škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kol saati almak isteyenlere

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayatta bir saat 150 liradan fazla vermem.

Movado,Casio,Swatch kullanıyorum değişik değişik.
En son 130 liraya Swatch Irony aldım,onda bile 3-4 tane değişik değişik sayaçlar var.Ben saat kaç dye bakıyorum,yetiyor işte,fazlasına ne hacet?:++:

Ama iş adamları için felan iyi bir saat gerekli diye düşünüyorum.

Babamda anamın gazıyla Avondan felan alıyor saat,35-40 liraya,diyorum ne diye adam gibi bir saat almıyorsun? Niye onlar dahamı yavaş ilerliyo diyo:++:
Yemeğe felan giderkende benim Atatürk imzalı Movado saati takıyorum koluna:)

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
Vallahi benimde almak istediğim bir saat var ancak tabiki replikasını ancak alabiliyorum... Kısmetse tez zamanda 2011 in ilk aylarında şu saati alacağım;

Tag Heuer Calibre 36
http://www.kuvarsitwatch.com/store/ProductDetails.aspx?productid=86137

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: BerkerCELIK;164541
Vallahi benimde almak istediğim bir saat var ancak tabiki replikasını ancak alabiliyorum... Kısmetse tez zamanda 2011 in ilk aylarında şu saati alacağım;

Tag Heuer Calibre 36
http://www.kuvarsitwatch.com/store/ProductDetails.aspx?productid=86137

İnanmıyorum... Kötü be :(

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
Fotolarda soluk çıkmış ancak canlısını bizzat gördüm arkadaşımda oradan biliyorum...

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işte bence saat öyle değil sıfır merco ile sıfır logan arasında nasıl fark varsa saatlerde aynen öyle fark var 2 araçta amacını yerine getirir a noktasından b noktasına gider ama biri daha klass daha özelliklidir benim içinde saat aynen öyledir

http://www.rado.com/watches/sintra/detail.htm?param_mpGUID=MetaProduct%5B36%5D

http://www.rado.com/watches/ceramica/detail.htm?param_mpGUID=MetaProduct%5B20%5D

http://www.rado.com/watches/sintra/detail.htm?param_mpGUID=MetaProduct%5B48%5D

benim kullandığım saatlerden bir kaçı
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

hakanerdogan

• Ziyaretçi
-Araba hayat kurtarır, saat kurtarmaz.

-Kadınını, çoluğunu çocuğunu, eşini dostunu emanet alır araba, saat almaz.

-A noktasından B noktasına her ikiside çok farklı şekillerde gider, ama zaman tekdir, değişmez.

-Arabanın masraf çıkaranı uğraştıranı vardır, ortalama fiyatlı iyi bir saatin yoktur.

-Araba insan hayatında çok önemli roller oynar, çoğumuzun toplasak yılları otomobilde geçer, sağlığı etkiler, çalışma verimliliğini etkiler, marjinal fayda geri dönüşümü bir saatten çok daha fazladır (ki saatin var mı tartışılır)

Sonuç olarak, 4 milyarlık veya pahalı saat zevk meselesi veya para harcayacak yeri kalmayanın bileceği iş.100-150 lira duvarına kadar hepsi görevini şerefiyle aksatmadan yerine getirir çok kıral mallar var, zevk işi bunlar tartışılmaz ama belli bir düzeye kadar bir otomobil ile asla kıyas edilmez şeylerdir, zira bir aksesuar.

Her şeyden önemlisi bu tür mallarda herkes aynı faydayı ve mutluluğu elde etmiyor, zevk ve tercihler belirgin farklı, rasyonalite arka planda, o yüzden saatler iyi şeylerdir :D

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tarz konular çok fazla göreceli aslında nedeni ise parayı verdiğimiz şey sadece tasarım, özünde maddeye parayı vermiyorsun tasarıma seni duygusal tatminine para veriyosun bununda tartışması olmaz :)

Tabiki bazı abilerimiz alışveriş merkezinde bir saatçiye girer en pahalı saati alır 15 milyarı verir altın kaplama saatini koluna takınca hafifler, buda bir duygusal tatmindir veya hayvasal bi güdümüdür. :D:D:D

Fiyat konusuna gelince seiko bir saat almıştım birkaç sene önce alışveriş merkezindeki saatlere bakarken kendi saatimi gördüm fiyatı ne kadar diye sordum aldığım fiyatın 5 katı söyleyince saati adama satasım geldi. :D    Nasıl bir kar oranıyla çalışyolar siz düşünün.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2010, 23:04:02 Gönderen: Blackbird »

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;164550
-Araba hayat kurtarır, saat kurtarmaz.

