škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

contipremiumcontact5

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiklerim bugün itibariyle geldi.
Lastikçilerin 840-850 tl gibi rakamlara 48/15 gibi üretim tarihli lastikleri satmaya çalışmasına karşın. 760 tl ye hepsiburadadan 13/16 tarihli ve Fransa ürütemli cpc5 lerimi bugün teslim aldım.
Keşke 185 değilde 195 taban alsaydım yada michelin crooss climate ını ki lastik sök tak masrafını bitirecekti. Bunlar aklımdan geçmedi değil fakat performansını bildiğim ve forumca önerilen :) bu lastikleri aldım. 185 veya 195 çok aşırı bir fark yoktur diye düşünmekle birlikte lastiklerimi yarın takıp rodajını tamamladıktan sonra nexenlerden sonra neler hissettirdiğini yorumlayacağım.

Edit: fotoğrafı boyutlandırmıştım ama olmadı özür diliyorum ve tam format nedir 16.9 ve 4.3 çekimlerde
Edit2: Üstelik 99 tl değerinde 1 yıl yol yardım hizmeti hediye geldi. Bunun yerine sök tak gelseydi daha iyiydi tabi çünkü kaskom var zaten.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2016, 13:02:49 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
cpc5 güzel tercih. hayırlı olsun yeni lastikleriniz

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Semih; daha önce de dediğim gibi çok iyi bir tercih; güzel günlerde kullan...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende nexen leri değiştirmeyi düşünüyorum ama daha 1100 km deyim. Nexen karşılaştırma Izkenimlerinize göre karar vereceğim.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erenbey16;571447
Bende nexen leri değiştirmeyi düşünüyorum ama daha 1100 km deyim. Nexen karşılaştırma Izkenimlerinize göre karar vereceğim.

Tabiki hocam sizide mutlaka bilgilendireceğim. Bu arada nexen kataloğunda polo, rapid, fabia için kullanılan lastiğin n blue hd plus olduğu söyleniyor ki aslına bakarsanız bu lastik ab etiketlerine göre hiç fena değil. Fakat skoda fabrikası bize plus olmayan modeli gönderiyor. Plusların üzerinde plus yazar fakat bizim lastiklerde bu ibare yok zaten 2013 adac testinden  zar zor geçer not alan bir lastik n blue hd. Aynı testin ilk 3 sırası energy saver, cpc5 ve egp diye devam ediyor.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;571456
Tabiki hocam sizide mutlaka bilgilendireceğim. Bu arada nexen kataloğunda polo, rapid, fabia için kullanılan lastiğin n blue hd plus olduğu söyleniyor ki aslına bakarsanız bu lastik ab etiketlerine göre hiç fena değil. Fakat skoda fabrikası bize plus olmayan modeli gönderiyor. Plusların üzerinde plus yazar fakat bizim lastiklerde bu ibare yok zaten 2013 adac testinden  zar zor geçer not alan bir lastik n blue hd. Aynı testin ilk 3 sırası energy saver, cpc5 ve egp diye devam ediyor.
Bu durumu aynen serttepe ile görüştüm. Showroomdaki araçlara baktim hâlâ nblue hd lastikli araçlar vardı. Acaba yüce ye hatta çek fabrikaya yazsam mi? Bir sonuç çıkar mı?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erenbey16;571457
Bu durumu aynen serttepe ile görüştüm. Showroomdaki araçlara baktim hâlâ nblue hd lastikli araçlar vardı. Acaba yüce ye hatta çek fabrikaya yazsam mi? Bir sonuç çıkar mı?

Bu olayı bende düşünüyorum. Kapı fitillerinden gelen ses ve bu lastikler için şikayet maili yazacağım ama lastikten bir sonuç çıkmaz. 250 tl ye alıcı buldum bile.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üretim yeri neresi yazıyor? bende polonya yazıyor.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;571467
üretim yeri neresi yazıyor? bende polonya yazıyor.

Üretim yeri Fransa yazıyor. Fark olur mu bilmiyorum. Mesela daha öncede cpc5 almıştım üretim yeri değişik bir ülkeydi.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun :) ben de ender abinin tavsiyesiyle aldım ve şu an çok fazla memnunum :) [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] bir gün herkes cpc5 takacak ulen! :D

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;571480
Hayırlı olsun :) ben de ender abinin tavsiyesiyle aldım ve şu an çok fazla memnunum :) [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] bir gün herkes cpc5 takacak ulen! :D

Peki kışlık ne takılmalı?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;571481

Benim önerim mevcut durumda Continental TS850 olur; ancak muhtemelen 6 ay sonra lastikçilerde TS860'ı göreceğiz. Onun da test sonuçlarını ve kullanıcı yorumlarını görmekte fayda var.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;571481

Kış için nokian ı tek geçerim fakat. Ender Abinin dediği gibi continentalinde iyi olduğu konusunda fazlaca yorum var.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;571495
Kış için nokian ı tek geçerim fakat. Ender Abinin dediği gibi continentalinde iyi olduğu konusunda fazlaca yorum var.

ben de kışlığa nokian düşünüyorum. made in finland, kışı sert yer malum

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cross climate daha iyi bir tercih olurmuş aslında yılda iki kez 60tl vermek yerine cc iş görürdü. iade seçeneğini kullanabilirsiniz hepsiburada'da.