škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 3 III A7 Park Pilot Asistanı Retrofit Montaj

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
8K sistemden 12K sisteme çıkartarak videodaki gibi Auto Park Assist'i çalışır hale getiren kimse var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=9NQT4mwRdEw

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;637428
[MENTION=7926]rduran[/MENTION] hocam elinize sağlık. Bir kaç tane de resim alsak harika olur. Tabi eğer çektiyseniz.
 [MENTION=12462]rsimsek[/MENTION] hocam ön tampon kamerası mı? Bir kaç resim koyabilir misiniz?

Başlamadan önce her şeyin, her adımın  detaylı şekilde resimlerini çekeceğim diyordum ancak tek başıma çalıştığım için ve işin sıcağına kendimi kaptırdığım için resimler dağınık ve eksik oldu.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam tek kelime ile süpersiniz, müthiş bir başarı. Azmin zaferine çok güzel bir örnek, formumda şimdiye kadar böylesini görmedim.  Sizden uzun süre ses çıkmayınca vazgeçtiğinizi sensörleri iade ettiğinizi düşünmüştüm. :) :) :)
Ender Elektronik 3 kişi çalıştıkları halde sabah bıraktığım aracımı akşam 19:30 da anca bitirebilmişti. Sizin bu işi tek başınıza yapmış olmanız inanılır gibi değil.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;637470
Hocam tek kelime ile süpersiniz, müthiş bir başarı. Azmin zaferine çok güzel bir örnek, formumda şimdiye kadar böylesini görmedim.  Sizden uzun süre ses çıkmayınca vazgeçtiğinizi sensörleri iade ettiğinizi düşünmüştüm. :) :) :)
Ender Elektronik 3 kişi çalıştıkları halde sabah bıraktığım aracımı akşam 19:30 da anca bitirebilmişti. Sizin bu işi tek başınıza yapmış olmanız inanılır gibi değil.

:D yalnız benimki toplam 1 ay kadar sürdü. Teşekkür ederim güzel sözleriniz için.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;637491
:D yalnız benimki toplam 1 ay kadar sürdü. Teşekkür ederim güzel sözleriniz için.

Bundan sonra bir projeniz var mı? Hız sabitleyici, sis farları olabilir misal?

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;637495
Bundan sonra bir projeniz var mı? Hız sabitleyici, sis farları olabilir misal?

Hız sabitleyici iki yıl önce Erzurum servise taktırdım. Yalnız o zaman olup olmayacağını direksiyonu sökünce ancak anlayabileceklerini söylemişlerdi. Ben de sırf bunun için Erzurum'a git gel yapamam deyip hava yastığını, direksiyonu ve trimleri kendim söküp bütun parçaların kodlarının resimlerini gönderdim servise. Oluru alınca gidip taktırdım.

Direksiyona Multi fonksiyon tuşları ekleyecektim ancak benim Gateway desteklemediği için değişmesi gerekiyordu. O masrafa girmedim.

Sis farlarını ise görsellik için düşünmüyor değilim :) ambition donanımda tamponun o kısmı fazla boş görünüyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;637428
...
 [MENTION=12462]rsimsek[/MENTION] hocam ön tampon kamerası mı? Bir kaç resim koyabilir misiniz?

Araba ışıksız bir ortamda olduğundan ilk fırsatta çekip eklerim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok iyi çıkmasa da ön ve arka kamera görselleri (belli olmuyor diye görselleri az büyük tuttum);

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön tampon kamerasını nereden ve nasıl izliyorsunuz. Cihaz dediğiniz nedir bizim bolero mu yoksa ekstra cihaz mı taktırdınız

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dursun Usta ile konuştum.Bizim Octavia'ya da otomatik park sistemini kurabiliyor.Fiyat 2.200TL olması lazım.Videolarda Golf için yaptığı mevcut.Bizim Octavia'lara da aynısı oluyormuş.

En kısa zamanda yaptırmayı planlıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=mTOsC0aJZoM

https://www.youtube.com/watch?v=hVUglHSdnTs

https://www.youtube.com/watch?v=C2UaoclV4mI

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trakia;637808
Dursun Usta ile konuştum.Bizim Octavia'ya da otomatik park sistemini kurabiliyor.Fiyat 2.200TL olması lazım.Videolarda Golf için yaptığı mevcut.Bizim Octavia'lara da aynısı oluyormuş.

