škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor kısmına giren fare

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sa hayırlı akşamlar.sabah motor kaputunu açıp baktığımda akü üzerinde ve başka yerlerde fare pisliği olduğunu akü kablolarından biri ile başka bir iki kablonun kemirildiğini farkettim. Arabada şu anda herhangi bir uyarı veya farklı bir sorunlu ses olmamasına rağmen gözle görülemeyen olabilecek durumlar için ve farenin Hale'n  motorda olabilme  durumuna istinaden bir ustaya gösterme kararı aldım. araba 2 aylık olduğundan  garanti bozulmaması için yakınımda olan Trabzon CKR otomotiv ile iletişime geçtim. İnş Cuma günü servise baktıracağım.  Size sormak istediğim husus ise şu : yaptırdığım kasko da kemirgen hasarı ile ilgili kısım   olmasına rağmen Skoda servisi benden ek bir ücret isteyebilir mi. Servise giderken yanımda kasko evrakları haricinde bir şey almam gerekir mi.bu konularda acemi olduğumdan siz değerli arkadaşlardan önerilerinizi, tecrübelerinizi duymak istiyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. :confused:

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Açıkçası  benim  tavsiyem çok ciddi bir hasar yoksa kaskodan  yaptırmamanız  olur. Yapılan  işlem arabanın siciline  işleyecek  ve sorgulamada  çıkacaktır. Eğer 100-200 to gibi bir  bedele çözülebiliyorsa  parasını  verin yaptırın  derim

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız Oğuz bey öyle yapmak daha mantıklı. Hayırlısı diyelim  inş çok hasar çıkmaz.teşekkür ederim

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rica ederim. Çok geçmiş olsun umarım çok hasar çıkmaz. Kasko için poliçe ehliyet ruhsat yanınızda olsun. Hasarın resimleri de yanınızda buluşun.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çıkacak tutara göre kaskodan mini onarıma girebilir tabi rakam burada önemli servis o konuda bilgi verecektir sorarsanız.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
Bence görünürde ciddi hasar ve açıkta kablo yoksa, kasko ile uğraşmayınız. Kasko size çok çözümcül yaklaşmaayacaktır.
Ayrıca, sonrası için önlem alınız. Devamında fareleri uzak tutmak için önelm alınmalı.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese öok teşekkür ederim. Trabzon skoda servisine gittim yaklaşık 1 buçuk saat inceleme sonucunda silecek hortumu ile iki tane daha hortumun kemirildiği anlaşıldı. Kemirilen hortumlar değişmesine gerek olmadığı belirltildi ve yalıtım malzemesi ile kaplandı. Hiç bir parça değişmemesşne rağmen sadece bant ve benzeri parça ile toplamda 3 yere müdehale edilmesine rağmen 100 tl masraf çıktı. Usta masrafı filan neyse onu anlıyorum da bana ustanın gelip hortum ve kablo değişen olmadığını sadece yalıtım yaptığını söylemesine rağmen fatura kesen arkadaşların hortum  kablo değişti şeklinde diye yazması ve fiyat çıkarması servislerin ne kadar üç kağıtçı olduğunu gösterdi. Arkadaşlar garanti nedir? Ben gidişimde eğer dandik bir parça bile garanti kapsamında değilse garanti neye yarıyor. 15 bin bakımını bile serviste yaptırmayı düşünmüyorum. 630 tl fiyat verdiler bir yap değişimi filtre değişimi filan . Düpedüz soygun. O zaman 2 yıl garanti ne işe yarıyor. Aracımdan gayet memnunum iyi ki de almışım sınıfının en ferahı. Ama bu serviş işi adamı enayi gibi hissettiriyor.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.cepoglu;604365
Herkese öok teşekkür ederim. Trabzon skoda servisine gittim yaklaşık 1 buçuk saat inceleme sonucunda silecek hortumu ile iki tane daha hortumun kemirildiği anlaşıldı. Kemirilen hortumlar değişmesine gerek olmadığı belirltildi ve yalıtım malzemesi ile kaplandı. Hiç bir parça değişmemesşne rağmen sadece bant ve benzeri parça ile toplamda 3 yere müdehale edilmesine rağmen 100 tl masraf çıktı. Usta masrafı filan neyse onu anlıyorum da bana ustanın gelip hortum ve kablo değişen olmadığını sadece yalıtım yaptığını söylemesine rağmen fatura kesen arkadaşların hortum  kablo değişti şeklinde diye yazması ve fiyat çıkarması servislerin ne kadar üç kağıtçı olduğunu gösterdi. Arkadaşlar garanti nedir? Ben gidişimde eğer dandik bir parça bile garanti kapsamında değilse garanti neye yarıyor. 15 bin bakımını bile serviste yaptırmayı düşünmüyorum. 630 tl fiyat verdiler bir yap değişimi filtre değişimi filan . Düpedüz soygun. O zaman 2 yıl garanti ne işe yarıyor. Aracımdan gayet memnunum iyi ki de almışım sınıfının en ferahı. Ama bu serviş işi adamı enayi gibi hissettiriyor.

Durumunuzu anlıyor ve size katılıyorum. Fakat fare kemirmesi garantiye girmemesi gayet normal. Şöyle düşünün aracı park etmişsiniz çocuklar gelip sileceği kırmış ama garanti yapsın istiyorsunuz, olmaz.
Ama yalıtım yapılıp değiştirildi diye fatura kesiliyorsa mutlaka arayın orada karambole geldim farketmedim ama şimdi farkına vardım. Yalıtım yapılmasına rağmen nasıl değişim ücreti alırsınız falan diye. Sonuç alamazsanız onların bağlı olduğu bayiye şikayet edin. İstanbulda Yüce Oto orada nedir bilmiyorum. Geçmiş olsun Allah başka dert vermesin

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam bence de 100 liraya sinirlenip bakımı başka yerde yaptırmayın. Pire için yorgan takmayın. 630 lirayı taksit yatırırsınız karta.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Alıntı yapılan: m.cepoglu;604365

Usta sonuna kadar katılıyorum söylediklerine.
Bursa da da durum aynı bunların alayı böyle
Burada da 700 fln dediler ilk bakıma bende aynen dediğin gibi dışarıda sanayide tanıdık vardı ona yaptırdım.
120 liraya halletti gayette memnunum hatta 2. bakımını da dışarıda yaptım.
Anlaşılan o ki 0 araca 2 yıl boyunca çok nadir istisna bir durum olmasa hiç bir şey olmuyor.
Ne oluyorsa 2 sene geçtikten sonra oluyor. (ayarlanmış gibi)
Acaba diğer markaların servisleri de aynı muameleyi yapıyor mu onu düşünüyorum.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun.

Benim İbiş' in sol-ön kapı camı yukarı çıkarken aslandan kaçan zebra gibi ses çıkartıyordu.
2. yıl bakımında Kapı içini söküp yaptılar. Yağsız kalmış. "1. yıl bakım kağıdında da yazıyor o zaman yapsaydınız" dedim. İrkildiler. Dedim bakma öyle en ufak fişi bile klasöre konuluyor. Manyakla karşı karşıya kalınca bir şey diyemediler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;605499

... aslandan kaçan zebra gibi ses çıkartıyordu...

Simdi herkesin aklinda bir soru; "aslandan kacan zebra" nasil ses cikartir? Videolu anlatim isteruk :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;605548
Simdi herkesin aklinda bir soru; "aslandan kacan zebra" nasil ses cikartir? Videolu anlatim isteruk :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Youtube' da var bolca.
"Hink hink hoyink hoyink" şeklinde bir ses.:++:

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!