škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2004 Skoda Fabia Chocie hakkında Acil Yardım.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alfonzo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaslr ben aranıza yenı katıldım. 10 gün once ılk arabamı  2004  Skoda Fabia Chocie 1.4 16V 101 Hp satın aldım.Aracımdan cok memnunum daha 60.000 km de yakıtı çekişi 10 numara. Aracımda 2 sorun var.Aracımda fabrıka cıkışlı Hız sabitleyici ve ASR (Patinaj Engelleme Sisitemi) var ama calışmıyor Skoda servisine gittigimde muhtemelen çoğunluğun başına gelmiş olan o ilgi alaka ile karşılaştım.Servisteki usta bilgisayara bağlayıp kontrl ettikten sonra  hız sabitleyicisi kolunun komple bozuk deyip 400 tl cik bi ücretle yeni kol ıle değiştirelm dedi. ASR ıle ılgili de patinaja düştüğünde otomatık gaz kesmesı lazım deyip başından savdı. Hız sabitleyicisindeki kol muhabbeti gibi ASR tuşunu  komple değiştirmeyi teklif etti. Forumdakı arkadaslardan bazıları oksitlenme problemınden bahsetmişlerdi kendi başlıklarında.Hız sabitleyicisi için böyle bi kronık sıkıntı var temzleyebilrmsn dedm ısrarla değiştirelm dedi. Ben de kabul etmeyip cıktım servisten cunku bana cok mantıksız geldi hız sabitleyicinin bağlı olduğu aynı kol ile sorunsuz  sinyal ve uzun farları calıştırıyorm. Daha once bi arkadas nasl temzleneceğnı anlatmış sanırım ama fotoğraflı anlatımını acamadım. Oksitlenmeyi nasıl temizleyebilrim bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. ASR ılgili de elektrk işlerine bakan bi ustaya sigortaları gösterdm yine forumda bahsedilen kronık ABS-ASR ışığı ıle ılgılıdır die sıgortalarda sorun yokmuş. Bılgisi olan arkadaşlr yorum yaparsalar sevinrm. teşekkrler...

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hız sabitleyici hakkında bilgim yok ama asr çalışmıyorsa abs de çalışmıyordur çünkü ikisi birbiriyle baglantılı çalışıyor diye biliyorum.
Gösterge ekranında her ikisininde lambası yanıyorsa akü üstündeki sigorta kaynaklı oluyor genelde oradaki sigortaya baktırdınızmı? Birde gögüsdeki asr tuşu asr yi kapatmaya yani off konumu için yarıyor ve off yaptıgınızda sadece asr lambası yanar gösterge panelinde o tuşda bir sıkıntı olacagını sanmıyorum.

Yaş ıslak bi zeminde gaza fazla yüklenip pati yaptırınca asr devreye girer ve göstergedeki lamba kesik kesik yanar söner.

(altıntıdır)

Çevrimdışı alfonzo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abs ışığı aracın kontagını actığmda yanıyor ama Asr yanmıyor. Aracı çalıştırınca bütün uyarı ışıkları sönüyor. Abs ışığı diğer Fabia larda Sert fren yapıca gösterge panelinde  yanıyormu bilmiyrm ama benim aracta sert fren yapınca Abs devreye giriyor lastikler bloke olmuyor ama Abs ışığı da yanmıyor. Asr ye gelince sizin bahsettiğinz gibi ABS-ASR ısığı yanan arkadaslarn yazdığı gibi ilk olarak aküdeki sigortalara baktırdm sorun  yok dedi usta. Ama Asr düğmesine bassam da basmasamda Asr aktif değil ve aktif olmyr. Sert bi kalkışta çekiş tekerleri patinaja düşüyor ve Asr lambası yanıp sönmüüyor.Aracımdaki Problem ne anlayamadım????? Ayrıca paylaştığınız alıntı fotoda hangi sigorta ABS-ASR sigortası başka bi ustaya daha göstereym.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vcds ile guzelce kurcalamak lazim. Kol veya dugmeden olacagina pek ihtimal vermiyorum..

Çevrimdışı alfonzo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda trabzon servisinde cihaza bagladilar ama bisey bulamadlr. Abs-Asr beyninde sorun olabilir diye düşünüyorum ama o zamn Abs nin de çalışmaması lazm

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kurcalamadan bir şeyler söylemek gerçekten zor. işi bilen dürüst ustanın müdahale etmesi lazım

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alfonzo;539447
Abs ışığı aracın kontagını actığmda yanıyor ama Asr yanmıyor. Aracı çalıştırınca bütün uyarı ışıkları sönüyor. Abs ışığı diğer Fabia larda Sert fren yapıca gösterge panelinde  yanıyormu bilmiyrm ama benim aracta sert fren yapınca Abs devreye giriyor lastikler bloke olmuyor ama Abs ışığı da yanmıyor. Asr ye gelince sizin bahsettiğinz gibi ABS-ASR ısığı yanan arkadaslarn yazdığı gibi ilk olarak aküdeki sigortalara baktırdm sorun  yok dedi usta. Ama Asr düğmesine bassam da basmasamda Asr aktif değil ve aktif olmyr. Sert bi kalkışta çekiş tekerleri patinaja düşüyor ve Asr lambası yanıp sönmüüyor.Aracımdaki Problem ne anlayamadım????? Ayrıca paylaştığınız alıntı fotoda hangi sigorta ABS-ASR sigortası başka bi ustaya daha göstereym.

Soldan 2ci veya 3üncü sigorta olması lazım kendiniz söküp kontak sprey veya wd-40 sıkarak temizleyerek takın fabialarda asr problemi %90 bundan kaynaklanıyor ama yinede diger ihtimallerde olabilir.

Çevrimdışı vahit

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Allah kolaylık versin.Ben de de 2004 choice var.Hız sabitleyici olduğunu yazmışsınız,tüm cehoice modellerinde  var mi bu özellik?Arabadan fazla anlamıyorum,üç yıldır yeni yeni öğreniyorum bazı özellikleri.

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Bendede aynı model choice var. Hız sabitleyici fabrika cikisinda var yazmissiniz benimkinde yok. Yada ben ben bilmiyorum :))
Sorulariniza cevap veremeyeceğim ama aracımıtrabzondan aldım . aracı aldıgım abiyle arasıra görüsürüz bayram kandil vs de. Sağolsun iyi bi insan. Triger seti değişimi diye sordum kendisine benim ustam bilir skodacı demişti. Numarası var bende arayıp plakadan sorgulamistim yaptığı bakımları felan. Trabzondaysanız bi uğrayın belki deneyimlidir bi faydası olur size.

05336891637 ali usta

Yeri nerdedir bilmiyorum telefonla görüşüp bi uğrayın isterseniz. İnşallah sorununuza çözüm bulursunuz .

Tekrar hayırlı olsun aracınız.

Çevrimdışı alfonzo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle yorumlarınız için teşekkurlen. uzun zamandır gıremedim foruma. Hız sabitleyicisi sorunumu çözdum sebebi basit bi temassızlıkmış.