škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb ' lendim.

kobak · 70 · 39158

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun kazasız belasız inşallah ;)
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En güzeli...

Hayırlı, mutlu ve kazasız sürüşler dilerim.:ok:

Bir de bizim için aracınızın motor kodunu paylaşabilirseniz seviniriz.:) (ruhsatta yazan motor numarasının ilk 3 harfi)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hayırlı olsun güle güle kullanın harika araç.

Önden kazası var mı?

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iyi günlerde kazasız belasız cezasız kullanın...

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun çok güzel araç, yeni kasa SuperB'den daha oturaklı ve kaliteli geliyor gözüme hep.

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Oh maşşallah bizim tosuna kardeş gelmiş,hemde ikiz:D:D:D:D...Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullanın :):):)
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İyi dilek ve temennilerini ileten tüm forum müdavimlerine teşekkürü bir borç bilirim.
Allah daha güzelini sizlere nasip etsin inşallah. Tekrar teşekkürler.

Alıntı yapılan: mustisahin;60486
Vay masallah, canavar gibi makine, hayırlı ugurlu olsun iyi günlerde kullanın,
biraz motorundan, beygirinden, yakısından, sakıncası yoksa yaklasık fiyatından bahsedin,
hani her Skodacının hayali Superb dir ya, :-)
Araç 2005 model Skoda Superb Elegance 1.9 TDI 131 Hp Triptronik. Mayıs 2005 trafik çıkışlı. Aracın motor nosu AVF74 ile başlıyor. Aracı ağustos başında altım. Araç 2 seneye yakın yediemin otoparkında yattığı için ben aracı aldığımda 57200 km deydi şu anda 65000 kmde o yüzden yakıt kısmını ortalama 100km'de 7,5-%8 lt motorin yakıyor diyebilirim.

Alıntı yapılan: hakanerdogan;60550
Hayırlı olsun güle güle kullanın harika araç.

Önden kazası var mı?

Ben avrupa yakasında bir doğuş yetkili servisinin muhasebesinde çalışıyorum, bizim turkuaz programından arabanın şase nosu ile bakıldığında malum hiç birşey çıkmıyor. O yüzden skoda yetkili servisinde çalışan bir arkadaşımı arayarak sorgulama yaptırdım ve bizim atölyede ekspertiz yaptırdım araca, aracın tek değişen orginal yeri sol ön şoför camı, önceki sahibinden kalan polis tutanağına göre avcılar civarında araç park halinde iken cam kırılarak içerisinden cep telefonu çalınıyor, sonra kaskodan ön camı atik skodada hallediyorlar. Neden önden kazası var mı diye sordunuz merak ettim doğrusu.

Bu arada yeri gelmişken sorayım, ekspertiz sırasında turbo borusunda yağlanma diye bir tabir kullanmıştı arkadaşlar bunun ileride bana sıkıntısı olurmu acaba?
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2010, 09:05:38 Gönderen: kobak »

Škoda Superb Mk1 (3U)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kobak;60628
İyi dilek ve temennilerini ileten tüm forum müdavimlerine teşekkürü bir borç bilirim.
Allah daha güzelini sizlere nasip etsin inşallah. Tekrar teşekkürler.

Araç 2005 model Skoda Superb Elegance 1.9 TDI 131 Hp Triptronik. Mayıs 2005 trafik çıkışlı. Aracın motor nosu AVF74 ile başlıyor. Aracı ağustos başında altım. Araç 2 seneye yakın yediemin otoparkında yattığı için ben aracı aldığımda 57200 km deydi şu anda 65000 kmde o yüzden yakıt kısmını ortalama 100km'de 7,5-%8 lt motorin yakıyor diyebilirim.

Ben avrupa yakasında bir doğuş yetkili servisinin muhasebesinde çalışıyorum, bizim turkuaz programından arabanın şase nosu ile bakıldığında malum hiç birşey çıkmıyor. O yüzden skoda yetkili servisinde çalışan bir arkadaşımı arayarak sorgulama yaptırdım ve bizim atölyede ekspertiz yaptırdım araca, aracın tek değişen orginal yeri sol ön şoför camı, önceki sahibinden kalan polis tutanağına göre avcılar civarında araç park halinde iken cam kırılarak içerisinden cep telefonu çalınıyor, sonra kaskodan ön camı atik skodada hallediyorlar. Neden önden kazası var mı diye sordunuz merak ettim doğrusu.

Bu arada yeri gelmişken sorayım, ekspertiz sırasında turbo borusunda yağlanma diye bir tabir kullanmıştı arkadaşlar bunun ileride bana sıkıntısı olurmu acaba?

Tampon bitimi, ızgara ve farlar arası biraz esneme olmuş demek ki sıcaklık farklarından dolayı, sırf merakımdan.

Aracı sürekli 3000-4000 arası kullanıyorum bu aralar ve turbo borusundaki yağlanma eğer şu hadde ise ve biraz seri kullanıyorsanız normal, bu benim turbo :)

(arabalar aynı değil dersenizde, 1.4 TDI motoru, 1.9 TDI motorunun tamamen aynısıdır tek farkı bir silindir iptal edilmiş olması, herneyse zaten ikiside dizel ikiside TDI)

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Egsoz borusunun dışındaki yağ, dış etkenlerden oluşan yağdır, turbo yağladığı zaman ilk etapta hava filtresini yağlar. Daha sonraki etaplarda hava filtresinden inerek, emme manifoltundan pistona iner ve araba mavi duman atmaya başlar. Turbo hiçbir şekilde dışarı kısmını yağ vermez.

Benim aracımda şu anda sadece hava filtresini sadece nemlendiriyor.

Teşekkürler.

Škoda Superb Mk1 (3U)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kobak;60682
Egsoz borusunun dışındaki yağ, dış etkenlerden oluşan yağdır, turbo yağladığı zaman ilk etapta hava filtresini yağlar. Daha sonraki etaplarda hava filtresinden inerek, emme manifoltundan pistona iner ve araba mavi duman atmaya başlar. Turbo hiçbir şekilde dışarı kısmını yağ vermez.

Benim aracımda şu anda sadece hava filtresini sadece nemlendiriyor.

Teşekkürler.

Ben hiç bişey anlamadım.

Turbo borusundaki yağlanma demişsiniz, sonra egzost borusuna atlamış mevzu.

Turbo hava filtresini mi yağlar?:confused::confused::confused::confused:

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin gönderdiğiniz resimde paslı kısım yani yağlanan bölüm egzos gibi geldi gözüme, çünkü emme manifoltuna giden boru plastik veya metal olur.

Turbo hava filtresini içini yağlayabilir.

Škoda Superb Mk1 (3U)

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ha, OK :) Bi an anlayamamışım :)

Yok o boru plastik, pas değil o çamur :lol:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
süper bir makinaya benziyor ve çok oturaklı bir görüntüsü var.ve bana 2005 passatdan daha hoş geliyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