škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otogaz

vahit · 11 · 4408

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vahit

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar.
Kırıkkale den  Çoruma gelirken yerel bir istasyondan gaz aldim.Bir süre sonra araba benzine geçti ve motor ariza ışığı yandı,araba teklemeye başladı.Yavaş yavaş Çoruma geldim.Usta bobin ve bujileri yeniledi,gazcı ayarlar yaptı,düzeldi.Bir daha yaparsa gaz beynini değiştirmeyi tavsiye etti.Bu sorun gazdan kaynaklanmış olabilir mi,buji ve bobinler kaç bin km de değişmeli?yaklaşık 500 tl harcadım.Arabanın çekişi arttı.Yine de içim rahat değil.Bir de hangi marka lpg tavsiye edersiniz,neden?Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 00:11:05 Gönderen: vahit »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG filtresini değiştirin. Hatta düzgü bir usta bulursanız gaz memelerini söküp temizlesin.

Bobin bujiden ziyade gazın kalitesiz olmasından kaynaklı bir sorun gibi.

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Biz  Konya da hep aynı BP istasyonundan alıyoruz gazı, bir kaç kere başka petrolden aldık(ucuz diye) motor arıza lambası yandı ama arıza yapmadı.  ( yakıtı tanımlayamıyormuş) . Bence iyi bir bayi bulup hep ordan gaz alın ve şehirdışında büyük markaların istasyonlarından gaz alın.

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg takıldıktan sonra bobinler patlıyor yaklaşık 10-15 bin km içinde. 4 ünüde değiştirmek gerekiyor sizede böyle olmuş olabilir daha önce hiç degişmişmiydi? otogazı markası belli bilindik yerlerden alın fark ediyor çünkü kötü yakıt karışımından arıza lambası yakıyor sıkıntı çıkarıyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maviselx;548791
Lpg takıldıktan sonra bobinler patlıyor yaklaşık 10-15 bin km içinde. 4 ünüde değiştirmek gerekiyor sizede böyle olmuş olabilir daha önce hiç degişmişmiydi? otogazı markası belli bilindik yerlerden alın fark ediyor çünkü kötü yakıt karışımından arıza lambası yakıyor sıkıntı çıkarıyor.

Böyle genelleme yapmanız yanlış. Zira 0 aldığım aracım şuan 26.000 kmde ve 24.500 kmsi tüplü ve patlayan çatlayan bobin olmadı. Aynı şekilde diğer aracım 800kmdeyken takıldı şuan 57.000kmde ve turbo motor olmasına rağmen onda da patlama çatlama yok. Mhtemelen bahsi geçen araç 100-150k civarı bir kmdedir ve bobinin ömrü zaten tükenmiştir

Çevrimdışı maymetmgs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg önemli dir uzun süredir lpg li araç kullanıyorum daha 15 gündür dizel kullanıyorum lpg yi nerden aldığınız önemli uzun yola çıktığımda lpg bitse bile bilmedik yer olmazssa almazdim çünkü dandik bi lpg kullanımı filtreleri bujilere varana kadar zarar verir tüp beyni falan saymıyorum bile benzinde gezin ama dandik lpg almayın

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;548829
Böyle genelleme yapmanız yanlış. Zira 0 aldığım aracım şuan 26.000 kmde ve 24.500 kmsi tüplü ve patlayan çatlayan bobin olmadı. Aynı şekilde diğer aracım 800kmdeyken takıldı şuan 57.000kmde ve turbo motor olmasına rağmen onda da patlama çatlama yok. Mhtemelen bahsi geçen araç 100-150k civarı bir kmdedir ve bobinin ömrü zaten tükenmiştir

Diger araçlarınız nedir bilmem ama dikkat ederseniz fabia için konuşuyoruz  ben lpg takdırdıktan sonra bu olayı yaşadım+2005 fabiası olan akrabam ve genelde fabialarda lpg den sonra bobin patlaması yaşanıyor. Sanayadeki ustaların görüşüde bu yönde. Elbette daha uzun giden/dayanan bobin olmuştur, şu olur spor kullanan vatandaş daha üst devirlere çıkacagından bobin daha kısa dayanır sakin kullanan vatandaş da da bobin biraz daha uzun gidebilir. Ayrıyetten arkadaşın arızası budur demiyorum fikir vermesi açısından söyledim. iyi günler...
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2015, 09:01:07 Gönderen: maviselx »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maviselx;548907
Diger araçlarınız nedir bilmem ama dikkat ederseniz fabia için konuşuyoruz  ben lpg takdırdıktan sonra bu olayı yaşadım+2005 fabiası olan akrabam ve genelde fabialarda lpg den sonra bobin patlaması yaşanıyor elbette daha uzun giden/dayanan bobin olmuştur sanayade ki ustaların görüşüde bu yönde. Şu olur spor kullanan vatandaş daha üst devirlere çıkacagından bobin daha kısa dayanır sakin kullanan vatandaş da da bobin biraz daha uzun gidebilir. iyi günler...

Hocam aracmın motoru fabianın motoruyla aynı vw yapımı motor bir farkı bulunmamakta

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
33 bin km oldu hala bobinlerimde bir problem yok . Sanırım sorun lpg ye uyumlu buji kullanmamaktan kaynaklanıyor ...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bobinin bozulmasının  lpg ile ilgisi yok, zaten belli bir km ye gelmiş arabalara lpg takıyorlar, bobin zaten biraz eskimiş oluyor, lpg de de yüksek devir çevirdikçe bobin, ömrünün sonuna geliyor...
Yani araba yeniyken tüp takılsa, araba da normal kullanılmaya devam etse, bobinin ömrü 100 000 km den aşağı değil.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı vahit

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sağlık sebebiyle ayda iki defa Kırıkkale yolculuğum oluyor.Salı akşamı depoyu fulledim,25 tl ödedim,bana enteresan geldi.Bir depo gazla Kırıkkale'ye gidiyor,Sungurlu'da tekrar depoyu fulluyor Çorum'a dönüyordum.Kırıkkale'ye 15 km kala gaz bitti,benzine geçti.Shellde depoyu doldur dedim,yine30 tl aldı.Benim depo 55 tl kadar aliyor.Çorum'a geldim,gelirken ve şu an bir problem yok.Hemen de tamirciye gitmek istemiyorum,fuzuli masraf çıkartabiliyorlar.Bunu nasıl yorumlar ne tavsiye edersiniz?