škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Zorunlu trafik sigortasındaki kandırmaca

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sigorta şirketleri 7 milyar tl zarar yapmış toplamda. Bu zamlar bu yüzden gelmiş zaten 10 yıl dediler sanırım tam hatırlamıyorum. Hiç zam yapılmamış enflasyona göre zam yapılsa zaten bu seviyeye gelecekmiş.
Ufak bir hesap yaptım 10 yıl önce 200 tl olan sigortaya her yıl %10 zam yaparak ki bu oran bize belirtilen oranın üzerinde buna rağmen 10. Yılda 514 lira oluyor zamlı rakam. Şuanki ücretle 100 lira fark var. Şimdi bu değeri %8 ile hesaplayalım 396 yuvarlak hesap 400 tl oluyor 10 yıllık bütün zamlarla. Şuan en ucuz değer 600 tl olmuş sanırım. Ben 5 ay önce 450 ye yaptırmıştım. Gerçekten bu rakamlar dehşet verici. Bu soyguna dur demeliyiz.
Aslında bu rakamlar neredeyse bugünkü verilere yakın belki haklılık paylarıda vardır fakat 10 yıllık borcu vatandaşa ödetmeye çalışmak nasıl bir mantık?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yamuk mu yamuk bir mantık!..

Peki, kendini amorti ettikten sonra geçişlerin ücretsiz olacağı söylenen Boğaz köprüsünden 42 yıldır tahsil edilegelen geçiş ücretine veya 99 depremi nedeniyle konulan ÖTV'nin hâlâ, yani 16 yıldır yürürlükte olmasına vb. ne buyrulur :mad::D

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Magdur avcisi hasar grup sirketleri ve sasirtici kararlara imza atan hukuk sistemini ele alarak baslanabilir. Sahtekar rapor duzenleyen biz suruculerle devam edilip, uc kagitci experlerle sonlandirildiktan sonra , ocak sonduren sirketlerle tamamlanabilecek surectir.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Trafik sigortasına % 90 zam.Türkiyedeki sigorta şirlerinin % 95 yabancı.Çık işin içinden çıkabilirsen...

Çevrimdışı Haldun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yabancı sigorta şirketleri yurt dışında kaza istatistiklerine göre türkiye'de risk hesaplaması yapıp, bir de üstüne rekabetten pay almak için ucuz ucuz primler çıkartınca haliyle zarar ettiler. burası doğru.

yanlış olansa, bu zararın faturasını kaza yapanlara değil, senelerdir tek bir kazaya dahi karışmamış kişilere de yüklemek oldu.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun gastede yaziyordu. Madem zarar ediyorlari neden sirketi kapatmiyorlrdi. Hayrinami calistilar diye.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haldun;556639
yabancı sigorta şirketleri yurt dışında kaza istatistiklerine göre türkiye'de risk hesaplaması yapıp, bir de üstüne rekabetten pay almak için ucuz ucuz primler çıkartınca haliyle zarar ettiler. burası doğru.

yanlış olansa, bu zararın faturasını kaza yapanlara değil, senelerdir tek bir kazaya dahi karışmamış kişilere de yüklemek oldu.

Katılmamak mümkün değil. KASKO'da kazasızlık indirimi ile %60'lara kadar prim indirimi olurken zorunluda neden %20'den fazla indirim olmaz? Açıklarını risk grubundan, özellikle bolca hasar masrafı çıkaranlardan alıp kapatmaları gerekir. Eylül 2015'te 309 TL'ye yaptırdığım zorunlu trafik sigortası, hayatımda hiç hasar almamama rağmen %20 indirimle 550 TL ye ancak inebildi!

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biran önce düzenleme gelmeli ki hiç zannetmiyorum. Bu iş taksicinin eylemiyle olacak iş değil kitlesel birşeyler yapılmalı. 800 tl ye kasko yaptırırken 800 tl ye sigorta nasıl oluyor rezillik resmen. Ki kaskonun sağladığı avantajlar saymakla bitmez.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1200 tl ye zorunlu trafik sigortası 1200 tl ye yine kasko yaptırdım soygun değil de  her gun kullandıgımız araca aldıgımız gazın benzinin % 67 si vergiyken ulke vergi ulkesi olmus ne daha neler gorecegiz bakalım yazık!
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2016, 23:40:44 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;556731
1200 tl ye zorunlu trafik sigortası 1200 tl ye yine kasko yaptırdım soygun değil de  her gun kullandıgımız araca aldıgımız gazın benzinin % 67 si vergiyken ulke vergi ulkesi olmus ne daha neler gorecegiz bakalım yazık!
ben 319 tl ye alyanz sigortaya 5 gün önce yaptırdım neden bu kadar fark çıkıyor ki kaskoyu 581 tl ye yaptırdım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;557010
ben 319 tl ye alyanz sigortaya 5 gün önce yaptırdım neden bu kadar fark çıkıyor ki kaskoyu 581 tl ye yaptırdım.

20 yıllık hasarsızlığınız var galiba maşallah :)

Çevrimdışı Haldun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

acente tanıdık mı acaba? :) şaka bir yana gerçekten güzel fiyatlara halletmişsiniz.

https://www.sigortam.net/zorunlu-trafik-sigortasi-fiyatlari  adresinden teklif aldım, 8 tane şirketin teklifini gösterdiler, en ucuzu bile geçen senenin iki katı neredeyse. daha ucuzunu da bulamadım.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

''Ev yaparsan tuğladan, sigorta yaparsan Muğla'dan'' diye boşa dememişler...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce bir haber okudum. Bu zamlarla ilgili bir ön soruşturma başlamış