škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia kiş lastiği önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Karlı zeminde en dandik kar lastiği bile iş görüyor ama kış boyu sürekli kar üzerinde kullanmıyoruz araçları, 7 derece altında ve yağmur da lastiğin kalitesi ortaya çıkıyor bence, Nokian tamam kar da ve buzda mükemmel ama kuru ve ıslak zeminde nasıl acaba?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;547906
Karlı zeminde en dandik kar lastiği bile iş görüyor ama kış boyu sürekli kar üzerinde kullanmıyoruz araçları, 7 derece altında ve yağmur da lastiğin kalitesi ortaya çıkıyor bence, Nokian tamam kar da ve buzda mükemmel ama kuru ve ıslak zeminde nasıl acaba?

Islak zeminde frenlemede 17 jant ebatında "A" değeri alan benim bildiğim tek lastik. Koyu bir Continentalci olarak TS850'nin bile "C" olduğunu belirtmem gerek. Kuru zemin performansındansa üyeler oldukça memnun.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim bu lastikle ilgili memnuniyetimiz zaten su ana kadarki sıcaklık dereceleri ve karsız zemindi. Kaldiki karlı ve buzlu zemin daha önemli bence. Henüz kullanmadık o şartlarda, umarım yeterince iyidir.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 aydır şehir içi şehir dışı 2000kmnin üzerinde yol yaptım wrd4lerimle, hem ıslak hem kuru zeminde. Ankaradan nevşehire 3,5 saat aralıksız yağmur altında gittim. Yol tutuşun ve özellikle fren mesafesinin her iki zeminde de çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Kar ve buzda test etme imkânın olmadı ancak hayal kırıklığı yaratmayacağına eminim. Nokian candır[emoji106]

Çevrimdışı maymetmgs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin crossover yeni biraz pahalı ama sağlam hem 4 mevsim hem kar sertifikalı ben çok memnun kaldım tavsiyemdir

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kullananlar tüm zeminde memnunsa kesinlikle alınabilir bir lastik o halde, bir fiyat araştırması yapayım bakalım...

Çevrimdışı kagi55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;547818
Can'a katılıyorum; kesinlikle pişman olunacak bir lastik değil.

Yanlız değilsiniz Ender bey.Bende aracıma kış lastiği continental ts850 lastiği aldım.2000km den beri kullanıyorum . Gayet yumuşak ve yol tutuşu iyi bir lastik.  225 45 17 ebat samsundan 430 tl biraz Pahalı ama eder bu para bu ebatta 350 tl den aşağı lastik bulamadım.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün 4 adet (205/55/16)Michelin cross climate taktırdım.Ses bakımından aracın üzerinde gelen 9 aylık continental premium contact5'e göre oldukça sessiz ,çok farketti.Dün kuru havada ,bugün de  yağmurda biraz zorladım deneme amaçlı ve çok memnun kaldım. tavsiye ederim .İstanbul'un kış şartları için de yeterli ve verimli olacağını tahmin ediyorum.Düşünenlere tavsiye edebilirim.Aynı yerde ince bir rot ayarı da yaptırdım hafif bir sağa çekme vardı düzeltildi.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün sonunda Nokian wr d4 kış lastiklerim elime ulaştı ve montajını yaptırdım. Bu lastiklerle 10 km kadar yol yaptım. kış koşulları performansıyla ilgili yorum yapamam ama şunu söyleyebilirim; aracımı aldığımdan beri kullandığım Nexen NBlue HD 'lerin lastik değilde takoz olduğunu farkettim.

Montaj sırasında bi talihsizlik yaşadım. Sağolsun usta çok aceleyle çalıştığı için yazlık lastiğin birini çıkartırken tezgahın dönüşü esnasında jant tutan tırnaklardan kurtuldu ve lastiği janttan çıkaran aparat jantımı 10 cm kadar kazıdı . Jantımı yaptıracaklarını söylediler ve jantı orada bıraktım. Janta kumlama yapılacakmış. Umarım iyi yaparlar ve renk farkı az olur diye ümit ediyorum.

