škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

EDS li YAYA GEÇİDİ

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef bu sistem çok can alır. kameraya güvenen yaya yola atlar. aracın durup durabileceğini hesaba katmaz. bizim sürücüde yaya geçidinde yavaşlaması gerektiğini bilmemezlikten geldiği için duramaz.

diğer bir sorun ise sistem nasıl işleyecek şimdi yaya geçidi üstünde öylece bir adam bekliyor. bunu görecek ve durmayan araca ceza mı yazacak yoksa aha yayaya çarptı ceza yazalım mı olacak sensör uyumsuzluğu mutlaka olacaktır. kilitli olan trafiği iyice sıkıştıracaktır. aynı hız eds leri gibi

az yeyinde alt geçit üst geçit yapın. haberlerde gördüğüm yaya geçidi resmen otoban arkadaşım neyin kafasındasın sen. ben basit bir vatandaş olarak kaygılarımı belirttim.
avrupada böyle bir sistem yok çünkü eğitim var. inşallah bu sistemi tasarlayanlarda eğitimini tek yönlü tamamlamamıştır. nedense ülkemdeki sistemler pek güven vermiyor bana.

haberde hiçbir teknik bilgi yok neye göre kime göre ceza kesilecek. zaten o kadar kamera, kablo, trafosu derken bi üst geçit parası çıkar heralde maksat ceza kesmek sanki. aynı otobüs yolları gibi uyulmayacak ve sistem  yakında boşa çıkar. tepki toplar.

ÖNCE EĞİTİM!!!!

Çevrimdışı cemdogu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Üst geçitlere katılmıyorum hocam keçiörende onlarca var,kavşaktan çıkarken görüşü engellemesi yanında, bakımı yapılmadığı zaman (ki yapılmıyor) hiç güvenli ortamlar değil.Tinercilerin ve dilencilerin yatak odası oluyor resmen.Alt geçitler de keza aynı.Artık avrupada hiçbiryerde alt üst geçit yapılmıyor.Özellikle Eds gibi yaya geçitleri yapılıyır ama adamlar sistemi oturtmuş.Ben geçen hafta benim plakam olmayan istanbuldaki aracın cezasını ödedim.Tabii itiraz ettik ama bizim sistem oturmamış...İşine gelmeyince Mobeseler bozuktu diyip te, ceza keserken senin araban olmasa bile ceza yollayan kurumlarımız var bizim.Koskoca Otobana da kur edsyi ama,trafikte hala milyonlarca muayenesiz ve bakımsız araç var.Frene bassa duracağı muamma.80+ hızlarda kırmızı ışık hep risktir.Bunun önlemini almadan, kişiyi arabasına bakmaya, bakımını muayenesini yapmaya teşvik etmezsen bizim memleketteki motorcular gibi plakayı ucundan kıvırır heryerden cezasız geçerler...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemdogu;467897
Üst geçitlere katılmıyorum hocam keçiörende onlarca var,kavşaktan çıkarken görüşü engellemesi yanında, bakımı yapılmadığı zaman (ki yapılmıyor) hiç güvenli ortamlar değil.Tinercilerin ve dilencilerin yatak odası oluyor resmen.Alt geçitler de keza aynı.Artık avrupada hiçbiryerde alt üst geçit yapılmıyor.Özellikle Eds gibi yaya geçitleri yapılıyor..

Bu üst geçit tarzı yerler semtine göre değişiyor haklısınız. Çok güzel üst geçitler var oysa şöyle camekan korkuluklu, kameralı... ama 3 şeritli işlek bir yolda yaya pek sağlıklı gelmiyor bana. Şöyle bir örnek vereyim. Ben yaya geçidinde yayaya yol vermekten korkuyorum. Yanlış anlaşılmasın korkum korna, küfür yemekten değil. Onlar zaten olacak ama diğer şeritteki adam durmazsa ben yayaya resmen tuzak oluştutacağım. Ama tek şeritli bir yolda rahatlıkla trafiği durdurabilirim. Anlatmak istediğim bu. Avrupada bu tarz sistemlerin olduğunu bilmiyordum. Bilgi için teşekkürler. Daha güvenli geçitler olmalı. Bu sistem bırakın yeşilin yanıp sönmesini sarı bile yanmadan kırmızı ışığın yanması gibi birşey. Hem yaya için hem trafik için büyük risk. O muanesiz araçlardan bir zincirleme bile oluşur.

