škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Airbag Sargısı ACİL!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaytex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Skoda Yeti için aırbag sargısını nereden ve ucuza bulabilirim. daha önce tamir ettirmiştim şimdi yine sesler gelmeye başladı kopmasına ramak kaldı. :(:(

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2004 model megane 2 aracım vardı ne ugraşmıştım bu sorunla. hurdalıktan eski fotokopi ve printerlerin içinden film kabloları topladım. atölyede eskisinin yerine lehimlettim ancak makara tam sarmadığından bi süre sonra hep koptu. gene yaptırdığım bi anda sattım aracı.

öncelikle bu sorunun ana kaynağı makarayı çeviren küçük bi dişli var ve bu dişlinin et kalınlığı ince. zamanla plastik aksamın gevşemesinden dolayı bu küçük dişli çevirdiği diğer dişliye tam oturmuyor ve atlama yapıyor. buda makaranın flexs kabloyu olması gerektiği gibi sağa sola düzgün sarmıyor ve film kablo baş lehimlerinden kopuyor.

ankara yıldız sanayide çıkmacılara baktırman lazım. ancak sıfırına yakın bi para isterler onlarda biliyor fiyatları ve parçanın bulunma zorluk derecelerini. en temizi servise götür sipariş geçsinler parçayı 100-150 fazla verirsin ama sağlam iş olur.
bu fotoğraflı bi tamir anlatımı aynı olmasada benzerdir.  
https://forum.donanimhaber.com/m_6890275/mpage_170/tm.htm

bunlarda netteki diğer fotolar.

https://www.google.com.tr/search?q=megane+2+airbag+sarg%C4%B1s%C4%B1&tbm=isch&tbs=rimg:CWWaj6ktqSHcIjggQysLk5_1SmQZB2l536McWCAJ7SWOztyoCPgHEq31Eg7Emhwm0srvZcGhyi70z_1et4S_13QUoxIuCoSCSBDKwuTn9KZERi11Ql_1bmbgKhIJBkHaXnfoxxYRqVgVcryTzSgqEgkIAntJY7O3KhGpWBVyvJPNKCoSCQI-AcSrfUSDEW0ySsrCxaj8KhIJsSaHCbSyu9kRtyAlDWHVkngqEglwaHKLvTP96xHxXyb-QPufxCoSCXhL_1dBSjEi4EeUQ_17KGtKJO&tbo=u#imgrc=BXPR7lCmfsb7_M%3A
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2016, 11:39:16 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben havayastığı ışığı yanan 2008 model qashqai için ucuza hallederim diye ankara'da tavsiye edilen airbag'cilere gittim. daha sorunu bile teşhis edemediler. beyin değişecek dediler, değiştirtmedim. tavsiye edilen elektrikçiye gittim abi ben hallederim dedi, 2 gün sonra tekrarladı. bu sırada 300tl gibi bir para harcadım. beyin değişse bu rakam 500tl olacaktı. baktım olmuyor servise gittim, 500tl verdim sargıyı değiştirdim ve 1 yıldır sorun yok.
çuvalla para verip hava yastığı olsun diye araba alıyor, lazım olduğunda ortada bırakmasın, ara çözümlerle uğraşmayın derim. paranızla rezil olursunuz. orjinal parça alıp taktırın olsun bitsin.

Çevrimdışı kaytex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
servis aramıştım 400 tl demişti. yedek parçacıları aradım çıkma felan var dediler sargıdaki kod'a bakmanız lazım dedi modeline göre değişebilir dediler.

sizce modeline göre değişir mi bu sargı?

birde Aliexpres ten getirtsem nasıl olur acaba?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
parça kodu muhabbeti var, aliexpresste kaliteli ürünler oluyor, bulabilirsiniz alın tabi ama geldiğinde bir de işçilik ücreti ödeyeceksiniz.
servis iyi niyet indirim falan yapıyorsa ben servis derim. aslında bir kere ağzım yandığı için servis derim:)
bosch car service varsa etrafınızada orayı arayın onlarda parça kodu falan oluyor. ankarada erkaya var bosch car servis. öneririm.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis 400 dediyse hic macera arama getirsinler taksinlar.

Çevrimdışı kaytex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
servis 400 demişti oda 1-2 ay önceydi dün aradım 1200 tl dedi zam gelmiş güya soyguncular. daha önce tamir ettirmiştim belki yine tamir ettireceğim. yada ankarada 650 tl ye buldum oraya taktıracağım.

Çevrimdışı kaytex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ve sonun da ışık yandı ve kornada çalmıyor. sargıyı tamir ettireceğim.