škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışa Hazırlık, Lastik ve Paspas önerisi Lütfen.

bilen · 52 · 17932

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Aracımın lastikleri iyi durumda(zaten daha yeni  8bin km oldu) ancak kış lastikleri almak istiyorum. Büyükçekmece tarafında oturuyorum.

Tavsiye edeceğiniz kış lastiği marka ve modeli nedir ? (Octavia A7 Combi sahibiyim.) Kampanyalı birşeyler yakalıyabilir miyiz bu aralar ?

Birde arabamın orjinal paspasları halı gibi kış için sanırım lastik olanlardan tavsiye edebilir misiniz? Skodanın resmi websitesinde çok farklı ve fazla seçenek vardı anlayamadım.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben linkteki ürünü almıştım o siteden, gayet memnunum. Müşteri hizmetleri de gayet iyi.
Serviste aynı paspas kaç para şu anda  bilmiyorum. Şu da var arka taraf için şaft tünelini kapatacak bir parçası yok bu setin...
http://www.eskoda-shop.cz/Vnitrni-vybava-68712/3899-Koberce-sada-guma-5E1061550
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2015, 10:52:14 Gönderen: simurgson »

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik için petlasın kışlığını kullandım gayet te memnunum

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;530631
Lastik için petlasın kışlığını kullandım gayet te memnunum

Bunu buldum hepsiburada üzerinde... Gerçi kargo ücreti vs de alıyor şu anda ancak orumları iyi gibi duruyor. Halen kararsızım.

http://www.hepsiburada.com/petlas-snow-master-w651-205-55-r16-91h-kis-lastigi-uretim-yili-2014-p-OTOZSU24011?productId=otozsu24011&categoryId=259720

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yanlış bilmiyosam nokıan üst seviye bir lastik.şahsen bende petlas öneriyorum f/p ürünü bence.sonuçta maksimum 3-4 ay kullanacaksınız.çok masrafa değmez.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilen;530637
Birde Nokian diye bir marka var, yorumları çok iyi gerçektende. Deneyen var mı acaba ? Forumda da arama yapıcağım şimdi...

http://www.hepsiburada.com/nokian-wr-d3-205-55-r16-91h-kis-lastigi-uretim-yili-2014-p-OTKMTT428123

Kesinlikle kaliteli lastikler bir kış kullanabildim. Şuan ultragrip 9 larım var geçen kış kullandım. Onlardanda memnunum fakat wrd3 ler üst seviye lastiktir. Bırakın petlası vs yi nokian kaliteli markaların başında gelir. Alabiliyorsanız alın fakat fiyat çok düşmüş gözüküyor üretim tarihine dikkat edin.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kış lastiği konusunda deneyimli değilim ancak, geçen kış kullandığım continental Ts-850 iyi gibiydi.

Burada yorumum da var: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=28596&page=14

skoda'nın orijinal kauçuk paspaslarını da hararetle öneririm.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2015, 01:29:59 Gönderen: Toygar »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Lastikte kliksa'yi da takip edin guzel fiyat veriyorlar. Ozellikle 205 55 16 icin.

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için herkese çok teşekkür ederim. Ya Petlas yada Nokian alacağım. Yıl üretimi 2015 olan bulabilirsem iyi olur benim için. Hep 2014 yılı satıyorlar.

Bu arada bana Skoda dan SMS geldi ve %3 yakıt hediye kampanyasına BP olarak Skoda da dahil olmuş... Aranızda ilgilenenler olabilir diye söylüyorum.

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam şayet İstanbul gibi bir yerde yaşıyor iseniz yada cok agir kis sartlari olmayan bir bölgede yasıyorsanız Michelin crossclimate lastiğini öneririm. 4 mevsim bir lastik fakat kis lastiği kadar randımanlı olmasada İstanbul gibi bir yer icin ideal bir lastik. Tek sıkıntısı 18" jantlar icin bulunmaması.

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcanerol;530832
Hocam şayet İstanbul gibi bir yerde yaşıyor iseniz yada cok agir kis sartlari olmayan bir bölgede yasıyorsanız Michelin crossclimate lastiğini öneririm. 4 mevsim bir lastik fakat kis lastiği kadar randımanlı olmasada İstanbul gibi bir yer icin ideal bir lastik. Tek sıkıntısı 18" jantlar icin bulunmaması.

Teşekkürler. İstanbul merkeze göre bizim buralarda (güzelce/büyükçekemece) İstanbula göre biraz daha sıcaklık düşük oluyor. Ama esas olay, benim hanım arabayı kullanacağı için kış lastiği olmazsa kıyameti kopartıcaktır :D Benimle birlikte seçiyor zaten lastik markalarını... :)

Araba lasik ebatlarım: 205/55 R 16

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En sonunda Nokian da karar kıldım. Yalnız bir konuda sıkıştım ;
Nokian WR D3 205/55 R16 91H
Nokian WR D3 205/60 R16 92H
Nokian WR A3 205/55 R16 91H
Nokian WR D3 205/60 R16 92H

Bunlardan A3 olan sanırım benim ihtiyacım olan değilmiş.(Güçlü ve hızlı arabalar diyordu)
D3 olan ise benim ki gibi aile araçları içinmiş sanırım. Doğru muyum ?
Yalnız ben 91H ve 92H den hangisini seçmeliyim ? Bunun farkı nedir anlamadım. İnternetten sipariş vereceğim, gidipte yanlış birşey siparişini geçmek istemiyorum.

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ok onuda buldum yük endeksiymiş.

91 - 615 kg
92 - 630 kg
Belirtilen hız limitinde lastiğin taşıyacağı maksimum yüktür. (H=210 km/s) Öyle tahmin ediyorum ki bizim arabalara 91 alsak ok olucaktır. Doğru muyum ?