škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba tavsiyelerinizi bekliyorum.

fenomen · 1899 · 648579

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam araba gemi gibi masallahı var, ama bi masraf actımı parcasıda pahalıdır bunun, ustasıda zor bulunur, eski sahibi nasıl baktı dizel motoruna acaba, vs
yinede keyif senin, sonucta binerken zevk almak önemli olan,

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustisahin;403483
Hocam araba gemi gibi masallahı var, ama bi masraf actımı parcasıda pahalıdır bunun, ustasıda zor bulunur, eski sahibi nasıl baktı dizel motoruna acaba, vs
Bir de nedense (!) garantileri biter bitmez debriyaj baskı-balataları su koyveriyor bunların.:wnk:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;403489
Bir de nedense (!) garantileri biter bitmez debriyaj baskı-balataları su koyveriyor bunların.:wnk:

Zaman ayarlı debriyaj sistemi :rm:

Henüz citroen yeteri kadar güvenimi kazanmasa da genelde ekonomik arabalar yaptıkları ve içeridekilerin konforunu önemsediklerini düşünüyorum. (konfor kelimesini saxo için kullanmadım tabi :D saxo biraz sert araba)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;403483
bana çok cazip gelmesi yükselip alçalması,açılır tavan olması,dizel olması ve ilave donanımlar olması.kasada fena değil.sadece cd çalar bölümü yusyuvarlak top gibi rahatsız ediyor.

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;403489
baskı balatsına baktırırz alacak olursak.

Alıntı yapılan: turker;403535
Zaman ayarlı debriyaj sistemi :rm:

Henüz citroen yeteri kadar güvenimi kazanmasa da genelde ekonomik arabalar yaptıkları ve içeridekilerin konforunu önemsediklerini düşünüyorum. (konfor kelimesini saxo için kullanmadım tabi :D saxo biraz sert araba)
çarpışma testleri fena değil ama süspansiyon sistemi nasıl acaba onu bilmiyorum.yabancısı olduğum araç.1.6 dizel kaldırır mı aracı performansı nasıl dır acaba?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam 1.6 benzinli octaviaya yetiyorsa 1.6 hdi da c5 e yeter bence.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
1.6 heçdiay o kasayı kaldırır. Sonuçta bugün passatlara da 1.6 tdi koyuyorlar.

Hocam sizin gibi benzinli arabayla rekorlar kıran adamın dizel performansı ne olur merak ediyorum.

Aslında iç hacim yeter diyen için tam ekonomi canavarı araba, 2004-2005 xsara 1.4 hdi... Temiz olmak kaydıyla... Bugün Fiestada c3'te falan kullanılan motorun aynısı.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;403711

Hocam sizin gibi benzinli arabayla rekorlar kıran adamın dizel performansı ne olur merak ediyorum.

Aslında iç hacim yeter diyen için tam ekonomi canavarı araba, 2004-2005 xsara 1.4 hdi... Temiz olmak kaydıyla... Bugün Fiestada c3'te falan kullanılan motorun aynısı.
xsara bana ufak gelir.1.82 boy ve de 99 kg bir adama ufak gelir gibi. Şöyle kallavi bir kasa olsun diyorum.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turker benim tpik ilk top 5 den düşmş canlandırak şöyle.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;403711

C3 ile aynıysa corolla d4d ile de aynıdır o zaman ben c3 le ikisinin aynı olduğunu hatırlıyorum.1.6hdi da bence bugünki şartlarda hem parça konuşunda hemde fiyat olarak 1.6hdi ile satılan arabalar gayet ulaşılabilinir seviyede.
 407 ile adamın biri rekor kırmıştı.Muhammed hocam eminim onun rekorunun altına düşer:adm:
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2012, 19:13:08 Gönderen: ugurcnplt »
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;403738
C3 ile aynıysa corolla d4d ile de aynıdır o zaman ben c3 le ikisinin aynı olduğunu hatırlıyorum.1.6hdi da bence bugünki şartlarda hem parça konuşunda hemde fiyat olarak 1.6hdi ile satılan arabalar gayet ulaşılabilinir seviyede.
 407 ile adamın biri rekor kırmıştı.Muhammed hocam eminim onun rekorunun altına düşer:adm:
hangi konuda rekor az yakma konusunda mı,en yüksek hıda mı,az yakma konusunda eyvallah diyorum.:adm::adm:yoksa 120 km hız bölünmüş yolda eyvallah derim.Ama normal hızım her zaman 80-90 km hız.Tam octiyi satmaya niyetleniyorum illa bişi oluyor.Benzin 4.70 tl ye indi yarın için.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;403746
Tam octiyi satmaya niyetleniyorum illa bişi oluyor.Benzin 4.70 tl ye indi yarın için.
:++::++::++:
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;403746
Tam octiyi satmaya niyetleniyorum illa bişi oluyor.Benzin 4.70 tl ye indi yarın için.

Hocam siz daha iyi bilirsiniz ancak yukarıdan mesaj mı geliyor acep?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;403791
Hocam siz daha iyi bilirsiniz ancak yukarıdan mesaj mı geliyor acep?
vahiy geldiğinden şüpheleniyorsan mümkün değil olanaksız:kiki::kiki: peygamber değilim.ama birileri octi'nin satışına bir nevi gizli bir el engelliyor gibi.:bnn:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:rock1::rock1::ok:ilk beşe yine girmişim

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
=
çarpışma testleri fena değil ama süspansiyon sistemi nasıl acaba onu bilmiyorum.yabancısı olduğum araç.1.6 dizel kaldırır mı aracı performansı nasıl dır acaba?

Biraz daha gelişmiş bildiğim kadarıyla süspansiyon sistemi ama mantık yine aynı fikir vermesi açısından izlenebilir ;) bizim ankarada bir akrabada aynı araçtan var xantia 2.0 130 hp süspansiyon sitemi diyebilirim ki harika bizde octi coll. var ondan inip bizim araca binince aslında yolların bozuk olduğunu anlıyorum. viraj yeteneği ise harika bizim arabayla 100 le girdiğim viraja 140 la girdim ne yatma ne savrulma :D ama her usta anlamıyo ayrı bir sorun bu sistemdem bu da dezavantajı ;)

http://www.youtube.com/watch?v=H3YxqjD8Rh4