-Kadınını, çoluğunu çocuğunu, eşini dostunu emanet alır araba, saat almaz.

-A noktasından B noktasına her ikiside çok farklı şekillerde gider, ama zaman tekdir, değişmez.

-Arabanın masraf çıkaranı uğraştıranı vardır, ortalama fiyatlı iyi bir saatin yoktur.

-Araba insan hayatında çok önemli roller oynar, çoğumuzun toplasak yılları otomobilde geçer, sağlığı etkiler, çalışma verimliliğini etkiler, marjinal fayda geri dönüşümü bir saatten çok daha fazladır (ki saatin var mı tartışılır)

Sonuç olarak, 4 milyarlık veya pahalı saat zevk meselesi veya para harcayacak yeri kalmayanın bileceği iş.100-150 lira duvarına kadar hepsi görevini şerefiyle aksatmadan yerine getirir çok kıral mallar var, zevk işi bunlar tartışılmaz ama belli bir düzeye kadar bir otomobil ile asla kıyas edilmez şeylerdir, zira bir aksesuar.

Her şeyden önemlisi bu tür mallarda herkes aynı faydayı ve mutluluğu elde etmiyor, zevk ve tercihler belirgin farklı, rasyonalite arka planda, o yüzden saatler iyi şeylerdir :D

araba sadece bir örnekti hakan bu kadar uzatmana gerek yoktu tamamen zevk meselesi kimisi sırf ses için binlerce lira harcar ses sismenine kimi gözlüğe binlerce lira öder kimiside saate kimine gereksiz kiminin olmazsa olmazı
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6-7 sene önce casio'nun fotoğraf çeken saatini 500 TL'ye almıştım :D  Ama çok kral saatti..

Nişan'da aldılar banada bir tane Swatch'ın modelini.Cihaz süper iş görüyor.En pahalı swatch'lardan ama gerçekten beğeniyorum sağlam bir yapısı var..Monoblok kasa vs..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.cimri.com/casio-f-91w-1dg-erkek-kol-saati

yılların eskitemediği
her zaman modern
her zaman dakik
hem pilli hem plastik
özel günler hariç her zaman kolumda
sudan kardan çamurdan etkilenmez
çakması 5 lira orjinali 20 lira
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2010, 23:15:12 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı DeNNis

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gidip prada ayakkabı veya diesel kot almam ama saat ve gözlük olunca para gidiyor.

şu sıralar almayı düşündüğüm saat bu, heryerde fiyat araştırması yapıyorum, sanalreyonum diye bir sitede çok uygun fiyata buldum ama orjinalliğinden şüphe ediyorum. 2 sezon öncesinin saati olmasından dolayı fiyatı düşük tutmuşta olabilirler.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;164732
http://www.cimri.com/casio-f-91w-1dg-erkek-kol-saati

yılların eskitemediği
her zaman modern
her zaman dakik
hem pilli hem plastik
sudan kardan çamurdan etkilenmez

Piyasaki en bilindik markanın en ucuz saati bu olsa gerek..20 TL nedir ki yahu..Al bayramda hediye et çocuklara..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoğraf makineme kavuşunca evde çekecek birşeyler ararken bu saat konusu aklıma geldi :D
Toplam değeri sanırım 150 lira olan iki saatim,biri spor diğeri klasik :)

Not:Movado'nun pili bitti :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
swatch güzel.

benim saatinde kordonun arkası turuncu çok hoş duruyor:D

efe_38

• Ziyaretçi
bende saate önem veren biriyim,saate verdiğim para zoruma gitmez çünkü uzun yıllar kullanırım ve 7/24 kolumda kaliteli şık ve kullanışlı birşey olması lazım ama bu kadarıda abartı israf 5-10bin tl yazık...

dedemin bir saati var nacar marka babamdan büyük :D :D babamın 50yaşında olduğunuda düşünürsek 55-60 yıllık pilsiz kurmalı ve hala tıkır tıkır çalışıyor :)

abimle bana hadiye etti şimdi gözüm gibi bakıyorum :) bir ara yağlanması gerekiyordu saatçi almak için kırk takla atmıştı :D

şuanda swatch kullanıyorum bu markaya takındım vardır :) garantisi hele çok hoş 3yıl ne olursa olsun sıfırıyla değişiyorlar :ok:
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2010, 16:58:53 Gönderen: efe_38 »