škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSI ve 1.6 TDI Tarih Oluyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Volkswagen, 1.4 TSI ve 1.6 TDI motorlarının yerine 1.5 lt’lik turbo destekli, benzinli ve dizel motorlar sunacak.

Detroit Otomobil Fuarı'nda açıklamalarda bulunan VW CEO'su Herbert Diess, 2017 yılında makyajlı Golf ile birlikte yeni motorları sunmayı planladıklarını duyurdu. Yeni motorların daha verimli olacağı belirtilirken bunların ilk etapta küçük ve kompakt sınıf modellerde kullanılması planlanıyor. Yeni motorlarda yeni turbo yla beraber daha önce olduğu gibi yakıt tasarrufu için tasarlanan ve dört silindiriin ikisini iptal edebilen Aktif Silindir Yönetimi(ACT) sistemi de sunulacak.

Kaynak:

http://www.otohaber.com.tr/Haberler/Yenilikler/2016/01/19/14-tsi-ve-16-tdi-tarih-oluyor

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.5 TDI artık 110 hp üstü olsun, sıkıldık yıllardıe 105-110hp lik ünitelerden

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ınş güçlü bir dizel yapar. Renault gibi felan

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vagin dizelleri gayet hosuma gidiyo benim 105-110 u guzel bantlarda veriyor ve cok kemik motorlar. Yukle babam yukle eyi gideyo :)

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı vergiyi kullandıktan sonra TR de en yüksek hacim olan 1.6 yi tercih ederim daima[emoji106]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 1.6 tdi aldigim icin mi oluyor bunlar. 1.6 yida kuruttum :D

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukan, motor bloğu farklı mı bilmiyorum ama yeni nesil TDI lar bana göre eskisi kadar sağlam değil. Özellikle yükleme işinde. Çıkarılan güçlerden bana öyle geliyor. Tabii bunda yeni neslin soğutma için after cooler kullanmasının da etkisi olabilir.

Eski neslin sağlamlığı ile üretilen 130hp civarı bir 1.5 TDI tadından yenmez bana göre

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;555006
Doğukan, motor bloğu farklı mı bilmiyorum ama yeni nesil TDI lar bana göre eskisi kadar sağlam değil. Özellikle yükleme işinde. Çıkarılan güçlerden bana öyle geliyor. Tabii bunda yeni neslin soğutma için after cooler kullanmasının da etkisi olabilir.

Eski neslin sağlamlığı ile üretilen 130hp civarı bir 1.5 TDI tadından yenmez bana göre

Abi yeni nesiller dpf takili bir yazilimla 145-150hp oluyor daha ne olsun:) ki hard yazilimla 170-180 zorlaniyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
120-140 hp bandında bir güç ile geleceklerdir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla söylenen satge-1 ile 145-150hp olduğu ama bana göre alınan gerçek güç 135hp civarı. Stage-1 ile 170hp bandına çıkabileceğini pek sanmıyorum, tabii dpf, dp vb bazı işlemler olursa yani olay Stage-2 ye kayarsa olabilir.

Tabii ki bu değerler kötü değil,yazılımın sihri burada. birden bire +30hp çok fark yaratacaktır.

Ama rakiplerin stock 130hp verdikleri durumda VAG ın hala aynı güç bandında kalması bence kötü olur. Benim en iyimser dönüşüm 120hp BMT lerin adapte edileceği ki o zaman bile hp olarak rakiplerinin gerisinde kalacaklar. Burada VAG grubunu güç sınırlamasına iten en önemli faktör bence DSG ve Tork ilişkisi.

Tabii olaya sadece güç olarak da bakmamak lazım. 1.6 hacmindeki yüksek Hp li kore kökenli motorların ve Opelin 136 lık ünitesinin tüketim konusunda çok sorunları olduğu da aşikar. Bu konuda ben 110 ve 130 luk reno motorlarını iyi biliyorum.

VAG 1.5 TDI ile 120hp güç ve güncel tüketim değerlerini yakalayabilirse o zaman gzl başarı olur.

Gerçi ülkemiizde VAG ın satması için hiçbir şey yapmasına gerek yok :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Temizinden bi 130 hp olmali. 300 nm tork versin mqb'yi uçurur.