škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kış Lastiği Ebat Fiyat Uyumluluk Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
s.a hayırlı akşamlar. ben de yaklaşık 1 aydır rapid spaceback kullanıcısıyım ve ayda ortalama 1700 km yol yapıyorum.bu yüzden güvenliğim açısından  kış lastiği bakıyorum arkadaşlar. ama kafamda deli sorular var halen. bazıları şunlar

215/45r16 ebat olarak çok pahalı bir lastik olduğundan çap farkı en az olacak şekilde sanırım yüzde 0.17 gibi bir değer oluşturan 195/50r16 almayı düşündüm. Amaaaa kafama bir şey takıldı. internetten baktıgımda sahip olduğumuz 7.0Jx16 inç jantlar için minimum taban genişliği 195 mm yazıyor yani sınır değer bu 195 mm.bizim aracımız performans aracı gibi olduğundan bu 195/50r16 lastiklerin taban genişiliği bu jantta sıkıntı cıkarır gibi geliyor. çünkü 7.0Jx16 inç için ideal genişlik 205 veya 215 diyor. ayrıca her kime sorduysam gerek lastikçi gerek servisçi arkadaş gerek tanıdıklar herkes farklı yorum yapıyor ve kafam ıyıce karıstı.sizden yardım istiyorum. gerçekten çıkmaza girdim. artık bir raddeden sonra parası da batsın dıyorum can güvenliği daha önemli ama bu genişlikteki lastik bu araçta kar kış kosullarında olumsuz bir performans sergiler geliyor.
bu arada kış lastiği için bayağı ayrı ayrı konu açılmış yenisinin eklenmiş olmasını istemedim ama yorum kalabalığı olmuştu yeni konu açmak istedim mazur görün.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2016, 22:31:26 Gönderen: m.cepoglu »

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araciniz benzinlimi dizel mi

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ilhana

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Salt kış lastiği olarak piyasaya baktığımızda orjinal ölçü ile en fazla %2'lik fark olan lastikler yaklaşık 10-20TL fark ediyor.

Petlas Snow Master W651 205/45R16 87H - 206TL (kolayoto)
Falken Eurowinter HS449 205/50R16 91H - 227TL (kolayoto)
Petlas Snow Master W651 215/45R16 90V - 238TL (kolayoto)
Kumho Winter Craft WP51 195/50R16 88H - 259TL (kolayoto)

Uyum tablosunda ise aşağıdaki ölçüler kabul edilen sınırlarda;
195/50/16 orjinal ölçüden +%0.7 farklı.
205/50/16 orjinal ölçüden +%1,8 farklı.
205/45/16 orjinal ölçüden -%1,5 farklı.

Forumda ve ülkemizde Petlas kullanan çok sürücü var, ben hiç kullanmadım, kullananlardan da pişman olanı duymadım sanki.Ben Nokian kullanıyorum, sizin ölçüde Nokian'lar 400TL seviyelerine çıkıyor neredeyse.

Bir alternatif olarak;
Geçen sene sahibinden.com'da biraz araştırma yaparak orjinal ölçü sorunu çeken arkadaşıma 6 ay kullanılmış Michelin kış lastiği bulmuştuk, neredeyse diş derinliği tamdı, kenarlarda çatlak, balon vs yoktu ve üretim tarihi 1 yıl öncesinindi.
Eğer yakınlarınızda büyük oto lastikçi varsa gerçekten çok ciddi kontrol ederek böyle bir çözüm de bulabilirsiniz.

