škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Konya'nın Yeni Tramvayları Skoda Firmasından

ZaHiR · 17 · 7012

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Ekim 2012 günü teklifleri  toplanan, “60 adet tramvay aracı  58 kalem yedek parçası ve 1 adet deray  ekipmanı alımı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi. Söz konusu ihalenin  değerlendirme çalışmaları devam ediyor. Yetkililer, %70 fiyat ve %30  fiyat dışı unsurlara bağlı teknik puanlama çalışmalarının önümüzdeki  günlerde sonuçlandırılacağını kaydettiler.

Gerekli çalışmaların tamamlanmasından sonra ihale sonuçlandırılacak. Bilindiği gibi, ihaleye katılan firmalar şöyleydi:
 1. Astra (Romanya)
2. Bombardier (Almanya)
3. CNR (Çin)
4. CAF (İspanya)
5. Pesa (Polonya)
6. Skoda (Çek Cumhuriyeti)

İhale sonuçuna göre;

Konya'nın yeni tramvayları Skoda firmasından alınacak. Yeni tramvaylara ilişkin sözleşme Mevlana Kültür Merkezi'nde törenle imzalandı. Konya Büyükşehir Belediyesi 60 yeni modern tramvay alıyor. Anlaşmalar Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile Skoda firmasının yetkilileri tarafından imzalandı. Akyürek yeni tramvayların yaz aylarında gelmeye başlayacağını açıkladı. "Konya'daki toplu ulaşım yeniden planlanıyor" diyen Başkan Akyürek, Türkiye'deki en avantajlı raylı sistem ihalesine imza attıklarını, tüm araçların 24 ay içerisinde teslim edilmiş olacağını söyledi. Başkan Akyürek “tramvay renkleriyle ilgili kararı halkımızla birlikte vereceğiz” diye konuştu.

-------------------------------------------------------
Yalnız niçin Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından %100 yerli üretimi yapılan  tramvay "ipekböceği" ile anlaşılmadı merak konusu?

[YOUTUBE]MaYYpigx2rY[/YOUTUBE]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
ıhaleyi kazanan Skoda firmasının açtığı tramvay ismi yarışması da sonuçlanmış bu arada,

rumuz: FF

kısaltma: KONYARDIRKİNG...

:rm:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlginç Bursa'da üretim var ama neden dışarıdan alınmış..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;424207
İlginç Bursa'da üretim var ama neden dışarıdan alınmış..
Alıntı yapılan: ZaHiR;424192
...Yetkililer, %70 fiyat ve %30  fiyat dışı unsurlara bağlı teknik puanlama çalışmalarının...
:wnk::wnk::wnk:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konya belediyesi de skoda'cı desenize,foruma üye yapmak da zahir arkadaşa düşer o zaman
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yerli uretim BMC otobusler de var ama İzmir'den baska hangi belediye tercih ediyor bilmiyorum.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;424282
Güleryüz vardı ne güzel :)

Yok mu Güleryüz hala?  Yollarda otobüslerin i görüyorum. ..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbulda Şu Anda Çoğu Yerli Otobüs. Otokar , BMC , Tezeller , Temsa , Güleryüz Gibi

Yerli Marka Olmayıp Üretimi Yerli Olanlarda Var. Mercedes-Benz , Man Gibi..

2013 Model İ.E.T.T Otobüsleri İhalesinide Otokar Aldı.

Otokar Kent LF

Elektrikli Otobüs İhalesinide Otokar Aldı , Şu Anda Sadece 1 Adet Var Hatta Çalışan. Oda Test Sürüşlerinde Arada Sırada Sabah 7.30 Civarı Topkapı-Beşiktaş Arasında Çalışıyor.. Ben İlk Başta Yadırgamıştım Nasıl Çekermi Gidermi Diye Hiçde Zorlanmadan Gidiyor Vallahi. İçinde Hiç Motor Sesi Yok Sadece Şanzımanın Sesini Duyuyorsunuz. Hacim Olarak Ne Yazıkki Ufak. Zaten 2 Kapılı.

Doruk Electra

« Son Düzenleme: 05 Mart 2013, 22:57:18 Gönderen: kaptan52 »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim Köprülü Gökçek Paşa Man ve Mercedes'ten vazgeçmiyor.Eski İkaruslarıda Afganistan'a itelemiş diye bir haber okumuştum:D

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Istanbulda hala aktif olarak calisiyor ikaruslar :) tabi revizyon goruyolar devamli.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;424313
Istanbulda hala aktif olarak calisiyor ikaruslar :) tabi revizyon goruyolar devamli.

Ayvansaray Okmeydanı arasındaki yokuşu çıkana kadar yarı ömrü gidiyor onlarında ,hala neden kaldırmıyorlar anlamış değilim..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beykoz-Kadıköy hattındaki otobüslerin çoğunuda CNG sisteme çevirmişler tipleride çok tuhaf uzaydan gelmiş gibi :D

Buldum yerli üretimmiş :)

http://www.tcv.com.tr/karat-cng.pdf

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;424318
Beykoz-Kadıköy hattındaki otobüslerin çoğunuda CNG sisteme çevirmişler tipleride çok tuhaf uzaydan gelmiş gibi :D

Buldum yerli üretimmiş :)

http://www.tcv.com.tr/karat-cng.pdf

:++::rock1::rm::syg2:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;424316
Ayvansaray Okmeydanı arasındaki yokuşu çıkana kadar yarı ömrü gidiyor onlarında ,hala neden kaldırmıyorlar anlamış değilim..
Tıka basa dolu körüklü bir Ikarus' la İnönü Stadı' nın çevresini dönerek Taksim' e çıktığımı bilirim. Ikınıp sıkınır ama gene de çıkar. Şanzımanları kısadır yük çekebilmesi için. Onun için de rampalarda biraz fazla bağırınırlar. Ha konfor dersen susar otururum yerime.:D