škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön süspansiyondan gelen ses.???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Maalesef yaklaşık 4.5  ay önce 2. el olarak aldığım a7 aracımda son 2 aydır ön süspansiyonlarda özellikle yüksek tümseklerden yavaşta olsa geçerken sanki bozulmuş yatak yayı gibi bir ses gelmeye başladı. ben sese hassas ım ama geçen avm deki tümsekten geçerken de eşim  farketti. ben ilk önce konya daki soğuk havadan diye düşünmüştüm ama bu aralar hava gayet ılık yinede var.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Sesi biraz daha açarmısınız, bizim araçtada son birkaç aydır ön taraftan bir ses geliyor ama sanki davlumbazın içine bişey sürtüyormuş gibi kasislerden geçince geliyor sadece sağ ön taraftan gığğk gığğk diye.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;553428
Merhaba,

Sesi biraz daha açarmısınız, bizim araçtada son birkaç aydır ön taraftan bir ses geliyor ama sanki davlumbazın içine bişey sürtüyormuş gibi kasislerden geçince geliyor sadece sağ ön taraftan gığğk gığğk diye.

yoo öyle bi ses değil bu . belki videoya çekebilirim. bulunduğum ilçede o kadar yüksek ses yok ama yine de bi bakacağım. araç yüksekten düşerken yada büyük hafif çukurlarda gövde salınımı yaparken gıcırdayan yay sesi geliyor. ve bariz duyuluyor. ama küçük alçak tümseklerde yapmıyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiğiniz sorunla ilgili forumda konu mevcut; tahminimce aynı sorun.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=33348&highlight=Gıcırtı
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...