škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Depo kapağının açık bulunması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Günaydın.gece saat 22:30 civarında her zamanki gibi arabamı park etmiş aracın çevre kontrolünü yapmış ve eve geçmiştim. Sabah araca geldiğimde yakıt depo kapağının açık olduğunu farkettim. Öncelikle söylemem lazım en son yakıtı bir hafta önce almış ve araçtan ayrılıp eve geçmeden aracı genel bir kontrol etmiştim.yani kapağın açık unutulma ihtimali yok.kapağa baktığımda tornavida benzeri bir şey ile zorlanarak açılmış veya darbe ile almış gibi bir durum gözükmüyor. beni tedirgin :( eden kısım acaba yakıt deposuna kum şeker vb yabancı maddelerin atılmış olma ihtimali. Yetkili servis 100 km kadar uzakta olduğundan ve bu ihtimali göz önüne alarak yola çıkmak istemediğimden herhangi bir ustaysa gitsem yakıta karışan bir maddenin olup olmadığını anlayabilir miyim? Yardımlarınız ve vereceğiniz akıl için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cocuklar yapiyor bazen , oyun oynarken dis kapaklari acip kapiyorlar. Ama ic asil depo kapagi kilitli ise bisey yapamazlar bosa donuyor zate.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cocuklar yapiyor bazen , oyun oynarken dis kapaklari acip kapiyorlar. Ama ic asil depo kapagi kilitli ise bisey yapamazlar bosa donuyor zaten.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;635640
Cocuklar yapiyor bazen , oyun oynarken dis kapaklari acip kapiyorlar. Ama ic asil depo kapagi kilitli ise bisey yapamazlar bosa donuyor zaten.

mehmet bey mesajınız için teşekkür ederim. Ama dış kapak araba kilitli iken açılmıyor.  tornavida benzeri alet ile zorlanması lazım ki açılsın.dolayısı ile beni tedirgin etti. bir de gece geç saatte çocukların sokakta olmaması sebebiyle bu olayı bir yetişkinin kasti bi şekilde yapmış olması :confused: ihtimali artıyor.
adamlar mazotu çeksin ondan yana canım sıkılmaz ama sırf araca zarar vermek için depoya şeker veya kum atılıp motora kadar zarar verecek bir davranışta bulunulması ihtimali  insanı sıkıyor.inşallah sadece kapağı açmak ile yetinmişlerdir. ilginiz için tekrardan teşekkürler.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2018, 20:31:11 Gönderen: m.cepoglu »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arac kapilar acikken kapak acik kalmistir buyuk ihtimal. İc kapagin ayrica kilidi yokmu, varsa ve bu kapak saglamsa bisey olmamistir.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.cepoglu;635676
mehmet bey mesajınız için teşekkür ederim. Ama dış kapak araba kilitli iken açılmıyor.  tornavida benzeri alet ile zorlanması lazım ki açılsın.dolayısı ile beni tedirgin etti. bir de gece geç saatte çocukların sokakta olmaması sebebiyle bu olayı bir yetişkinin kasti bi şekilde yapmış olması :confused: ihtimali artıyor.
adamlar mazotu çeksin ondan yana canım sıkılmaz ama sırf araca zarar vermek için depoya şeker veya kum atılıp motora kadar zarar verecek bir davranışta bulunulması ihtimali  insanı sıkıyor.inşallah sadece kapağı açmak ile yetinmişlerdir. ilginiz için tekrardan teşekkürler.

Hocam bildiğim kadarıyla depoda süzgeç var. Yani şeker vs. kaçamaz. Ama zarar vermek isteyen kişi su döker, ya da ince demir tozu vs. her şeyi döker.

Ben de sizin açık unuttuğunuzu düşüyorum. Çünkü kolay açılacak gibi değil, depo kapağı. Birisi kasti olarak açmış olsa bir iz olurdu diye düşünmekteyim.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;635696
Hocam bildiğim kadarıyla depoda süzgeç var. Yani şeker vs. kaçamaz. Ama zarar vermek isteyen kişi su döker, ya da ince demir tozu vs. her şeyi döker.

Ben de sizin açık unuttuğunuzu düşüyorum. Çünkü kolay açılacak gibi değil, depo kapağı. Birisi kasti olarak açmış olsa bir iz olurdu diye düşünmekteyim.

İnanın park konusunda pimpirikliyim. Aracı terk ederken genel olarak bir daha park yerini ve  aracı  kontrol ederim.o gece de baktığımda kapalı idi.bir de süzgeç olayı var. Depoda süzgeç gözle görülür bir yerde mı.yakıt filtresinin olduğunu biliyorum ama  süzgeçi çıplak gözle göremedim. İlginiz için teşekkür ederim

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin olmak için varsa etrafta o noktayı gören bir kamera araştırılabilir.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynısı 2 hafta önce basıma geldi. ' bu kapak nasıl acıldı kendi kendine '' diye düşündüm . Çok önemsemedim , aracta herhangibir sorun yok 2 haftadır .

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.cepoglu;635698
İnanın park konusunda pimpirikliyim. Aracı terk ederken genel olarak bir daha park yerini ve  aracı  kontrol ederim.o gece de baktığımda kapalı idi.bir de süzgeç olayı var. Depoda süzgeç gözle görülür bir yerde mı.yakıt filtresinin olduğunu biliyorum ama  süzgeçi çıplak gözle göremedim. İlginiz için teşekkür ederim

Park ettikten sonra aracın etrafında ben de dolaşırım. Ancak iş körlüğü olmuş olabilir. Şöyle; depo kapağı sık açılan ve kapanan bir yer olmadığı için aracın etrafında gezerken muhtemelen lastiğin olduğu kısımlara ve camlara odaklandınız. O yüzden görmemiş olabilirsiniz.

Depodaki süzgecin varlığını ancak bir hortum salladığınız zaman hissedebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla depo boğaz kısmından 10 cm filan içeride oluyor. Ancal VWAG'de gözümle görmediğim için kesin yorum yapmak istemem :)