En kısa zamanda yaptırmayı planlıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=mTOsC0aJZoM

https://www.youtube.com/watch?v=hVUglHSdnTs

https://www.youtube.com/watch?v=C2UaoclV4mI

Ender Elektronik den fiyat aldınız mı? Bende otomatik parkı düşünmüştüm lakin sonradan vazgeçtim ve ön-arka park sensörü taktırdım, bence ön-arka park sensörü yeterli, otomatik parka gerek duymadım. 1.600tl 2 sene önce Enderde taktırmıştım.

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;637819
Ender Elektronik den fiyat aldınız mı? Bende otomatik parkı düşünmüştüm lakin sonradan vazgeçtim ve ön-arka park sensörü taktırdım, bence ön-arka park sensörü yeterli, otomatik parka gerek duymadım. 1.600tl 2 sene önce Enderde taktırmıştım.

Ender 2.500-3000 arası bir fiyat verdi.

Gerçi başka bir araçta park asistanı kullandım yani park asistanının yaptığı işin çok bir olayı yok.Zaten bayağı geniş bir yer olması lazımki güzel park etsin.

Kendimden ziyade hanım için istiyordum ama park asistanının park edeceği yere hanım da kedi park edebilir.

O yüzden sadece ön park sensörü taktırmak yeterli olacak gibi...

Keşeke 360 derece olan area view bizde de olsa.O gerçekten de kullanışlı bir ürün gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=qrdu96DvXoA&t=43s

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passatin 360 derece görüşü bizşmkine uyuyor. Geçen sene 6000 tl idi. Yapturan olacağını sanmam

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;637698
Ön tampon kamerasını nereden ve nasıl izliyorsunuz. Cihaz dediğiniz nedir bizim bolero mu yoksa ekstra cihaz mı taktırdınız

Mesajı atlamışım, yeni bir mesaj gelince fark ettim, kusura bakmayın.

Geçen sene Ümraniye'de Atakan Tuning'de Navix NVX 9609 DHD Skoda Yeti Uyumlu Navigasyonlu OEM Teyp taktırmıştım. Montaj + (pek bir işe yaramayan) analog TV anteni + arka geri vites kamerası ile bin tl gibi bir maliyeti olmuştu. Şu an ilanı kapalı, kendi sitesinde de yok, herhalde bitirdi stoğu, bu saydıklarıma ilaveten ön kayıt kamerası ile bir iki hafta öncesine kadar 550 TL ye inmişti (işçilik dahil mi emin değilim).

Bu cihaza aynı anda ön kamera da bağlanabiliyor. Hatta kendim 50 TL ye kelebek kamerayı alıp montajladım. Cihaz üzerinde bir programa tıklayınca ön kamera devreye giriyor (çok işe yaradığını söyleyemem, dvr kayıt olarak kullanırım diye düşünmüştüm). Ayrıca DVR programı da var. Kapanan ilanda kayıt kamerası diyordu, cihaz kendisi mi kaydediyor yoksa harici dvr cihazının ekranını mı yansıtıyor tam bilemedim.:o

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;637498
... hava yastığını, direksiyonu ve trimleri kendim söküp bütun parçaların kodlarının resimlerini gönderdim servise. Oluru alınca gidip taktırdım.

Sis farlarını ise görsellik için düşünmüyor değilim :) ambition donanımda tamponun o kısmı fazla boş görünüyor.

Hocam sen ne yaptın öyle:) Valla ufkumu açtın. Ben de seninle aynı durumdayım ve her aradığım yer "gelin de bakalım bir modunda" ama bulunduğum yerde servis yok gidemiyorum.

Direksiyonu sökmek malum airbag nedeniyle tehlikeli. Sıkıntı olmadı inşallah..??? Ve fotoğraflar yetti yani diyorsunuz anlamak için..???

Sis farlarını ise kesinlikle öneririm. Aracın ön yüzünde devasa bir farklılık yaratıyor. Ve taktırırken sis farının iç tarafını gümüş olandan tercih edin. Diğer mat olanı aracın şıklığını geri plana itiyor.

Ben de ambition kullanıcısıyım. Sis farı + çelik jant + ve hız sabitleyici kesinlikle eklenmeli diyorum:ok::ok::ok: