škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon arıza lambası yandı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vahit

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba.İkinci defa oldu,garajdan çıkarken hafif gazla  manevra sırasında  direksiyon arıza lambası yandı,direksiyon sertleşti,motor  stop ettim,yeniden çalıştırdım,durum düzeldi.Bu bir arıza habercisi midir?İyi günler.

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben rot-balansçıda yaşamıştım çıkarken abs ve direksiyon ışığı yandı. Ustayı çaşırdım arabaya noldu diye bindi bi çalıştırdı düzeldi :) bir daha da yaşamadık çok şükür.

Bir sorum var araba rolantinin altına girecek şekilde mi garajdan çıkıyorsunuz? Sebep bu olabilir. Tabi işin ustası değilim ama mantıklı geliyor bu sebep.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2015, 00:20:00 Gönderen: srdr4270 »

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
direksiyon gücünü elektrik sisteminden aldığı için kısa süreli bi problem olmuş olabilir. akünüzü kontrol ettirmenizi tavsiye edebilirim ilk adım olarak.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vahit;542937
Merhaba.İkinci defa oldu,garajdan çıkarken hafif gazla  manevra sırasında  direksiyon arıza lambası yandı,direksiyon sertleşti,motor  stop ettim,yeniden çalıştırdım,durum düzeldi.Bu bir arıza habercisi midir?İyi günler.
@vahit
Genellikle 8-12-13 yıllık Fabia 1 lerde bu problem pompaya bağlanan elektrik  soketinin prinç kontaklarının ya zamanla kararmasından yada içine giren asidik pis sudan kaynaklanan kötü temas neden olmaktadır. Pompanın çalışma anında ne kadar akım çektiğini bilememekle birlikte oldukça yüksek bir akım çektiğini biliyorum, oluşan bu temassızlık yada kötü temas sonucu oluşan direnç ve neden olduğu gerilim düşümü bu hataya neden olmakta. Pompa malesef bana göre son derece kötü bir yere konulmuş ve özellikle hızlı sulu zemin geçişlerinde bu bölge baya su almakta. İlk fırsatta bu soketi sökün yada söktürün,yağsız kontakt spreyle temizletin "dişi" tarafın kanatlarını elektronik karga burnuyla kapatın, "erkek" tarafını gerekirse 1200 numara zımpara ile temizleyin ve soketi takın. En az 5-6 sene aynı sorunla karşılaşmazsınız.
Ayrıca, Akünün (-) kutup şase-motor bağlantısındaki kötü temasda buna neden olabilmektedir. Akünüz eskidi ise ya da düşük şarjlı ise pompanın çektiği akımı verememekte olabilir. Hepsi kontrol edilmeli

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynısı başıma gelmişti ama düzelmemişti. sert direksiyonla birlikte sanayiye gittim bir şekilde. akünün orda birşeyler yaptı usta 20 liraya hallettik.