škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I sedan aracıma panzota oval hoparlör taktım

trio · 8 · 2729

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba fabia I sedan aracımı aldığımda kasetçalarlı orjinal teyibi yoktu dandik bir usb çalar vardı bende önce teyp için çerçevesi aldım sonrada usbli pionner teyp ön hoparlörlerim de çok eskiydi kapıdaki 16 cm likler bir arkadaşımda wv polodan çıkma hiç kullanılmamış hoparlör vardı philips marka soketlerde aynı birebir uydu zaten ön aynalardak tweter lar çalışmıyordu onlarıda değiştirdik ama orjinalinin üretimi 2012 yılında durdurulmuş bizde panasonic marka tweter taktık arkadaşta varmış hediye verdi arka panzotu söktük ve 360 watt 80 rms lik aldığım kenwoodlara göre kestik ve yerine taktık kestiğimiz yerlere denk gelen sac kısımlarıda kestik ve hoparlörleri taktık süper bir ses sistemi oldu pionner ın 400 lük ovalleri 60 rms ti bende 360 lık ama 80 rms lik kenwoodları aldım çünkü bir önceki aracımda da aynı kenwoodlar vardı pionnerda kullanmıştım kenwoodlar bir başka..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ikinci resimdeki sol kosedeki izgara nin altinda ne var hoparlör mu ? Benim arac da sedan ama o izgara yok bende.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;519589
Ikinci resimdeki sol kosedeki izgara nin altinda ne var hoparlör mu ? Benim arac da sedan ama o izgara yok bende.

Hoparlör yeri ama içleri boş ve tesisatı yok sanırım 10 cm lik uyuyor buralara bu arada söylede olabilir eger bendeki gibi ızgara varsa arkadaki geçme direk bakalitlerini söküp panzotu dışarı alabilirsiniz o sag ve soldaki ızgaraların altındaki 10 cm lik yuvaları sac ı kesip genişletip 16 cm lik yuvarlak koyabilirsiniz tweterlı da olsa panzotu koyunca yükseklik kurtarıyor orjinalliği bozmak istemeyen böylede yapabilir daha profesyonel olsun derseniz bu yuvaları genişletip 16 cm lik component koyabilirsiniz önlede zaten 16 cm bagaja birde hesaplısından anfi ufak birşey iş görür arkaya takılan companentlerin teweterlarıda arka kapıların açma kollarının olduğu yerdeki teweter yerlerine ön aynalarda zaten tweter var yani 4 tweter 4 16 cm component 1 anfi ilede çok kaliteli orjinal ses sistemi yapılabilir. Ben anfi almayacağım için kaliteli bass almamın tek yolu oval takmaktı kısa yoldan böyle yaptım ama sonuç mükemmel oldu kenwoodların 80 rms olması sesi ve bassları çok hüçlü yapıyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;519589
aynı soruyu ben soracaktım...ilk defa gördüm, hangi versiyon bu sedan?
Cenk kardeşim; açıklama için teşekkürler...ama noktalama işaretleri kullansan, yazdıkların daha kolay okunur...gözüm şaşı oldu resmen..
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2015, 09:03:34 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cepten yazıyorum o yüzden biraz zor oluyor araç 2004 1.4 16 v 101 hp special

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elinize sağlık güzel olmuş. aynı araç bende de var komle bi hoparlör değişimi gerekiyor ama uzun vadeli düşünmediğimden hiç bulaşmıyorum.