparlar mı acaba?
Aracın orjinal bagaj havuzunu almak gerekli mi 300 liraya verior bayi, gittidiyorda 170 lira civarına sanırım halı paspas diye bişey var o yeterli olur mu?
Arka koltuğun ortasında kol dayamanın arkasındaki çıkıntı için paspas ya da vb mi almak lazım?
Gizli özellikler varmış, çok işe yarayan şey var mı, garanti bozulması oluyor mu?
Elektrikli bagaj kapağı yok bu donanımda bildiğim kadarı ile daha sonra serviste takılıyor mu yoksa ilk siparişte mi söylemek lazımdı (ben gemide gelen aracı alıyorum söyleme şansım yok), bunu taktıran var mı, taktırmak gerekir mi, maliyeti konusunda bilgisi olan var mı
İlk 1000 kmde motorun açılması için fazla gaza yüklenmemek lazım sanırım ben yaklaşık 750 km öteden aracı alıp gelecem sürüşte nelere dikkat etmek lazım?
Teşekkür ederim

Hayırlı olsun kazasız belasız ağız tadı ile kullanırsınız inşallah

-bildiğim kadarı ile ekstra garantiyi sonrada alabiliyorsunuz, bütçenize göre sonradan karar verebilirsiniz
 -ben bagaj havuzuna ihtiyaç duyacak herhangi bir şey taşımadım (bagajı aşırı derecede kirletecek veya ıslatacak) o yüzden de henüz almadım
 - şaft tüneli çıkıntısına paspas alabilirsiniz, oradaki halı zemini korursunuz
 - benim aracımda 2017 eylül style donanım, dışarıda para verilipte açtırılacak kaydadeğer bir gizli özellik yok, ayrıca eğer olurda açtırdığınız gizli özellik olursa aracanızı ilerleyen zamanlarda servise götürmeden önce o özelliklerini eski haline getirin derim, garanti konusu ülkemizde çok hassas
 -elektrikli bagaj kapağını bu sitede bir arkadaş yaptırdı resimlerini vs.. bir çok detayını paylaştı ordan bakabilirsiniz.
 - ben rodaj dönemine inananlardanım o yüzden ilk 2000 km de aracı çok sıkıştırmamaya dikkat edin derim ve şunu da unutmayın, rodaj döneminde uzun yolda yapılan km nin çok önemi yok, önemli olan arabanın şehir içinde motorun farklı farklı devirlerde geçtiği bi 2000 km rodaj dönemi daha doğru ve faydalı

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, d0n itibari ile ikşnci skoda aracımız Superb 3 alarak aranıza katılmış bulunuyoruz, aracımız 2017 Style Dizel Dsg, sizlere bir şey sormak istiyorum araştırdım sadece bir site buldum kendileri yapıyor ama garantiyi bozar mı ya da dışarıdan işlem yaptırmaya değer mi bilmiyorum, acaba araca sonradan elektrikli bagaj eklettirebiliyor muyuz servis veya sizlerin yaptırdığı başka bir yöntem var mıdır, altta bulduğum siteninin de linkini paylaşıyorum umarım paylaşmak sıkıntı yaratmaz. Allah hepimize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.

https://m.carvocal.com//skoda-superb-otomatik-bagaj-sistemi-vakumlu-2015-2017-arasi-uyumludur-u-1809.html

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_139;635944
Merhaba, d0n itibari ile ikşnci skoda aracımız Superb 3 alarak aranıza katılmış bulunuyoruz, aracımız 2017 Style Dizel Dsg, sizlere bir şey sormak istiyorum araştırdım sadece bir site buldum kendileri yapıyor ama garantiyi bozar mı ya da dışarıdan işlem yaptırmaya değer mi bilmiyorum, acaba araca sonradan elektrikli bagaj eklettirebiliyor muyuz servis veya sizlerin yaptırdığı başka bir yöntem var mıdır, altta bulduğum siteninin de linkini paylaşıyorum umarım paylaşmak sıkıntı yaratmaz. Allah hepimize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.

https://m.carvocal.com//skoda-superb-otomatik-bagaj-sistemi-vakumlu-2015-2017-arasi-uyumludur-u-1809.html
2250 tl ye değer mi? Bu tür sistemler ayak sensörü ile çalışmadığı müddetçe gereksiz bence. Ama ayak sensörlü ise büyük kolaylık olur kanatindeyim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;636011
2250 tl ye değer mi? Bu tür sistemler ayak sensörü ile çalışmadığı müddetçe gereksiz bence. Ama ayak sensörlü ise büyük kolaylık olur kanatindeyim.