Wr D4 kullanan arkadaşlara da bir sorum var. Montaj sonrası eve geldiğimde genel bi kontrol ediyim dedim. Sol ön ve sol arka lastikte üretim tarihlerini kontrol ettim. Sıkıntı yok biri 2015 44. hafta diğeri 39. hafta. Sağdaki lastikleri de kontrol etmek istedim fakat her iki lastiğin de üretim tarihinin iç tarafta kaldığını gördüm. Lastiklerin üzerinde iç-dış ibaresi yok montaj için. Tüm lastiklerin dönüş yönleri ön tarafı gösteriyor, desenleri de kontrol ettim onlar da aynı.
Üretim yılını tek tarafa mı basıyorlar? Biraz düşününce lastiklerin konumlarını ne kadar değiştirirsem değiştireyim sağdaki lastiklerin tarih yazan yüzeyleri hep içeride kalacak. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa yada kullanan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Bugüne kadar kullandığım lastiklerde Inside- Outside etiketi olduğundan hiç böyle bu durumla karşılaşmamıştım. Merak ettim doğrusu.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;548454
Dün sonunda Nokian wr d4 kış lastiklerim elime ulaştı ve montajını yaptırdım. Bu lastiklerle 10 km kadar yol yaptım. kış koşulları performansıyla ilgili yorum yapamam ama şunu söyleyebilirim; aracımı aldığımdan beri kullandığım Nexen NBlue HD 'lerin lastik değilde takoz olduğunu farkettim.

Montaj sırasında bi talihsizlik yaşadım. Sağolsun usta çok aceleyle çalıştığı için yazlık lastiğin birini çıkartırken tezgahın dönüşü esnasında jant tutan tırnaklardan kurtuldu ve lastiği janttan çıkaran aparat jantımı 10 cm kadar kazıdı . Jantımı yaptıracaklarını söylediler ve jantı orada bıraktım. Janta kumlama yapılacakmış. Umarım iyi yaparlar ve renk farkı az olur diye ümit ediyorum.

Wr D4 kullanan arkadaşlara da bir sorum var. Montaj sonrası eve geldiğimde genel bi kontrol ediyim dedim. Sol ön ve sol arka lastikte üretim tarihlerini kontrol ettim. Sıkıntı yok biri 2015 44. hafta diğeri 39. hafta. Sağdaki lastikleri de kontrol etmek istedim fakat her iki lastiğin de üretim tarihinin iç tarafta kaldığını gördüm. Lastiklerin üzerinde iç-dış ibaresi yok montaj için. Tüm lastiklerin dönüş yönleri ön tarafı gösteriyor, desenleri de kontrol ettim onlar da aynı.
Üretim yılını tek tarafa mı basıyorlar? Biraz düşününce lastiklerin konumlarını ne kadar değiştirirsem değiştireyim sağdaki lastiklerin tarih yazan yüzeyleri hep içeride kalacak. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa yada kullanan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Bugüne kadar kullandığım lastiklerde Inside- Outside etiketi olduğundan hiç böyle bu durumla karşılaşmamıştım. Merak ettim doğrusu.
Evet benim lastiklerde de iki tanesinin üretim tarihi yazısı iç kısımda kalmışti.tesadüf sağ iki lastik. Ben taktırmadan bakmıştım tarihlerine hepsi 2015 üretimi idi.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;548464
Evet benim lastiklerde de iki tanesinin üretim tarihi yazısı iç kısımda kalmışti.tesadüf sağ iki lastik. Ben taktırmadan bakmıştım tarihlerine hepsi 2015 üretimi idi.

Hepsiburadadan aldım lastikleri. Zaten 2015 üretimi diye satıyolardı. Soldakilerden biri 39. hafta diğeri 44. hafta.

Benim takıldığım üretim tarihi değil de acaba yanlış montaj mı yaptık ? ama sizde sağdakilerin üretim tarihi okuyamıyorsanız ikimizde hatalı takmış olamayız diye düşünüyorum. Keşke iki tarafada üretim tarihi bassalardı da tereddüte düşmeseydik

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;548465
Hepsiburadadan aldım lastikleri. Zaten 2015 üretimi diye satıyolardı. Soldakilerden biri 39. hafta diğeri 44. hafta.

Benim takıldığım üretim tarihi değil de acaba yanlış montaj mı yaptık ? ama sizde sağdakilerin üretim tarihi okuyamıyorsanız ikimizde hatalı takmış olamayız diye düşünüyorum. Keşke iki tarafada üretim tarihi bassalardı da tereddüte düşmeseydik

Buna benzer sorum benim lasitklerde de var. sol taraftakiler 2015 40 hafta üretimi ancak sağ taraftakileri göremedim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik desenleri aynı yönlüyse hepsinde sorun yoktur. Ama normali tabii ki her lastiğin dış tarafında DOT'u görebilmeniz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
MICHELIN Alpin 5, 240 tl den 4 tane aldım yakıt doğal olarak artı fakat yozgat sivas arası sürekli yol yapıyorum şimdilik bir sıkıntı yaratmadı yol tutuşuda bence başarılı.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;548468
Lastik desenleri aynı yönlüyse hepsinde sorun yoktur. Ama normali tabii ki her lastiğin dış tarafında DOT'u görebilmeniz.

desen olarak hepsi aynı. DOT'u tek tarafa basmışlar diğer tarafta yok böyle olunca mutlaka bi taraf içeride kalıcaktır diye düşünüyorum.