škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rolanti yüksek

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam benim arabada 1100 devirde ilk calıstırıgımda 1.2 benzinli sizde de böylemi ??

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: sahintan;430905
Hocam benim arabada 1100 devirde ilk calıstırıgımda 1.2 benzinli sizde de böylemi ??

Çoğumuzda öyle, motor ısınınca düşer

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;430913
Çoğumuzda öyle, motor ısınınca düşer

eywallah abi bir süre sonra dşüyor 900 devire ısındıgında yani.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet, bende de öyle, hatta önceki araçlarım japondu onlar 1500 devirde çalışıp motoru daha çabuk ısıtıyor, sonra 600 devire düşüyordu. fabialar 800de falan çalışıyor ısınınca.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor sıcak soğuk farketmiyor benim durum farklı biraz. Neyse güncel halini paylaşıyım. Geçen gün 2.vitesde bir anda gürültülü çalışmaya başladı. kenara çektim yine rolanti yüksek ama aynı zamanda olmadığı kadar motor daha sesli çalışıyordu.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sesten kastınız nedir, tanımlayabilirmisiniz? sübap sesimi, piston sesimi, vs ?? bizim skodaların gaz sistemi elektronikmi, tellimi? elektronik ise bir servise gitmek lazım sanırım. benim marea aracımda da o sorun vardı, boğaz kelebeği değişecek dediler, forumlarda sabahlarken çaresini buldum. umarım öyle birşey olmaz skodalarda. açıklama şöyle idi. araç beyninden boğaz kelebeğindeki sensörlere gelen şase direnci zamanla düşüyormuş ve araç rölanti sorunu yaşıyormuş, çözüm, beyinden gelen eksi kutuplu kabloyu dışarıdan bir hat çekerek boğaz kelebeğindeki sensöre taşıyarak direnci güçlendirmekmiş. ne yalan söyleyeyim denemedim. ama sanki o zaman pololarda da böyle bir sorun okumuştum. parçalar da aynı ise bizim başımıza da gelebilir...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet aynı dertten pololarda muzdarip. Ses yok birkaç gündür. Hatta Maaşallah'ı var kararan yağı ile bile sessiz çalışıyor. Egr den olduğunu düşünmüyorum artık. Yağı ve filtreleri değişicek bakıcaz.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
eğer aynı sorunsa yağ vs değişmeye gerek yok, kapsamlı bir internet, forum vs araştırmasından sonra bence rahatlıkla çözümlenir.