škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 3 III A7 Park Pilot Asistanı Retrofit Montaj

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;638145
Hocam sen ne yaptın öyle:) Valla ufkumu açtın. Ben de seninle aynı durumdayım ve her aradığım yer "gelin de bakalım bir modunda" ama bulunduğum yerde servis yok gidemiyorum.

Direksiyonu sökmek malum airbag nedeniyle tehlikeli. Sıkıntı olmadı inşallah..??? Ve fotoğraflar yetti yani diyorsunuz anlamak için..???

Sis farlarını ise kesinlikle öneririm. Aracın ön yüzünde devasa bir farklılık yaratıyor. Ve taktırırken sis farının iç tarafını gümüş olandan tercih edin. Diğer mat olanı aracın şıklığını geri plana itiyor.

Ben de ambition kullanıcısıyım. Sis farı + çelik jant + ve hız sabitleyici kesinlikle eklenmeli diyorum:ok::ok::ok:

Direksiyonu sökmek sıkıntı değil. Önce Akünün eksi kutup başını söküyorsunuz. Sonra direksiyonu sırasıyla her iki tarafa 90 derece döndürüp tornavidayla hava yastığının klipslerini açıyorsunuz. Ancak hız sabitleyici için buna gerek yok. Resimdeki gibi Direksiyonun üst tarafındaki trimleri sökünce servisin bilmek isteği parça kodları görünüyor. Ben tüm bu kodların resmini çekip gönderdim servise. Onlarda tamam gelin takalım dediler.

Siz sis farını sonradan mı taktırdınız? Nereden kaça yaptırdınız? Resim yükleyebilir misiniz?

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hız sabitleyici için çok para istiyorlar, şöyle 500-750tl civarına mal olsa yaptırırım. 1.500-2.000tl gibi tutarlar vermek pek mantıklı gelmiyor. sonuçta şehir dışı nadir kullanılan bir özellik.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;638395
... hız sabitleyici için buna gerek yok. Resimdeki gibi Direksiyonun üst tarafındaki trimleri sökünce servisin bilmek isteği parça kodları görünüyor. Ben tüm bu kodların resmini çekip gönderdim servise. Onlarda tamam gelin takalım dediler.

Siz sis farını sonradan mı taktırdınız? Nereden kaça yaptırdınız? Resim yükleyebilir misiniz?

Sis farları için geçen yıl servisler işçilik dahil 1500 ile 1750 gibi bir fiyat çıkardı. Ben de Konya'da Volkswagen Market adında bir dükkandan gerekli parçaları temin edip işçilik dahil 550 TL'ye hallettim.

« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2018, 15:44:36 Gönderen: by_Loopus »

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sis farı için gerekli parçalar hangileri? Orijinal parça mı aldınız?

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;638484
Sis farları için geçen yıl servisler işçilik dahil 1500 ile 1750 gibi bir fiyat çıkardı. Ben de Konya'da Volkswagen Market adında bir dükkandan gerekli parçaları temin edip işçilik dahil 550 TL'ye hallettim.

http://dosya.co/n0cgb83yltsg/D4B802D18D7-Body_Work.pdf.html

Burada 396. sayfadan itibaren direksiyon üst trimini nasıl sökeceğinizi anlatıyor. Vida yok, plastik trim sökme aparatıyla kanırtarak söküyorsunuz.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler, parçayı söküp kodları alabildim. Bakalım ne diyecek servisler..???

Alıntı yapılan: engin_z_engin;638530
Sis farı için gerekli parçalar hangileri? Orijinal parça mı aldınız?

Sis için alt siyah kapak boydan boya değişiyor. Petek yapılı 3 parçalı kapak geliyor. Bunun yanında sis farı yuvaları, ampuller, ampul için duylar ( Kutudan çıkmıyor), röle, kablo tesisatı vb. gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam...

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu park asistanı işinde kafam karıştı...

Aracında orjinal park asistanı olan arkadaşlar biz hiç kullanmadık birşeye yaramıyor.Park asistanının gireceği yere ben daha az hamlede giriyorum diyorlar.

Onun yerine ön park sensörü taktır daha iyi diyorlar.

Aklım karıştı ne yapmak lazım?Benim aracı hanım da kullanacak ve acemi araç büyük otomatik parkın faydası olur mu ona yoksa 2-3 defa park çalıştırsam olayı çözer mi bilemedim.

Bu park asistanı geniş boşlukları görüyor sadece aracın gireceği kadar yerleri görmüyor diyorlar.

AVM'de 1 araçlık boş yeri görmeyebiliyor anca 2 araç boş yer varsa algılıyor diyorlar.

Kafam karıştı sizce ne yapmak daha iyidir?

Önpark sensörü ile bu sistem arasında 1.000tl fark var.O farka değer mi?

https://www.youtube.com/watch?v=oW1G4aMwBW8

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
e serisi araçlarda bulunan uydu destekli otopark özelliği bulunmayan hıcbır otopark özelliğine guvenmeyınız. bazen durduk yere bıle otebılen hernekadar hassas da olsalar algılama hızları cok yeterlı olmayan sensorlere sahıbız.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trakia;638686
Bu park asistanı işinde kafam karıştı...

Aracında orjinal park asistanı olan arkadaşlar biz hiç kullanmadık birşeye yaramıyor.Park asistanının gireceği yere ben daha az hamlede giriyorum diyorlar.

Onun yerine ön park sensörü taktır daha iyi diyorlar.

Aklım karıştı ne yapmak lazım?Benim aracı hanım da kullanacak ve acemi araç büyük otomatik parkın faydası olur mu ona yoksa 2-3 defa park çalıştırsam olayı çözer mi bilemedim.

Bu park asistanı geniş boşlukları görüyor sadece aracın gireceği kadar yerleri görmüyor diyorlar.

AVM'de 1 araçlık boş yeri görmeyebiliyor anca 2 araç boş yer varsa algılıyor diyorlar.

Kafam karıştı sizce ne yapmak daha iyidir?

Önpark sensörü ile bu sistem arasında 1.000tl fark var.O farka değer mi?

https://www.youtube.com/watch?v=oW1G4aMwBW8

Bu fiyatı nereden aldınız? Benim aracımda ön arka park sensörü var ama 1000 TL gibi bir ücreti varsa keyfe keder yan sensörler de geleceği için park asistanı ekletebilirim ben de.

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;638769
Bu fiyatı nereden aldınız? Benim aracımda ön arka park sensörü var ama 1000 TL gibi bir ücreti varsa keyfe keder yan sensörler de geleceği için park asistanı ekletebilirim ben de.

Linkteki Dursun Usta'ya sorduğumda araçta ön park sensörü yoksa 2.200tl gibi bir fiyat verdi.

Yani Dursun Ustaya park asistanı yaptırsam ön park sensörü de takılacak ve park asistanı yani yan sensörlerle işçilik de dahil hepsi 2.200tl toplam maliyeti.

Ender Elektronikte sadece ön park sensörü işçilik dahil 1.200tl yapılıyor.

Benim  aracımda ön park sensörü yok.O yüzden kafam karşıtı acaba 1.000tl faka değer mi diye düşünüyorum.Bunu kullanan arkadaş varsa aydınlatabilir mi fonksiyonel birşey mi park asistanı yoksa sadece ön park sensörü işimizi görür mü

Dursun Usta'nın telefonu : 0542 800 65 84

Şurda farklı araçlarda Park Asistanı ve geri görüş kamerası uygulaması mevcut :

https://www.youtube.com/channel/UCU17QIJ7XDXClXZ94Q4aHBg/videos
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2018, 16:25:31 Gönderen: Trakia »