škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fistik yeşili

JBL · 48 · 14094

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı JBL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
BANA KALIRSA ÇOK HOŞ BİR RENK YAKIŞMIŞ FABIA II YE JANTLARDA FARLARDA OLAYI BİTİRMİŞ ZATEN ;)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Çok kötü yav. Kentaur jantlar iyi ama.

Çevrimdışı JBL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkada sprint yaziyor skodada yeni bir donanim sinifi yapmiş olabilir mi acaba ? Gerçi diş görünüşte yok yok maşallah

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1.9 TDI 105 bg (TDI yazısı full kırmızı) makine var, o yeter ;)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzelde başka renkmiyok arkadaş arkadaki octinin renginden olacak bide beyaz tavan süper olur.

octaviaman

• Ziyaretçi

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;72675
Degisik.hatun arabasi olur.

:+1:..
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Niye ya güzel farklı bir renk :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1,9 makine koymak kolayda, o kasanın ruzgar yemesini engellemek gerekiyor önce, yoksa sürat yapmak cok riskli,

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustisahin;72874
1,9 makine koymak kolayda, o kasanın ruzgar yemesini engellemek gerekiyor önce, yoksa sürat yapmak cok riskli,

Sürtünme katsayısı benim eski kasa ile aynı, demek ki 200 ile sorunsuzca gider, kaldı ki ben makine yürüse 220-230 bile rahat yaslardım zira hiç tedirgin değildim, 200 le 3-4 sefer şerit değiştim öndekilere girmiyim diye, demek ki bu yeşillide gider ;)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yok öyle Hakanım, deneyip görmek lazım, gecen siddetli rüzgar vardı, sabaha karsı aldım kayınbiraderin Fabia II sini otobanda havaalanına gittim geldim, onu bırakıp kendi Fabia I imi aldım Kocaeline geldim otobandan, inanılmaz bir fark var, rot balans bozuk zannettim, yeni yaptırdım, sorun yok dedi, sasırdım,
test ettim cok rüzgar alıyor, 120 den sonra rüzgar yedigi icin korkutuyor, dans ediyor resmen, :++:
ama bu fıstık yesilininde yay vs varsa bilmem,:) muhtemelen 1,9 oldugu icin vardır biseyler,

Ugur A.

• Ziyaretçi
Fabia-II' nin ağırlık merkezi Fabia-I' e göre yüksek, en azından göreceli olarak.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;72984
yok öyle Hakanım, deneyip görmek lazım, gecen siddetli rüzgar vardı, sabaha karsı aldım kayınbiraderin Fabia II sini otobanda havaalanına gittim geldim, onu bırakıp kendi Fabia I imi aldım Kocaeline geldim otobandan, inanılmaz bir fark var, rot balans bozuk zannettim, yeni yaptırdım, sorun yok dedi, sasırdım,
test ettim cok rüzgar alıyor, 120 den sonra rüzgar yedigi icin korkutuyor, dans ediyor resmen, :++:
ama bu fıstık yesilininde yay vs varsa bilmem,:) muhtemelen 1,9 oldugu icin vardır biseyler,

Bizim Fabia 2 160 180 gibi hızlarda rüzgar sesini çok az alıyor onuda motor sesi kapatıyor zaten.yol tutuşuda çok iyi üstündeki fabrika çıkışı lastikler çok kötü olmasına rağmen yolu iyi tutuyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üzerinde herhangi bir iyileştirme yapılmadığı sürece bizim arabalar (Fabia 1- 2 v.s) yüksek. Bu arabalar elbette o hızlara çıkabilen araçlar(1.2 bile ciddi hızlara tırmanabiliyor) lakin kötü yol durumlarından dolayı hızdan önce altı sorun yapmasın diye yüksek bu arabalar. Hız yapmasından önce altının yüksekliğinin sorun yapmaması öncelikli düşünülüyor.
Standart haliylede düşürülmüş haliylede uzun yolda çok tecrübem oldu,yanınızdan geçen büyük araçların önünde süpürdüğü rüzgardan bile etkilenen araba düşürüldüğü zaman farkı hissetmemek imkansız. Düşük haliyle normal hali arasında bariz farklar var. Fabia 2'de durum biraz daha farklı,kasası göreceli yüksek Fabia 1'e göre zaten,birde kendi yüksek oldumu savrulur. Yol tutuşu hepsininde çok başarılı ama tutuş ayrı savrulma olayı ayrı. Honda Civic'lerin 98-99 kasaları ne kadar sinik ve yayvan durur ama berbat ötesi savrulan arabalardır,hele birde rüzgar aldıysan yandan vıcır vıcır şerit dolaşırsın.Bu savrulma dinamiği falan çok acaip konudur.