škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

balon yapan lastik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
s.a hayırlı akşamlar. Sizden akıl almak istiyorum.  dunlop sp sport max 215/45r16 lastiğini kullanmakta olup Gece Mahalle yolunda var olan  çukuru görememem sebebiyle aracımın sağ ön lastiğinin çukura girmesi ve balon yapması canımı çok sıktı. :( balon yaptığını farkedınce sıfır lastık almak istedim ama aynı model lastıklerın uretımının durduğunu öğrendim. İkinci el aynı marka aynı model lastıkten almak ıstedım ama piyasada malum sitede verilen ilanlara pek güvenemedim. (lastikleri elden almak mümükün olmadıgı ıcın) siz saygıdeğer arkadaslara sormak istediğim temiz bir ikinci el lastik bulabilir miyim? bulamaz isem sıfırı olmadığı için farklı bir marka veya model taksam sıkıntı olur mu?(olur diye tahmın edıyorum) ya da misal petlas olucak şekilde aynı ebatta sıfır bır takım mı alıyım? güvenlik benim için ön planda olduğundan ve aylık bayagı kılometre yaptıgım için risk almak istemiyıorum. siz arkadaslardan istirhamım benım bu çıkmazdan kurtulmama yardım etmenız olacaktır.ilginiz için tesekkur ederım.
Ek olarak eklemek istiyorum gerek araçtan gerek lastikten çok memnunum. ama lastik ebatının zor bulunur olması bu markanın bu modelinin tek sıkıntılı tarafı gibi.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2017, 22:16:52 Gönderen: m.cepoglu »

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.

İnternet üzerinden bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Baktınız mı?

Çift lastik alacaksanız bence paraya acımayın sert lastiklerden kaçının

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederım evet internetten baktım ıkıncı el lastıkler buldum bırkac tane. Ama güvenemediğim için bir çift olmak üzere önlere sıfır lastık alacağım. petlas düşündüm ama biraz sert kaçar gibi.   paraya kıyıp büyük ihtimal daha yumuşak bir model ve  marka alacam gibi. İliginiz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı 58kartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunu bende yaşadım geçen ay. dediğiniz gibi ikinci ele güvenemedim sıfırını da bulamadım. Bende balonlu lastiği tamir ettirdim ve arkadakiyle yer değiştirdim. Şimdilik böyle kullanıyorum, en kısa zamanda da lastik ölçülerinde değişiklik yaparak 4 tane sıfır lastik (205/55 r16) alma düşüncem var.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
size de geçmiş olsun. ne yazık ki aynı markanın  başka boyutlardaki lastikleri daha uygun fiyatta iken  bu ebattaki lastikler nedense çok pahalı.( sanırım diğer ebatlara göre üretim sayısı az olduğundan) lastiklerim yeni sayılır diş derinliği ideal. o yüzden sıfır alacam gibi. ilginiz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet sp sport maxx diyor ama lastiklerin deseni farklı. Bir de fiyat bayağı pahalı. Yeni bir takım almak bayağı külfetli olacak
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2017, 19:55:34 Gönderen: m.cepoglu »

Çevrimdışı Ally_07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.cepoglu;626498
s.a hayırlı akşamlar. Sizden akıl almak istiyorum.  dunlop sp sport max 215/45r16 lastiğini kullanmakta olup Gece Mahalle yolunda var olan  çukuru görememem sebebiyle aracımın sağ ön lastiğinin çukura girmesi ve balon yapması canımı çok sıktı. :( balon yaptığını farkedınce sıfır lastık almak istedim ama aynı model lastıklerın uretımının durduğunu öğrendim. İkinci el aynı marka aynı model lastıkten almak ıstedım ama piyasada malum sitede verilen ilanlara pek güvenemedim. (lastikleri elden almak mümükün olmadıgı ıcın) siz saygıdeğer arkadaslara sormak istediğim temiz bir ikinci el lastik bulabilir miyim? bulamaz isem sıfırı olmadığı için farklı bir marka veya model taksam sıkıntı olur mu?(olur diye tahmın edıyorum) ya da misal petlas olucak şekilde aynı ebatta sıfır bır takım mı alıyım? güvenlik benim için ön planda olduğundan ve aylık bayagı kılometre yaptıgım için risk almak istemiyıorum. siz arkadaslardan istirhamım benım bu çıkmazdan kurtulmama yardım etmenız olacaktır.ilginiz için tesekkur ederım.
Ek olarak eklemek istiyorum gerek araçtan gerek lastikten çok memnunum. ama lastik ebatının zor bulunur olması bu markanın bu modelinin tek sıkıntılı tarafı gibi.
Marka ve ebat olarak tam aradığınız lastik bende var. Aracımın lastiklerini 15 gün sonra değiştiriyorum. 0 km aldığım aracımla 4 yılda toplam 45 bin km yaptım. Lastiklerin durumu aslında oldukça iyi (lastikçim öyle söyledi), dişleri bile erimemiş diyebilirim. Lastikçim "böyle kullanmaya devam edeceksen en az 15 bin daha gidersin" dedi ki ben zaten senede 12 bin km yapıyorum onun da 9 bini şehir içi, kalanı da yine asfalt yollarda şehir dışı. Çok şükür balon, yırtık vs. hiç başıma gelmedi. Ben biraz pimpirik olduğum için yeter bu kadar diyip değiştirmeye karar verdim. Arabamı muhtemelen bi 3-4 sene daha kullanacağım, biraz da premium bir lastikle kullanayım istedim. Çıkan lastikleri dilerseniz size verebilirim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.cepoglu;626621
Evet sp sport maxx diyor ama lastiklerin deseni farklı. Bir de fiyat bayağı pahalı. Yeni bir takım almak bayağı külfetli olacak

Dunlop ve falken ayni fabrikanin veya ureticinin mali. Falkende desen ya aynidir yada benzerdir. Bundan alip arkalara gecirebilirsin. Bide soyle bir sey var arac muayenesinde ayni aks uzerinde farkli lastige problem cikartabiliyorlar.

Çevrimdışı RC0337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;626694
Dunlop ve falken ayni fabrikanin veya ureticinin mali. Falkende desen ya aynidir yada benzerdir. Bundan alip arkalara gecirebilirsin. Bide soyle bir sey var arac muayenesinde ayni aks uzerinde farkli lastige problem cikartabiliyorlar.

ön lastiklerde olabilir ama ben arka latiklerim farkı desen marka çok muayneye gittim hiç birinde sorun teşkil etmedi bilginize