škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sürtünme sesi ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
cümleten s.a. yaklaşık 4 aydır rapid kullanıcıyım. size bir konuda yine danışmak istiyorum. canımı sıkan bir durum var ve şöyle:                                                    sabah işe giderken arabayı çalıştırıyorum el frenini indiriyorum ve park yerinden çıkmak için  tekeri sola ve sağa kırıyorum ve tekeri döndürürken sanki bir sürtünme sesi gibi bir durum oluyor ve tamamen aynı ses  park etmek için durunca geri veya ileri manevralarda tekerleri döndürüken oluyor. durumu netleştirmek için söyleyeyim seyir halinde iken dönüşlerde ,fren ve kalkışlarda herhangi ses veya tıkırtı yok. sadece ve sadece bu ses ilk durup kalkmalarda ve park için tekerlek dönüşlerinde.:confused: yorumlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim. inş sesi kaydedip atacağım.(ayrıca arabada herhangi bir oynama veya ek olarak bir parça takılı değil.lastik ölçüleri aynı r/16)
« Son Düzenleme: 08 Mart 2017, 19:39:58 Gönderen: m.cepoglu »

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
direksiyon pompasından gelen normal bi ses. özellikle yağmurlu havalardan ve su birikintisinden geçtikten sonra bir süre bu ses artabiliyor. eğer direksiyon tam tur döndüğünde ayrı ve artan bir ses alıyorsanız bu da normal bir durum.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
oğuz bey ama bu ses diğer arabalardan çıkmıyor. bugün öğretmen arkadaşlar ile baktık. onlar da yeni bir arabada böyle ses gelmesi normal değil dediler. sanki tekeri döndürünce veya ilk kalkışı yaparken sanki el freni halen çekili olur da sürter gibi bir ses geliyor. ilginiz için teşekkür ederim.inş cuma günü servise baktıracağım.

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evet diğer arabalarda bu kadar net bir ses yok. bizim arabalarda biraz fazla. körükleri yağlarlarsa ses azalabilir. servisin cevabı bize de ışık tutacaktır. sonucu bize de söylerseniz çok iyi olur.

Çevrimdışı aysberg55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de var. Direksiyonu tam kırdığımda bir sürtünme sesi geliyor. Özellikle park halinde iken hareket ettiğinde direksiyonu tam tur çevirdiğimde bir sürtme sesi geliyor. Sanırım aynı problem bendekiyle

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı excalaber39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar ayni problemi bende 4 ay once yasadim en sonunda servise gittim olmaz dediler oyle birsey.test surusune ciktik araci kullanan arkadasta sesi duydu daha sonrasinda tekerlekleri sokup balatalari cikardilar.Disk ile diskin arka kisminda bir yere tas girmis kucuk temizlendikten sonra bir ses kalmadi.ozellikle direksiyonu kirdigimda ses cok geliyordu ve ilk hareket halinde