Tartışılır tabi, ben sadece merak ettim başka yapan yerlerde vardır belki bilen olursa paylaşması açısından

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_139;636034
Tartışılır tabi, ben sadece merak ettim başka yapan yerlerde vardır belki bilen olursa paylaşması açısından
İllaki konu tartışılmalı,  dediğiniz gibi uygun başka bir yer vardır yapan. Forum olarak da indirim alabiliriz belki.

Çevrimdışı daka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
eski aracım toyota corolla. son 1 yılda kadoil soil qpet bpet gibi ucuz yerlerden  mazot aldım. öncesinde shell ya da opetten yakıt alıyordum. performansta da bi fark görmedim bakımlarda da bişey söylenmedi hiç. benzin 6 lirayı geçmişken yakıtı bu tarz ucuz yerlrrden alma konusunda ne dersiniz

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: daka;636659
eski aracım toyota corolla. son 1 yılda kadoil soil qpet bpet gibi ucuz yerlerden  mazot aldım. öncesinde shell ya da opetten yakıt alıyordum. performansta da bi fark görmedim bakımlarda da bişey söylenmedi hiç. benzin 6 lirayı geçmişken yakıtı bu tarz ucuz yerlrrden alma konusunda ne dersiniz

EUR 6 motorlarda yakıt kalitesi çok önemli,motorda meydana gelebilecek yakıt arızası garanti kapsamına girmiyor,dikkat etmekte fayda var..yapılacak tasarruf arıza durumundaki masrafı karşılayabilecek mi?

Çevrimdışı daka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;636662
EUR 6 motorlarda yakıt kalitesi çok önemli,motorda meydana gelebilecek yakıt arızası garanti kapsamına girmiyor,dikkat etmekte fayda var..yapılacak tasarruf arıza durumundaki masrafı karşılayabilecek mi?

bi arkadaşın 2013 superbi vardı. gerçi dizel araçtı ama yakıtı hep gürcistandan alıyordu hatta bagajda bidonla mazot götürüyordu. bu bir örnek tabi bundan genelleme yapılmaz da. bu şekilde tecrübesi olanları soruyorum.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Arkadaşlar araçtaki kışlık lastikleri çıkartacağım ve yazlık lastik için bir sorum olacak bilen varsa memnun olurum. Lastik olarak Lassa’nın serisine karar verdim test sonuçları etiket değerleri çok hoş geldi B-B değerlerinde.
235/45R18 98W XL DRIVEWAYS  Serinin XL Tabiri yanak kısmı güçlendirilmiş oluyormuş sanırım fakat aracınıza uyumlu olup olmadığını mazot depo kapağında veya araç kullanma kitapçığında bulabilirsiniz dediler fakat bununla ilgili hiç bilgiye ulaşamadım. Bilen var mi bu durumu ne yapacağım bilemedim? :)
Ayrıca Lassa 18inc lerde iskonto yapıyor fiyatıda makul geldi , Brids , Mic , Conti gibi markalara göre.

Çevrimdışı BilginT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar,
Ben de yarın itibari ile bir Superb sahibi olarak araniza katılacağım inşallah. 1.4TSI 125PS Active paket satın aldım. Ek olrak sadece Cruise Control var.
Nasip olursa yarın sabahtan teslim almaya gideceğim, gitmeden de sizlerin tecrübe ve değerli fikirlerinizi almak isterim.
1- Aracı teslim alırken kontrol etmem gereken şeyler nelerdir?
2- Hediye olarak pas pas veririz dedi ama bagaj havuzu ya da başka bir şey hediye ediliyor mü?
3- Ücreti ile de olsa almam gereken şeyler var midir? Bagaj havuzu, kauçuk paspas, arkada koltuk arasındaki şaftın geçtiği yere ait paspas vs yazanlar olmuş sanırım. Önereceğiniz bir liste var mi?
4- Ön park sesnsörü yok bu modelde. Takılmasını önerir mısınız? İlk başta alırken mi söylemem gerekirdi?
5- Gizli özelliklerin açılmasından bahsedenler oluyor, bunlar nelerdir hiç fikrim ve bilgim yok. Nasıl açtırılır Nasıl kapatılır, artıları, eksileri fiyatları nelerdir?
6- Sizin eklemek istedikleriniz ?

