škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tdi octavia yuksek yakit tuketimi yardim !!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar cogunuz biliyodur aracimiz 2012 octavia 1.6 tdi dsg elegance model.

98.000 km de eskiden 6.6 nin ustune cikmazdi yakit tuketimi. 100.000 bakimini yaptirrik gecen serviste hava filtresi tikanmisyir ondan cok yakiyodur dediler falan herseyi yenilendi arac hala cok yakiyor normal kullaniyorim en dusuk 8.8 yakiyor az gaz versem ortalama 10 litreyi cok rahat buluyor. Neyden kaynaklanabilir servistede cozemediler :/

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Artık emme manifoldu tıkanmış olabilir. Manifold contalarını temin edip dışarıda bir ustaya manifoldu temizletebilirsiniz. Egr de temizlenmeli tabi. Probleminiz bundan kaynaklanmasa bile arabanın açılması için değer bence, km itibariyle artık gerekir...

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir ara bir tanıdığımın aracına 100.000 bakımda triger kayışı değiştikten sonra yakıt tüketimi neredeyse 2 katına çıkmıştı. Sonrasında bakımı yapılmayan parçası kalmadı aracı ama bir türlü eski tüketime geri dönmedi. Araç 1.8 T passattı. Sonrasında aracı satıp kurtuldular.
Bu durumu sorduğum bir toyota ustası ' sente atmıştır' demişti. Triger kayışı takılırken diş atması mıymış neymiş !
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2014, 15:40:19 Gönderen: simurgson »

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yakit aldiginiz yeri degistirin,Euro dizel diye sattiklarindan ziyade normal dizel olarak satilan dan alin (tum dizeller euro dizel uyumlu)Wirth injector temizleyicisi katin dpf regenerasyon yaptirip iyice temizlenmesini saglayin.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;472672
Merhaba arkadaslar cogunuz biliyodur aracimiz 2012 octavia 1.6 tdi dsg elegance model.

98.000 km de eskiden 6.6 nin ustune cikmazdi yakit tuketimi. 100.000 bakimini yaptirrik gecen serviste hava filtresi tikanmisyir ondan cok yakiyodur dediler falan herseyi yenilendi arac hala cok yakiyor normal kullaniyorim en dusuk 8.8 yakiyor az gaz versem ortalama 10 litreyi cok rahat buluyor. Neyden kaynaklanabilir servistede cozemediler :/
:kork1::kork1::kork1: benim fsi ile aynı neredeyse vardır bi derdi ama ustasını bulmak gerek.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracin triger kayisi degismedi 150 - 200 binde degistiririz simdi gerekeiz dediler

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Triger kayisini 200bindr degistiren usta yavrusunu burdan muhabbetle selamliyorum. Ne guzel ismis oyle? Kayisi degistirecegine kopartsin masraf artsin guzel kafa :) 80-90 binde degismesi gerekir trigerin..

Ayrica aracin yag bakimi yapilim hava ve mazot filtresi de degistiyse manifold temizligi yapilabilir. Ancak bu yakista bi gariplik var. Debriyaj kaciriyor olabilir ya da enjektorlerde bir dengesizlik vardir.

Dip gaz yaptiginizda arac fazla kara duman atiyor mu? Aracin cekisi nasil?

Turbo basincinin yetersizligi ya da hortumlardan birindeki kacak bile etkiler. İnce elenip sik dokunmasi lazim..

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğu reyiz bu yeni cr motorlarda triger degisim kmsi 180 veya 210 bin km.Usta da ondan demistir.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;472672

Ben superb istanbul sehirici sizdeki ayni verileri veriyor
Yakiti bi âra bp den aldin yakit dusti fakat arac ilk marsta gec calismaya basladi sonra filteryi degistrip tekrar shel dondum duzeldi
Simdide opet denemek istiyorum
Az once yaklasik 10 km mesafe gittim geldim
10.5 gosteriyordu sunuda belirtmek isterim iki adimda isik ve trafik 10 km mesafwyi 45 dak gittim geldim

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sabah trafiginde maslak levent ve geri donus 7 litre max 7,5 toplam 20 km yol .Bence yerinde gitmeyen bir seyler var..

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet triger kayisi hemen degismezmis.

Mazot filtresi falan degisti onumde yapti herseyi ustalar. Ama bi kac gun gecti bakimdan suan 7.3 gosteriyor biraz dustu ama hala cok bence