Çevrimdışı karaarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
205/55/16 takın hiçbir sorun yasamazsınız ben suan kullanıyorum oldukcada memnunun

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende geçen sene kış lastiği alırken benzer sorunları yaşadım, sonunda 195*50*16 kış lastiği aldım şu an 2. senesi gayet memnunum hiç bir sıkıntı yaşamadım, gönül rahatlığıyla  kullanabilirsiniz, sizin de belirttiğiniz gibi en uygun ölçü bu

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
herkese çok teşekkür ederim bilgi ve yorumlarınız için. hayırlı sürüşler.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karaarslan;600490
205/55/16 takın hiçbir sorun yasamazsınız ben suan kullanıyorum oldukcada memnunun

Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin. 205/55R16 lastikle orjinal ebat farkı %5,33 ki bu değer kabul edilebilir farkın neredeyse iki katı. Benim tavsiyem (uzman değilim ama araştırmacı bir insanım) sizde o lastiklerden en kısa zamanda vazgeçin. Çünkü normal şartlarda sorun yaşamayabilirsiniz ancak anlık gereken bir durumda (Allah korusun) size maddi manevi pahalıya mal olabilir.

Ben 195/50R16 Petlas aldım. Öncelikli olarak pek çok kullanıcının olumlu yorumu ve hesaplı olması benim bu tercihi yapmamda etkili oldu.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2016, 13:50:01 Gönderen: civilkaya »

Çevrimdışı karaarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ark uzun yillardan beri skoda kullaniyorum bu bahsettiğim lastiklerle arabanin limitlerinide zorladim buyuk kazalarda atlattim hatta o lastiklerle virajda yanlamaya rağmen hiçbir sorun yasamadim suna katilirim aldigin lastik ucuz cin işi lastik olursa eyvallak ama benim kullandigim lastik 205/55/16 goodyear ultra grip extreme civili takilan lastik ten  benim niyeti,m kimseyi yanlis yönlendirmek değil o lastiği kullandigim için yazdim

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese teşekkür ederim. Peki kumho marka hakkında bilginiz var mı.kore üretimi olarak biliyorum ama kalite olarak nasıl.ayrıca petlas markası yerli üretim fiyat olarak tam yarı yarıya maloluyor. Yağmur da çok kaydırdığı söyleniyor.yorum ve ilginiz için teşekkür ederim

Çevrimdışı karaarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ark taktırabiliyorsan  NOİKAN marka taktır. finlandiya malı malum oradalda her daim kar ve buz oldugundan butun araclarında noikan kıs lastıgı var internetten bir arastır derim bu lastığı yakıt.ve yol tutus süper kullanan arkadaslarım var

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karaarslan;601001
ark taktırabiliyorsan  NOİKAN marka taktır. finlandiya malı malum oradalda her daim kar ve buz oldugundan butun araclarında noikan kıs lastıgı var internetten bir arastır derim bu lastığı yakıt.ve yol tutus süper kullanan arkadaslarım var

hocam kesinlikle ilk o lastiğe baktım parası batsın dedim. ama bulamıyorum. 2017 üretim gelecek dendi. o yüzden piyasa da petlas kumho nankang gibi markaların lastikleri kaldı. bakalım hayırlısı olsun.

Çevrimdışı karaarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben atasehirdeyim bizim buradaki lastikci o markanın bayii si elinde mevcuttur cok yumsak ve cok iyi bir lastik kullanan arkadaslarımın hepsi cok memnun arac patinaja dahi kalkmıyor

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karaarslan;601011
ben atasehirdeyim bizim buradaki lastikci o markanın bayii si elinde mevcuttur cok yumsak ve cok iyi bir lastik kullanan arkadaslarımın hepsi cok memnun arac patinaja dahi kalkmıyor

yarın ilk işim dediğiniz ataşehirdeki nokian  bayisini aramak olacak o zaman. teşekkür ederim.

Çevrimdışı karaarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Birlas Motor Sporları Otm. San. İml. ve Tic. Ltd. Şti
Ataşehir Mağaza: Barbaros Mahallesi Orta Bahar Caddesi No: 31/2 Ataşehir
İstanbul
Tel. 0216 317 86 00

birde bu siteden size yakın nokian lastik bayii bulabilirsin
http://www.lastiknokian.com