Ugur A.

• Ziyaretçi
İstanbul' daki minibüs yolu denen güzergâhtaki minibüsleri adam edememişiz de EDS' li geçit vs. yapacakmışız. Boş geliyor bana maalesef.
Alıntı yapılan: 09fabia;467922
...Ben yaya geçidinde yayaya yol vermekten korkuyorum. Yanlış anlaşılmasın korkum korna, küfür yemekten değil. Onlar zaten olacak ama diğer şeritteki adam durmazsa ben yayaya resmen tuzak oluştutacağım...

Birebir yaşamışlığım var.:(

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
avrupada, kaldırımdasın, yönünü azıcık yola çevirince teee 1km uzaktaki araba duruyor sana yol veriyor.

yolda kalmış yaşlı teyze,  sakat, çocuk görsem hemen durur yol veririm. hatta arabayı durdurup  iner, elinden tutar karşıya bırakırım. bunu yaparken  arkadakilerden yediğim küfür de cabası.

kusura bakmayın da bizim insanımız hayvan biraz, direksiyona geçince daha da hayvanlaşıyor.

bizi AB ye değil, bence bangladeş-afganistan-pakistan medeniyetsiz ülkeler birliğine almaları lazım

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İBB'nin önünde var EDS'li yaya geçidi...

Medeni bir ülke olsak zaten yaya geçidinde yayalara yol verilirdi, bence tüm yaya geçitlerini silmek lazım, turistlere acıyorum...

Avrupa'da yaya geçidinde bir yaya çarparsan cezalardan ceza beğen

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;467931
Birebir yaşamışlığım var.:(

Geçmiş olsun Uğur abi :(

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eğitim eğitim dicem ama bir de insanın içinde olucak. öndeki azıcık bir duraklasa bunun neresinden uçarak geçerim zihniyeti var.
insanlar yayaya yol vermeyip kasislerden uçarak geçiyor bir de korna çalıyor yetmezse iner döver. direksiyona geçen herşeyde ben haklıyım diyen bir toplumda yaşıyoruz. ehliyet sınavlarını zorlaştırıyoruz ancak daha yola girilmez tabelasının ne anlama geldiğini bilmeyen kullanıcılar var. bu insanlar empati kurmaktan yoksun cahil insanlar. sen bir yayaya yol verme. çoluk çocugun o yollardan geçmeyecek mi düşünme. herkes bu zihniyette olsa biraz daha rahat olmazmıyız. trafik aksa da durdurur yol veririm yayaya.
yayanın o anda ne derdi var bilemezsin. yola bakmayabilir bakmasa da sen bakacaksın. direksiyona geçiyorsan bütün sorumluluğu almışsındır. biraz sorumluluk duygusu biraz empati çözer bunları ama yaptım oldu denilen bir yerde yaşıyoruz.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siz onu bunu birakin da bi edsli yaya geciti yayalar kolay gecsin diye mi yapiliyor saniyorsunuz? Ceza kesip para toplamak icin yapiliyor. Bizde burda saf saf yayalar nasil daha iyi gecer diye dusunuyoruz. Evet konustugumuz konu bir sorun ama asil bu yaya gecitlerinden abuk subuk ceza yememenin bir yolunu bulmak lazim.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
EDS görür görmez bi frene asılman lazım zaten ne olursa olsun.

EDS demek ceza demek.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ceza yazmak, gelir oluşturmak için yapılan bir iş...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 09fabia;467957
Geçmiş olsun Uğur abi :(
Eyvallah da Allah ' tan yayaya bir şey olmamıştı.