škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Opel Astra Classic Sedan

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Az önce siteleri dolaşırken; (Yarın bigün sıfır araç alırsam fiyatlara bakim diye dolaşıyordum.) Opel'in sitesinde hala astra classic sedan satıldığını gördüm.

Araç 1.6 benzinli olarak satılıyor sadece sanırım. Bu aracın çok yakması anlamına geliyor. Ama benim gibi senede 10000 km zor yapan biri için yakması mesele değil. Hatta dizeli amorti edecem diye kasmama da gerek kalmıyor.

Bu araç hakkında bilgisi olan var mı?

Sitede yazdığına göre şuan sadece 1.6 benzinli düz veya easytronic vites seçenekleri var. Sadece enjoy plus seçeneği mevcut. Açıkçası özellikler açısından pek arttırılacak birşey yok çünkü çoğu şey standart görünüyor.

Açıkçası kafama yatmadı değil. Bazı yerlerde aracın kalkışlarda ölü olduğu söyleniyor. Fakat ben sakin kullanıcıyım. Genelde şehirler arası basarım basacaksam.

Bu aracı test eden veya kullananınız var mı? Devir aralıkları nedir? (Fabia1 1.4 101 Bg aracım var 5. viteste 100 km hızda giderken 3000 devirde seyrediyor. Açıkçası 2500 dolaylarında olması beni cezbedebilir. Yakıt açısından da önemli diye düşünüyorum...)

Bu araç hakkında forumdan arkadaşlarımında fikrini almak istedim. Teşekkürler.

NOT: Classic seçmemin nedeni; yeni kasa hiç hoşuma gitmiyor...:D

Link: http://www.opel.com.tr/opel-serisi/satis-alani/arabalar/astra-saloon/genel-bak%C4%B1%C5%9F.html

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Babamda bu aracin 1.3 dizel olani var kalkislarda gercekten cok agir ve hantal. Kendim kullanmadim ama 1.6 versiyonuna bindim bi tanidigin lpg taktirmisti ve kalkislardaki dizelin hantalligi yoktu rahat bir kullanimi vardi tanidik da memnundu. Sahsen o fiyat araliginda en mantiklisi bu secenektir bence. Bu aracin avantaji donaniminin zengin olmasi. Bizdeki 111. yil versiyonu hiz sabitleme otomatik klima far silecek sensörü kol dayama var ve görsel donanim gayet tatmin edici. Easytronik vitese gelince kullanmadim fakat bi akrabanin easytronik corsasi vardi birsürü ariza cikartmisti ve opel türkiye ile davalik olmustu. Bunun haricinde arabanin cok bir sikintisi yok. Tercih edilebilir

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yarı otomatik veya otomatik tercih etmem sanırım. Biraz mesafeliyim. Manuel olarak baktığımda ve o kadar özelliği içinde barındırması gayet hoşuma gitti. Normalde Cruze için de bu söylenebilirdi ama artık satılmıyor.

Peki bu araç daha ne kadar türkiyeye gelir yada üretilir bilginiz var mı? 1.6 Opel dizelleri bu araca uygulanır mı?

Çevrimdışı dr.ibrahim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kardeşim 1,6 benzinli otomatiğini (easytronik) kullanıyor...gayet memnun kendisi...2013 model, henüz 10 bin km'de falan...
kendisini octavia alma konusunda ikna ettim..1,6 tdi dsg alacak yakın zamanda...aracını 42'ye bırakabilir...ilgilenen arkadaş olursa numarasını verebilirim...
herhangi bir kazası, boyası, değişeni yok...ilk günkü gibi orjinal biniyor...
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2014, 18:30:24 Gönderen: dr.ibrahim »

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 benzinli motor 2009da çıktı.. araç 2005te satışa sunuldu 2009da makyajdan sonra 105 beygirden 115 beygire çıkarıldı ve tamamiyle aynı motor..  aradan 5 yıl geçti hala üretimi devam ediyo bu opel neden astra classic modelini satıyor anlamış değilim kasayı geçtim 2014 yılında 2009 model bir motora sadece 2.el olarak binilir benim düşüncem

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
aracını az kullanan için uygun seçenek bence. Kalkışlarda dizelin hantallığı benzinlide yok o kadar. Lpg uyumu sıkıntılı biraz, benzinle kullanılacaksa mantıklı seçenek.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;469881
.....................Peki bu araç daha ne kadar türkiyeye gelir yada üretilir bilginiz var mı? 1.6 Opel dizelleri bu araca uygulanır mı?

Classic olduğuna göre ve de yeni kasası bayağıdır üretildiğine göre en fazla 1-1,5 yıl daha devam eder, sonrasında şimdiki J kasalar classic olur ve K kasa astralar çıkar bence...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr.ibrahim;470590
kardeşim 1,6 benzinli otomatiğini (easytronik) kullanıyor...gayet memnun kendisi...2013 model, henüz 10 bin km'de falan...
kendisini octavia alma konusunda ikna ettim..1,6 tdi dsg alacak yakın zamanda...aracını 42'ye bırakabilir...ilgilenen arkadaş olursa numarasını verebilirim...
herhangi bir kazası, boyası, değişeni yok...ilk günkü gibi orjinal biniyor...

ilanı varmı Ibrahim Bey, bi arkadas, otomatik arıyordu,

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Easytronik yani yari otomatik vitese oldum olasi gicigimdir. Yok balatasi biter yok vites gecisi yavastir bence her markada uzak durulmasi gereken bir vites secenegi (biraz serilik araniyorsa)

Ote yandan astranin belki de en guzel kasalarindan biridir bende su siralar 1.6t gtc lerine yazilmiyor degilim. 1.6 duz motoruna gelicek olursak da standart bir kullaniciyi rahatlikla tatmin eder. 100+hp dizel bir arabanin seriligini beklemeyin ama uzun yolda nefesi uzundur.

Sehir icinde 1.4 101hp yi sikistirinca alinan serilige tam anlamiyla ulasamasa da dedigim gibi standart bir kullaniciyi tatmin eder.

1.3cdti motor tamamen uzak durulmasi gereken bir motor astrada o konuyu hic acmiyorum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: DDŞ!;471297
Easytronik yani yari otomatik vitese oldum olasi gicigimdir. Yok balatasi biter yok vites gecisi yavastir bence her markada uzak durulmasi gereken bir vites secenegi (biraz serilik araniyorsa)...

Niye DSG gayet de seri.:wnk:

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçi 2014 fiyat listesinde fiyatı yok arabanın. Sanırım artık yok satılmayacak kalanlar varsa temizleniyor galerilerden... :D Benimde şu klasik versiyonlar hep ilgimi çekiyor. Bi türlü uzay yada yarı uzay kasalara ısınamadım...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;471341
Niye DSG gayet de seri.:wnk:

Cift kavramali o sanziman tamamen ayri tutuyorum onu :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: DDŞ!;471803
Cift kavramali o sanziman tamamen ayri tutuyorum onu :)
Nihayetinde gene depriyaçlı işte.:hih:

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi 2 depriyajinan bana yetisecek nerdeyse haysiyetsiz :)