škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Isıtma Sorusu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam,

1.2 TSI DSG SpaceBack 2016 model aracım bariz 10 dakika çalıştıktan sonra ancak hararet göstergesi 90'lara yaklaşıyor. Ve doğal olarak içeriye sıcak hava vermesi de 10 dakika sürüyor.

Sizlerde durum nasıl ?

İstanbuldayım.

Ayretten eklemek isterim ki bu soğuk havalarda aracın ortalama yakıt tüketimi 1 litre kadar arttı. Bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz ?

Teşekkürler

Çevrimdışı drhskose

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4tdi spaceback.  Aynı şekilde sıcak hava vermeye 70 derece civarında başlıyor ki bu da bi 8-10dk alıyor.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel ile benzinli motorlar arasında ısınma suresi bakimindan bariz fark olur. Önder bey 10 dk uzun bir süre geldi bana rölantidemi 10 dakika hareket halindemi? Yakıtın artmasıda gayet normal havalardan dolayı

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;602863
Arkadaşlar selam,

1.2 TSI DSG SpaceBack 2016 model aracım bariz 10 dakika çalıştıktan sonra ancak hararet göstergesi 90'lara yaklaşıyor. Ve doğal olarak içeriye sıcak hava vermesi de 10 dakika sürüyor.

Sizlerde durum nasıl ?

İstanbuldayım.

Ayretten eklemek isterim ki bu soğuk havalarda aracın ortalama yakıt tüketimi 1 litre kadar arttı. Bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz ?

Teşekkürler

şu an mersindeyim havalar 3-7 derece arasında seyrediyor. iş yerim evime aracımla 10 dakika uzakta. gelene kadar ancak ısınmış oluyor. bu da yakıt tüketimi olumsuz etkiliyor.

Isınma hemen gerçekleşmiyor. motorun ısınması bile 5-6 dakika alıyor neredeyse

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;602889
şu an mersindeyim havalar 3-7 derece arasında seyrediyor. iş yerim evime aracımla 10 dakika uzakta. gelene kadar ancak ısınmış oluyor. bu da yakıt tüketimi olumsuz etkiliyor.

Isınma hemen gerçekleşmiyor. motorun ısınması bile 5-6 dakika alıyor neredeyse

5-6 dakika normal gibi ancak araç hızına devrine bağlı değişir. Şehiriçi trafiği hızında gidiyorsanız geç ısınır. Ancak hızlı bir şekilde mesafe katettikten sonra araç hemen ısınır. bende de 1.4 tdi var. Yaklaşık 20 dakka sürüyor çünkü çalıştırdıktan sonra 10 dakka boyunca dur kalk trafiğine giriyorum.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Rölantide değil arkadaşlar bildiğin hareket halindeyim. Ama gelen cevapların hepsi beni tatmin etti. Herkes aynı sorunu yaşıyormuş..

10 dakika sonra ancak sıcak hava dolaşmaya başlıyor içeride :) Bu araba nasıl bir çek arabası olur tartışılır..
[MENTION=14267]drhskose[/MENTION] [MENTION=13117]Ayran_Buz[/MENTION] [MENTION=13586]devrimyalcin[/MENTION] [MENTION=14103]Celalsn[/MENTION]

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;602894
Rölantide değil arkadaşlar bildiğin hareket halindeyim. Ama gelen cevapların hepsi beni tatmin etti. Herkes aynı sorunu yaşıyormuş..

10 dakika sonra ancak sıcak hava dolaşmaya başlıyor içeride :) Bu araba nasıl bir çek arabası olur tartışılır..

Arkadaşların verdiği cevaplara katılmakla birlikte, aracınızı garaj ortamında tutuyorsanız 3-4 dakikada ısınabiliyor :)

Yakıt tüketimi şehir içi ortalamam 8.2 lt/100km  civarında ortalama hızım 25 km/h

km de 50 kuruş a doğru gidiyoruz.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;602897
Arkadaşların verdiği cevaplara katılmakla birlikte, aracınızı garaj ortamında tutuyorsanız 3-4 dakikada ısınabiliyor :)

Yakıt tüketimi şehir içi ortalamam 8.2 lt/100km  civarında ortalama hızım 25 km/h

km de 50 kuruş a doğru gidiyoruz.

Yeni vergi zamlarımız da hayırlı olsun..

Sonunda arabayı yaktıracaklar..

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
20 dk gezdikten sonra ibre kımıldıyor 30 dk da sıcak gelmeye başlıyor şükredin :)

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ayran_Buz;602890
5-6 dakika normal gibi ancak araç hızına devrine bağlı değişir. Şehiriçi trafiği hızında gidiyorsanız geç ısınır. Ancak hızlı bir şekilde mesafe katettikten sonra araç hemen ısınır. bende de 1.4 tdi var. Yaklaşık 20 dakka sürüyor çünkü çalıştırdıktan sonra 10 dakka boyunca dur kalk trafiğine giriyorum.

Yok ulaşım yolum açık iki ışık ve 7.5 km. Normalde daha kosa ama ben uzatıyorum. Yoksa yakıt tuketimim 8 litre civarında oluyor.

Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;602908
20 dk gezdikten sonra ibre kımıldıyor 30 dk da sıcak gelmeye başlıyor şükredin :)

Yok alper me yaptın ya, o kadar değil. Benzinli ile dizel ne kadar fark ediyor bilmiyorum ama bende o kadar sürmüyor

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiginiz sureler bana cok uzun geldi 1.6 tdi superbim var gecen gun hesapladim 8. Dk da ılık iceriyi isitacak kadar ufluyor hararette oynamis oluyor yerinden

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda sadece süre değil o sürede aracın nasıl bir devirde gittiği de çok önemli. Ben sabahları 2 km yokuş çıkıyorum 1.6 tdi ile. Haliyle devir hep 2000-2500 arası oluyor o yüzden daha hızlı ısınıyor araba. Ama düz bir yolda düşük devirde şehir içi giderken daha uzun zaman alıyor ısınması.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı dertten bende çok şikayetçiydim, son yaptığım ölçümde sıkışık trafikte 7km, 16 dakikada araç ılık üflemeye ancak başlamıştı.

Şöyle bir çözüm buldum, bütçe imkanları dahilinde tavsiye ederim.

http://skodaturkey.com/showthread.php?t=37270

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde hararet ibresinin oynamasini gordukten sonra fani acin farkedecektir. Sabah araba calisir calismaz fani acmayin

Çevrimdışı excalaber39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar 1.2 tsi 90 hp lik spaceback kullaniyorum.Soguk havalarda arac isiniyor hararet 90 dereceye yaklasiyor fakat araci park ediyorum calisir vaziyette 10 dk. lik isim oluyor geliyorum hararet 70 dereceye dusmus bu normal mi hic dikkat ettinizmi