škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

3G mobil modem ile internete baglanma !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zorro658

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar haftaya hatay'a gidiyorum ve evde internet yok bende 3G mobil modem nete baglanmak istiyorum, önerir misiniz ?

Bu turkcell in kampanyas
http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/3Ginternetcihazlari/vinn3Gmodem

Buda vadofone
http://www.vodafone.com.tr/Internet/faturali-aylik-internet-tarifesi.php

Bilgisi olan yada kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim :ok:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öneririm. Ama sehir merkezleri haric ilcelerde falan 3G sebekesi yok.Vodafoneda 3G tecrubesi olsada Trcell kalitesi ortada..Bende dusunuyorum ama seneye kadar sebekeleri tam oturur...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vodefone İstanbulda bile doğru düzgün 3G desteği veremiyor...( şişli-taksim-maslak-kadıköy-beşiktaş) harici nanay....

Çevrimdışı zorro658

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hız oalrak turkcell  yoğunluk olmadığı ve şebekeye yakınsan 2 megabit hıza ulaşıyor.Duruma göre hız da düşme olacaktır.3g  şebekenden şebekeye bulunması değişiyor ..genelde büyük ve merkezi yerlerde 3g var.Doğu ve güney doğuda çoğu ilçede bulunmuyor.Bi cep tel ile denemeden sakın alma.3g olmadı zaman edge le bağlanır onlada internet sayfalarını az gecikme olsada açıyor,msn de ise kamerada atlama olsada gösteriyor...

Çevrimdışı zorro658

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hotrain;35603
hız oalrak turkcell yoğunluk olmadığı ve şebekeye yakınsan 2 megabit hıza ulaşıyor.Duruma göre hız da düşme olacaktır.3g şebekenden şebekeye bulunması değişiyor ..genelde büyük ve merkezi yerlerde 3g var.Doğu ve güney doğuda çoğu ilçede bulunmuyor.Bi cep tel ile denemeden sakın alma.3g olmadı zaman edge le bağlanır onlada internet sayfalarını az gecikme olsada açıyor,msn de ise kamerada atlama olsada gösteriyor...

Hatay'a gideyim evde şebeke araması yapıcam cep telefonum gösteriyo hangi hatların 3g yi çektigini ona göre alıcam artık. 7.2 megabit diyo ama mesela bizim evde kullandıgım adsllerin hızı kaç megabit ? (4 gb kotalı 30 lira olan)

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En son kotalıları 8 megabite çıkardılar diye biliyorum.Öncede 1megabitti.Basitçe 1megabit hat 1sn  100kilobyte civarı bilgi indirir.3g varsa bölgenizde çok rahat internet sayfaları açılacaktır.Bide şuna dikka edin 2 mahalle aşağıda 3g çekerken evde edge ile bağlanabiliyor çünkü diğer 3g olmayan şebeke daha yakın olabilir.

Çevrimdışı zorro658

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hotrain;35613
En son kotalıları 8 megabite çıkardılar diye biliyorum.Öncede 1megabitti.Basitçe 1megabit hat 1sn 100kilobyte civarı bilgi indirir.3g varsa bölgenizde çok rahat internet sayfaları açılacaktır.Bide şuna dikka edin 2 mahalle aşağıda 3g çekerken evde edge ile bağlanabiliyor çünkü diğer 3g olmayan şebeke daha yakın olabilir.
Teşkkür bilgiler için :D Edge bile çekse alıcaz mecburen :(