škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb 1.4 tsi lpg

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haydarkabasakal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
superb 1.4 tsi aracıma % 40-45 arası tasarruf için önerebileceğiniz lpg varmı arkadaşlar ?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valle nin LPDI diye birsistemi var. Sıvı lpg kulanıyor ve iddalarına göre TSI lara da uygulanabiliyor. Taktırıp memnun olanlar da var olmayanlar da.

http://forum.donanimhaber.com/m_64046496/mpage_33/tm.htm

Bunun dışında ben olsam TSI a kesinlikle LPG taktırmazdım. Çünkü sorun çıkarma şansı çok ve tasarrufu az oluyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vialle LPDI, BRC LDI, Prins DLM TSI LPG dönüşümü için uygun sistemler..
Fiyatları 5.000-6.500 TL arası değişiyor.

Piyasada 2000-3500 TL ye yapılan karma sistem dönüşümleri Direkt enjeksiyonlu arabalar için uygun değil. Benzin enjektörlerine zarar verebiliyor ve tasarrufu %25-30 arasında..

Çevrimdışı erhaneda2

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;444905
Valle nin LPDI diye birsistemi var. Sıvı lpg kulanıyor ve iddalarına göre TSI lara da uygulanabiliyor. Taktırıp memnun olanlar da var olmayanlar da.

http://forum.donanimhaber.com/m_64046496/mpage_33/tm.htm

Bunun dışında ben olsam TSI a kesinlikle LPG taktırmazdım. Çünkü sorun çıkarma şansı çok ve tasarrufu az oluyor.

can kardeşim öncelikle sizin fikrinize katılmıyorum. daha 2 ay önce superb 1.4 tsi aracıma Vialle marka LPDİ sistemi taktırdım.ve çok memnunum.fiat konusuna gelince bence pahalı 5 bin civarı.yaygın değil ama sorunsuz bir sistem.ayar ve bakım gerektirmiyor.sistem aracın  kendi enjektörlerini kullanıyor.motora herhangi bir zararı yok.tasarruf konusuna gelince şu ana kadar lpg de bir litrede 11 ile 15 km yol yaptım. orantıyı siz hesaplayın.

Çevrimdışı mskrc37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
LPG konusunda aradığım herşeyi buradan bulabiliyorum.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSİ lara uygulanan lpg sistemleri çok pahalı. Biraz daha ucuzlasa bende alacam hemen bi tsi motor golf veya rapid...