škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yolda kaldım...:(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bununla geçtiğine şükür,  tekrar çok geçmiş olsun..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bununla geçmiş olsun...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Engin E.;540149
Koca günü gölbaşı sanayisinde geçirdim...sabah kaskoyu arayıp, çekici istedim, 9:30 da beklediğim çekici 11:45 de geldi...adama biraz kızdım, aşırı yoğunluk olduğunu falan söyledi.
Skodaya geçtiğimden beri arıza, usta falan unutmuşum, kimseyi tanımıyorum...bir arkadaştan aldığım numarayı arayıp, müsaitlik bilgisi aldım ve arabayı önüne çektirdim.
Arabaya su doldurup baktılar ve devirdaim teşhisi koydular.
Gerekli şeyler söküldüğünde devirdaim pompasının tümden parçalanmış olduğunu gören usta, bunu farketmediğim için sürücülüğümü sorguladı, benim ihmalim olduğu sonucuna vardık...sesini duymuş olmam gerekiyormuş bu hale gelene kadar.....pompanın tamamı metal ama türbin nedense plastikten yapılmış, ben de buna kızdım...

v kayışının trger kayışının, gergi ve diğer rulmanların hepsinin değiştirilmesine karar verildi.
Triger seti (skf) 280,  
v kayışı ( contitech)  20,
su pompası 100,
4 litre pembe antifriz ( mobil) 80,
tornacı 30,
işçilik 150
Şeklinde bir masraf çıktı...akşama kadar çay, soba, seçim muhabbeti,  seyyar satıcı seyretme, araba itekleme gibi aktivitelerde bulundum, şimdi ayaklarım zonkluyor.

Valla çok ucuza iş bitmiş, hem de triger bakımı yapılmış. Hatta yetkili servis triger fiyatı kadar bile değil :) geçmiş olsun.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi iyi kurtarmışsın.Yaşadığının birebir  aynısını sattığım Octavia da yaşamıştım.Servise cam değişimine giderken yolda kalmıştım.
Triger de aradan çıktığına göre artık kafan rahat olur.O plastik kırıldığına göre  ya hiç Trigeri değişmedi ya da sadece  kayış değiştirmişlerdir önceden.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Triger setine ve işciliğe az almış usta.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun abi. Devirdaim kolay kolay kirilmaz dokulmez. Ben daha gecen degistirdim orjinalini o da sadece tedbir amacliydi. Kotu sans bazen boyle denk gelebiliyor iste

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bununla gelmiş geçmiş olsun İnşaallah Engin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ucuz atlatmışsınız. Arada biraz masraf da olsa bakım olmuş.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben arabayı alır almaz triger v kayısı ve devirdaim pompasını değiştirdim kayışları conti devirdaim pompasını ina markaydı tamamı metalden yapılmıştı plastik muhakkak bir süre sonra çürüyecektir sizin hatanız değil bu sürekli aracı dinleyemeyiz duyulmayabilir tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;540149
Koca günü gölbaşı sanayisinde geçirdim...sabah kaskoyu arayıp, çekici istedim, 9:30 da beklediğim çekici 11:45 de geldi...adama biraz kızdım, aşırı yoğunluk olduğunu falan söyledi.
Skodaya geçtiğimden beri arıza, usta falan unutmuşum, kimseyi tanımıyorum...bir arkadaştan aldığım numarayı arayıp, müsaitlik bilgisi aldım ve arabayı önüne çektirdim.
Arabaya su doldurup baktılar ve devirdaim teşhisi koydular.
Gerekli şeyler söküldüğünde devirdaim pompasının tümden parçalanmış olduğunu gören usta, bunu farketmediğim için sürücülüğümü sorguladı, benim ihmalim olduğu sonucuna vardık...sesini duymuş olmam gerekiyormuş bu hale gelene kadar.....pompanın tamamı metal ama türbin nedense plastikten yapılmış, ben de buna kızdım...

v kayışının trger kayışının, gergi ve diğer rulmanların hepsinin değiştirilmesine karar verildi.
Triger seti (skf) 280,  
v kayışı ( contitech)  20,
su pompası 100,
4 litre pembe antifriz ( mobil) 80,
tornacı 30,
işçilik 150
Şeklinde bir masraf çıktı...akşama kadar çay, soba, seçim muhabbeti,  seyyar satıcı seyretme, araba itekleme gibi aktivitelerde bulundum, şimdi ayaklarım zonkluyor.

Geçmiş olsun. Güzel anlatmışsınız , o sanayii maceraları gibisi yoktur :D

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Gerçekten verilmiş sadakanız varmış. Belki bir marş denemesi dahi hasarı büyütebilirdi.

Benim de aracı alır almaz yapacağım işler listesinin en başında triger set ve açılmışken içerideki devirdaim ve keçeleri değiştirmek olur lakin forumdan arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla SuperB TSI motorlarda zincir kullanıldığından ve aracın km.si nispeten düşük olduğundan bu işi erteledim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle bir görüntü ile uyarı verdi araba...yarın da foto çekebilirsem değişen parçaları paylaşırım umarım...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun, ağır bakım gibi olmuş bir nevi...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;540236
Şöyle bir görüntü ile uyarı verdi araba...yarın da foto çekebilirsem değişen parçaları paylaşırım umarım...

Gecikmiş bir uyarı gibi. Bilgisayara bağlanıp arızayı sildirip tekrar oluyor mu diye bakılabilir.

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Plastik pervaneli devirdaim vag grubunun ayıbı. Bu kadar maliyet delisi olunmaz. Kilit bir parçanın bu kalitede olması ayıp. 2011 1.4 fabiamın yıldan dolayı trigeri değişti. Orjinal pervane metal çıktı. Benim usta eski vw skodalarda plastik çıktığını söyledi. Hatta v gergi rulmanı ORS marka çıktı made in Turkey :)