Vaktiniz olur yazarsanız çok çok sevinirim. Teşekkür ve selamlar herkese.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Çevrimdışı BilginT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimozguro;631012
Bugün servise gittim, böyle bir özellik varmış. Fren ya da gaza basmadan 8km/sa hızdan daha düşük hızla geri giderken ya da öne manevra yaparken devreye giriyormuş. Benim yanımda dubalarla test yaptılar ve gösterdiler.
Merhaba,
Nasıl bir özellikmiş tam anlamadım,  biraz açabilir misin? Tüm paket ve modellerde var mı acaba?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Çevrimdışı daka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;636967
Arkadaşlar araçtaki kışlık lastikleri çıkartacağım ve yazlık lastik için bir sorum olacak bilen varsa memnun olurum. Lastik olarak Lassa’nın serisine karar verdim test sonuçları etiket değerleri çok hoş geldi B-B değerlerinde.
235/45R18 98W XL DRIVEWAYS  Serinin XL Tabiri yanak kısmı güçlendirilmiş oluyormuş sanırım fakat aracınıza uyumlu olup olmadığını mazot depo kapağında veya araç kullanma kitapçığında bulabilirsiniz dediler fakat bununla ilgili hiç bilgiye ulaşamadım. Bilen var mi bu durumu ne yapacağım bilemedim? :)
Ayrıca Lassa 18inc lerde iskonto yapıyor fiyatıda makul geldi , Brids , Mic , Conti gibi markalara göre.

önceki aracıma lassa almıştım çok memnundum superbde de lastik değiştirirsem kesinlikle lassa alırım

Çevrimdışı daka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1- Aracı teslim alırken kontrol etmem gereken şeyler nelerdir?
- bi arkadaş yanında mutlaka bi usta götür nakliyede vuruk değişik oluyor sıfır veriyorlar dedi. ya da aracı alınca hemen gösterilebilir. ben götürmedim ama bu şekilde araçlar satılabiliyor
çıkmadan bütün aksamlar radyo vs bakmak lazım
2- Hediye olarak pas pas veririz dedi ama bagaj havuzu ya da başka bir şey hediye ediliyor mü?
- kauçuk paspas veriyorlar sanırım ama saçma olarak şaft tünelini örten parçayı vermiyorlar pahalı değil 43 lira
bagaj havuzunu da 300 liraya veriyorlar ben almadım şimdilik orjinal almayacam muhtemelen
3- Ücreti ile de olsa almam gereken şeyler var midir? Bagaj havuzu, kauçuk paspas, arkada koltuk arasındaki şaftın geçtiği yere ait paspas vs yazanlar olmuş sanırım. Önereceğiniz bir liste var mi?
- en anlayamadığım şey kapılardaki eşya çöp gözlerinin kaplaması keçe. kirlendiği gibi temizlenme şansı yok. ora için takılan basit bi çöp aparatı var ama 80 lira dediler. gene de alınabilir
4- Ön park sesnsörü yok bu modelde. Takılmasını önerir mısınız? İlk başta alırken mi söylemem gerekirdi?
ön park sensörü şart değil bence. zamanla alışılır. ayrıca ön park sensörlü araç yerdeki yükseltileri de görmeyebiliyor zaten. araçları da zaten gözünüzle görüyorsunuz.
5- Gizli özelliklerin açılmasından bahsedenler oluyor, bunlar nelerdir hiç fikrim ve bilgim yok. Nasıl açtırılır Nasıl kapatılır, artıları, eksileri fiyatları nelerdir?
gizli özellikler 70 liraya açılıyor sanırım ama buna da gerek yok. bir kaç görsellikle veya işlevle ilgili özellik. ben otomatik ayna katlamasını iptal etmek isterdim mesela
6- Sizin eklemek istedikleriniz ?
- aracı size teslim eden kişiye ayrılmadan bi harçlık verseniz iyi olabilir. bana paspas yok dendi gelince  postalarız size dendi. bahşiş sonrası başka araçtan alınıp yerleştirildi. küçük bişey ama işimi gördü
- araç ilk dolumda 73 litre benzin aldı 450 lira tuttu:(
-lastiklerin basıncı 40taymış 50 kmyi geçince 32 yapmak lazımmış
-ilk 2 bin km sonrası yağ değişimi yapılması diğer markalarda öneriliyor sanırım gerek yok dendi
-motorun açılması için bu rodaj döneminde gazlı performanslı kullanmak lazım dedilee