škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tatil öncesi 40 bin bakımı

hiko · 3 · 1754

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, kızımı evlenedirip, Karı-Koca birlikte yaklaşık 6 yıllığına doktara yapmaya ABD' ye gönderdik. Bizde kafa dinleyip, yorgunlu atmak için Antalya okurcalar da ÇİMTUR tatil köyünde bir devremülk kiraladım kısmet olursa bayram sonrası 2 haftalığına tatile çıkacağım.
 Tatil öncesi arabaya da bir bakım yaptırdım.

2009 roomster 1,4 benzinli, 41100 km
klasik 10 bin bakımı + ön fren balataları parça ve işçilik dahil=
402 TL /6 taksit (yetkiliservis)

fiyat normal mi,, dışarı da yapılsaydı ne olurdu, yakın zamanda yaptıran var mı?

Bugün telefonla  arayıp, memnuyetimi sordular;
Ben de bakım işçiliği dışında ayrıca balata değişim ücreti adı altında ikinci kez bir işçilik yazılmasının anlamsız olduğunu söyledim.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kasarsan 100 TL ucuza gelebilirdi Abi, hani parçaları, yağı kendin alıp işçilik ücreti verme şeklinde...

Ama yetkilide yaptırmanın  da başka iyilikleri olabiliyor

Yolun açık olsun, iyi tatiller

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan ve Gökhan beyteşekkürler.
İrfan bey haklısınız,i 32 TL + KDV balata işçiliği kafadan extra = 40 TL
Balat 135 TL + KDV = 160 TL (dışarıda ne kadar bilmiyorum ama= 50TL de buna fazladan diyelim
bakım işçiliği 85 TL+ KDV = 100 TL desek , bunun da                 =25 TL fazla
yağdan zaten oldukça fazla yazıyorlar    bununda                     = 25 Tl si desek
                                                       TOPLAM DA                 = 140 TL ' yi bulur  Bundan sonraki bakımda işden önce pazarlık yapacağım işçiliklerden kırabilirim diye tahmin ediyorum.
Ancak, sizinde dediğiniz gibi yetkili servisi bırakamam daki sebepler ; biliyorsunuz, benim araba da fabrikasyon bir iki parça değişimi oldu ve düzenli yetkili servise gidilirse de ileri de çıkabilecek büyük parçalardaki arızalar (kullanım dışındaki arızalar ) garanti kapsamında değişebileceğini yetkili birlerinden duymuştum.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2013, 22:56:45 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim